منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • غول اینترنتی کره ای ناور به آمریکای شمالی و اروپا نگاه می کند که تجارت بازار C2C خود را توسعه می دهد • TechCrunch

غول اینترنتی کره ای ناور به آمریکای شمالی و اروپا نگاه می کند که تجارت بازار C2C خود را توسعه می دهد • TechCrunch

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
غول اینترنتی کره ای ناور به آمریکای شمالی و اروپا نگاه می کند که تجارت بازار C2C خود را توسعه می دهد • TechCrunch

غول اینترنتی کره ای ناور به آمریکای شمالی و اروپا نگاه می کند که تجارت بازار C2C خود را توسعه می دهد • TechCrunch

آیا میدانستید که گوگل محبوب ترین موتور جستجو در کره جنوبی نیست؟ حتی یک ثانیه نزدیک هم نیست.

به گفته Statista، اکثر کره ای ها واقعاً Naver را به دلایل مختلف ترجیح می دهند و آنقدر آن را دوست دارند که موتور جستجو حدود 56 درصد از بازار را در اختیار دارد. گوگل در حال عقب نشینی است، اما در حال حاضر تنها حدود 35 درصد سهم دارد و احتمالا مدتی طول می کشد تا این شکاف را کاهش دهد.

سایر پیشنهادات ناور نیز در این کشور با استقبال خوبی روبرو شده است، از جمله پلت فرم تجارت الکترونیک، پیام رسانی، پرداخت، داستان سرایی، کمیک های دیجیتال (وبتون ها)، تلاش های متاورس، اپلیکیشن سلفی، بازی، ابر و موارد دیگر.

اما مانند هر شرکت فناوری واقعی، Naver هرگز از موفقیت خود در خانه راضی نبوده است. این شرکت به سرعت در حال گسترش به ژاپن و به طور گسترده تر در آسیای جنوب شرقی است. اما به جای اینکه با موتور جستجوی اصلی و تجارت الکترونیکی خود پیشتاز باشد، در عوض استراتژی‌های مختلفی را در هر کشور جدید انتخاب کرده است، مانند گسترش به ژاپن با اپلیکیشن پیام‌رسان Line و افزایش ردپای خود در جنوب شرقی آسیا با اپلیکیشن آواتار سه بعدی Zepeto. ، و پیشنهادات دیگر

این شرکت اکنون در حال گسترش تجارت الکترونیکی خود است – که در کره جنوبی با 18٪ از بازار بسیار موفق است – با مدل بازار مصرف کننده به مصرف کننده (C2C) که قصد دارد در آمریکای شمالی، اروپا و آسیا ارائه دهد. بر خلاف بسیاری از بازارهای B2C، که معمولاً مقادیر زیادی از چند کالای سودآور و محبوب را به فروش می‌رسانند، استراتژی تجارت الکترونیک ناور بر کسب‌وکارهای دم بلند متمرکز است و به فروشندگان اجازه می‌دهد تا مقادیر کمی از اقلام غیرقابل یافت را به خریدارانی که به دنبال محصولات خاص هستند بفروشند.

او می خواهد یک ویژگی شبکه اجتماعی اضافه کند که به فروشندگان اجازه می دهد نظرات، لایک ها و کاربران را در بخش تجارت الکترونیک خود دریافت کنند. برای این منظور، این شرکت در اوایل ماه جاری اعلام کرد که بازار تجارت اجتماعی Poshmark مستقر در Redwood در کالیفرنیا را به قیمت 1.2 میلیارد دلار خریداری خواهد کرد.