منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • طراحی پانتئون عدم قطعیت زنجیره تامین را با چاپ سه بعدی کارخانه کاهش می دهد • TechCrunch

طراحی پانتئون عدم قطعیت زنجیره تامین را با چاپ سه بعدی کارخانه کاهش می دهد • TechCrunch

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
طراحی پانتئون عدم قطعیت زنجیره تامین را با چاپ سه بعدی کارخانه کاهش می دهد • TechCrunch

طراحی پانتئون عدم قطعیت زنجیره تامین را با چاپ سه بعدی کارخانه کاهش می دهد • TechCrunch

در بحبوحه همه‌گیری، پانتئون دیزاین، سازنده چاپگرهای سه بعدی صنعتی مستقر در ونکوور، بریتیش کلمبیا، ناگهان سفارش‌هایی را از کارخانه‌هایی در غرب میانه، مرکز صنایع سنگین دریافت کرد. دلیل؟ این تولیدکنندگان برای تامین قطعات از چین تلاش کرده‌اند زیرا محدودیت‌های COVID-19 این کشور زنجیره‌های تامین جهانی را تحت فشار قرار داده است.

یکی از مشتریان e-mobility پانتئون دیزاین 18 ماه منتظر بود تا قالب های تزریق آن که برای ساخت قطعات استفاده می شود، از چین برسد. اگر سفارش شما برای وسیله نقلیه برقی یا لوازم خانگی طولانی‌تر می‌شود، بسته شدن بندر و تعطیلی کارخانه‌ها در سراسر جهان احتمالاً برنامه تولید تأمین‌کننده شما را به هم می‌زند.

باب کائو، یکی از بنیانگذاران و مدیرعامل Pantheon Design، در گفتگو با TechCrunch به عنوان یکی از شرکت های Disrupt Startup Battlefield 200، خاطرنشان کرد: برای مدت طولانی، پرینترهای سه بعدی بسیار گران، کند و کوتاه بودند که از نظر اقتصادی برای تولیدکنندگان مقرون به صرفه نبودند. این کارآفرین می‌گوید بسیاری از استارت‌آپ‌های پرینت سه‌بعدی که چک‌های VC بزرگ را ایمن می‌کنند توسط افراد باهوشی اداره می‌شوند که هرگز در کارخانه‌های واقعی گرم و بدبو نبوده‌اند. بنابراین ماشین‌های آن‌ها همیشه خراب می‌شوند.»

او می افزاید: «آنها محصول را برای نمونه سازی می سازند، اما سعی می کنند این ایده را برای تولید بفروشند.

داستان موسس کائو از یک الگوی آشنا پیروی می کند که در بین مهندسان دیده می شود: پنج سال پیش، او و هم بنیانگذارانش دسته ای از چاپگرهای سه بعدی خریدند تا محصولاتی برای مشتریان صنعتی ایجاد کنند، اما دستگاه های شخص ثالث انتظارات آنها را برآورده نکردند، بنابراین آنها تصمیم گرفتند تا خودشان را بسازند.

طراحی پانتئون عدم قطعیت زنجیره تامین را با چاپ سه بعدی کارخانه کاهش می دهد • TechCrunch

قطعات ایجاد شده توسط چاپگر سه بعدی Pantheon.

نتیجه چاپگر سه بعدی HS3 است که یک مکعب براق به ابعاد 300 میلی‌متر در هر طرف و وزن 46.7 کیلوگرم است و دارای آلومینیوم آنودایز مشکی است که برای دستیابی به پایانی بادوام ماشین‌کاری شده است. به گفته کائو، این دستگاه قادر است قطعات فیبر کربنی را که به استحکام فلز و 5 تا 10 برابر سریع‌تر از سایر گزینه‌های موجود در بازار هستند، به لطف روش‌های اختصاصی استارت‌آپ چاپ کند. علاوه بر این، می تواند این کار را با قیمت رقابتی حتی در مقایسه با تامین کنندگان چینی انجام دهد.

این استارتاپ 40 دستگاه از HS3 را فروخته است – که همگی در ونکوور مونتاژ شده اند و قطعات آن در کانادا ساخته شده اند – از زمانی که این دستگاه شروع به حمل و نقل از 9 ماه پیش کرد. قیمت هر چاپگر 15000 دلار است، اما بیشتر درآمد این شرکت از فروش فیلامنت است. این رشته‌ها که برای پرینترهای سه بعدی «جوهر» نیز نامیده می‌شوند، از 50 تا 150 دلار به ازای هر کیلوگرم متغیر است که حاشیه سود خوبی 90 درصد دارد و بیشتر مشتریان این شرکت حدود 500 تا 800 دلار در ماه برای آنها هزینه می‌کنند.

پانتئون دیزاین 800000 دلار سرمایه از ترکیبی از سرمایه گذاران کانادایی و آمریکایی از جمله شتاب دهنده Techstars مستقر در بوستون جمع آوری کرده است. این شرکت همچنین با درآمدی که از محصولات چاپ تجاری قبلی خود و نمونه‌های اولیه برای مشتریان به دست آورده بود، پشتیبانی می‌شود، و دو مورد از افتخارآمیزترین لحظات آن شامل چاپ کامل دوچرخه‌های مفهومی برای هوندا و همه لوازم علمی تخیلی در فیلم نتفلیکس پروژه آدام است.