منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • علی بابا انتظار رشد لجستیک LatAm را با کاهش تجارت چین دارد • TechCrunch

علی بابا انتظار رشد لجستیک LatAm را با کاهش تجارت چین دارد • TechCrunch

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
علی بابا انتظار رشد لجستیک LatAm را با کاهش تجارت چین دارد • TechCrunch

علی بابا انتظار رشد لجستیک LatAm را با کاهش تجارت چین دارد • TechCrunch

Cainiao، بازوی تدارکات Alibaba، در حال سفر به دور از خانه است تا به دنبال گسترش تجارت خود باشد. این شرکت به تازگی اولین مرکز توزیع بسته خود را در برزیل راه اندازی کرده و به شبکه منطقه ای مراکز مرتب سازی در مکزیک و شیلی اضافه کرده است.

تجارت الکترونیک علی بابا در چین توسط ترکیبی از اقتصاد خنک کننده و رقبای تهاجمی مانند Pinduoduo ضربه خورده است. برای اولین بار، این شرکت آمار فروش جشنواره خرید سالانه Singles Day خود را که در 11 نوامبر برگزار شد و با یک جشن سوپربول مانند با حضور بت های پاپ و خود جک ما برگزار شد، اعلام نکرد.

Cainiao AliExpress را در خارج از کشور دنبال می کند و به بازار فرامرزی متعلق به Alibaba کمک می کند تا کالاهای چینی را به مصرف کنندگان در سراسر جهان برساند. اما اکنون خدمات داخلی خود را در برخی کشورها افزایش می دهد و امیدوار است خرده فروشان محلی را به مشتریان خود تبدیل کند. در اوایل سال جاری، غول لجستیک ارائه خدمات پیک اکسپرس را در برزیل آغاز کرد که اکنون بیش از 1000 شهر را پوشش می دهد.

تأسیسات جدید در برزیل برای تقویت بیشتر حضور Cainiao در این کشور برنامه ریزی شده است. برنامه این است که 9 مرکز توزیع دیگر در هفت ایالت باز شود و 1000 “قفسه هوشمند” در ده شهر طی سه سال آینده راه اندازی شود.

قفسه‌های هوشمندی که به مشتریان اجازه می‌دهند بسته‌های تجارت الکترونیکی خود را تحویل بگیرند، به یک منظره رایج در چین تبدیل شده‌اند. این کار باعث می‌شود پیک‌هایی که از ساختمان‌ها بالا و پایین می‌روند برای تحویل به درب خانه صرفه‌جویی کنند و به کاهش تماس انسانی در طول COVID-19 کمک می‌کند. در برزیل، Cainiao قصد دارد از زیرساخت‌ها برای خدمات لجستیکی درون شهری و برون مرزی و همچنین تحویل غذا در آینده استفاده کند. یکی از مشتریان کمد هوشمند Cainiao Piticas است، یک امتیاز خرده‌فروشی که بر محصولات گیک و فرهنگ پاپ متمرکز است.

“مصرف کنندگان ما می توانند به صورت آنلاین خرید کنند و بسته های خود را در چند روز دریافت کنند. در آینده، ما مشتاقانه منتظر همکاری با Cainiao برای استفاده از قفسه های هوشمند آن هستیم، که به مشتریان ما گزینه های بیشتری برای پیکاپ و همچنین واردات از چین به برزیل می دهد و کارایی زنجیره تامین ما را بیشتر می کند.” پیتیکاس در بیانیه ای

Cainiao همچنین می خواهد به بازرگانان برزیلی کمک کند تا کالاهایی مانند قهوه، آجیل و بره موم را به چین صادر کنند و مسیر تجاری سنتی را معکوس کنند. این شرکت در حال حاضر هشت پرواز چارتر هفتگی بین چین و برزیل انجام می دهد و قصد دارد مسیرهای هوایی و دریایی بیشتری بین این کشورها اضافه کند.

در ماه جولای، Cainiao مرکز مرتب سازی خود را در اسرائیل افتتاح کرد و تعداد مراکز مرتب سازی خارج از کشور را تا به امروز به ده مرکز رساند. از ژوئن، Cainiao بیش از 7700 قفسه هوشمند در اروپا دارد. این واحد تدارکات تقریباً 5.6 درصد از درآمد علی بابا را در سه ماه منتهی به ژوئن به خود اختصاص داده است.