منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • عالی است، اکنون هوش مصنوعی برای دستور العمل های مادربزرگ شما نیز می آید! • TechCrunch

عالی است، اکنون هوش مصنوعی برای دستور العمل های مادربزرگ شما نیز می آید! • TechCrunch

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
عالی است، اکنون هوش مصنوعی برای دستور العمل های مادربزرگ شما نیز می آید! • TechCrunch

ما شاهد خلق موسیقی، پورنوگرافی و هنر هوش مصنوعی بوده ایم. استارت‌آپ استونیایی Yummy کار خود را به‌عنوان یک استارت‌آپ کیت غذا آغاز کرد، اما در طول مسیر، هوش مصنوعی ایجاد کرد که می‌تواند دستور العمل‌هایی را بر اساس سلیقه و محدودیت‌های غذایی شما ایجاد و تطبیق دهد، همراه با تصاویر تولید شده توسط هوش مصنوعی از ظاهر وعده‌های غذایی شما.

مارتین سالو، یکی از بنیانگذاران و مدیر عامل شرکت مارتین سالو در مصاحبه ای می گوید: دنیایی را تصور کنید که در آن مجبور نیستید سال ها از زندگی خود را صرف تصمیم گیری در مورد غذا، جستجوی دستور العمل ها، تحقیق در مورد اطلاعات تغذیه و فواید سلامتی، پیروی از رژیم های غذایی و خرید مواد غذایی کنید. با TechCrunch. “تصور کنید که ما این مشکل پیچیده را از طرف شما، بر اساس ترجیحات شخصی شما حل کنیم – و هر بار آن را درست انجام دهیم.”

بنیانگذاران این شرکت در سال 2020، آشپزخانه تمیز را با هم در استونی راه اندازی کردند. این شرکت به تازگی یک دور سرمایه گذاری فرشته را برای آوردن کیت های غذا به نقاطی از جهان که در ایالات متحده رایج نیستند، جمع آوری کرده است، مثلاً کیت های بیشتر از غذا. با این حال، این شرکت به تنهایی بخش جدیدی از بازار را با شخصی سازی هر دستور غذا ایجاد می کند.

کارل پادام، مدیر CBO این شرکت گفت: «ما از هوش مصنوعی مولد و سایر فناوری‌های پیشرفته برای ساخت برنامه‌ریزی غذا و خرید مواد غذایی کاملاً قابل تنظیم استفاده می‌کنیم که بودجه، طعم، سلامت، تنوع را ارائه می‌کند و در عین حال ضایعات غذا را به حداقل می‌رساند.» ما به اقلام فردی در فروشگاه فکر نمی کنیم، اما در عوض به مشتریان نتایج شخصی ارائه می دهیم.

در پلتفرم Yummy، این شرکت می‌خواهد کار را به آسانی تایپ کردن اعلان Dall-E انجام دهد. به عنوان مثال، “من می خواهم یک رژیم غذایی گیاهی متنوع بخورم که با ترجیحات ذائقه، برنامه ورزشی و بودجه من مطابقت داشته باشد.”

وقتی به دنیای کنونی خرید مواد غذایی فکر می کنیم، همه چیز در مورد مواد اولیه یا شاید دستور العمل های موجود در کیت های غذا است، درست است؟ شما می توانید جستجوی خود را فیلتر کنید یا ممکن است مواد تشکیل دهنده را تغییر دهید تا به آنچه می خواهید برسید، اما این کار زیادی می طلبد. اگر در مورد هر عنصر صحبت نکنید، اما در عوض انتخاب گسترده‌تری انجام دهید، چه؟ می‌توانید بگویید: «من پنج وعده ماهی می‌خواهم»، سپس «باشه، حالا آن را ارزان‌تر کن» یا «می‌خواهم یک رژیم غذایی متعادل باشد». همه این چیزها برای مردم معانی خاصی دارند، اما فهمیدن همه اینها با دست کار زیادی خواهد بود. بدانید همه مواد حاوی چه چیزهایی هستند و اگر یک عنصر را تغییر دهید همه چیز را از تعادل خارج می کند. اگر در حال انجام فروشگاه ماهانه خود هستید، در واقع می توانید به صدها مورد نگاه کنید – آیا وقت دارید همه آن برچسب ها را بخوانید؟

اینجاست که Yummy با هوش مصنوعی مشکل را حل می‌کند و به کاربران این امکان را می‌دهد که غذاهای متنوعی درست کنند:

نکته جالب این است که نرم افزار این شرکت نه تنها دستور العمل های جدید را تولید می کند، بلکه تصاویری را نیز با آن تولید می کند. خیلی باحال.

چیزی که این تجربه را بسیار قدرتمند می‌کند این است که در مدت زمان کوتاهی که از این سرویس استفاده می‌کنیم، یاد می‌گیریم که تعداد بی‌نهایتی از دستور العمل‌ها ایجاد کنیم که دقیقاً با همه ترجیحات شما مطابقت داشته باشد. همیشه،” پادام می خندد. “شما هرگز مجبور نخواهید شد دوباره به همه پیچیدگی های اطراف غذا فکر کنید.”

این شرکت ادعا می‌کند که این ویژگی‌ها به شما امکان می‌دهد با مواد ویژه‌ای که در فصل هستند یا به صورت محلی در دسترس هستند، سالم‌تر غذا بخورید.

ما آزمایش‌های بسیار جالبی انجام دادیم. اکنون ما در حال باز کردن سرویس کیت غذای خود در لهستان هستیم و تعدادی از دستور العمل های استونیایی خود را برداشتیم و گفتیم “آنها را لهستانی تر کنید” و ناگهان، بوم، برخی از مواد ملی که در دستورالعمل ها ظاهر می شوند جایگزین شدند.” . “مواد عمومی تر با مواد خاص و در دسترس محلی جایگزین شدند. این جادو است. می‌توانیم بگوییم «سریع‌تر طبخ کنید»، «شیرین‌ترش کنید»، «کالری آن را کم کنید» یا «سدیم را کم کنید» و هوش مصنوعی از آن مراقبت می‌کند. برای انجام این همه تحقیق نیازی به خواندن برچسب ها ندارید.

این شرکت توسط جمعی از بنیانگذاران استونیایی که به عنوان سرمایه گذاران فرشته عمل می کنند، حمایت می شود و 3.6 میلیون دلار از سرمایه گذارانی از جمله مارکوس ویلیگ از Bolt، مارت آبراموف از TaxScouts، مارتین کوپل از Fortumo، توماس پادوانی از Adcash، و Marko و Kristel Kruustyuk از Testlio و دیگران جمع آوری می کند. و همچنین Startup WiseGuys، Andreas Mihalovits، Hatcher، DEPO و Exelixis، در میان دیگران.