منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • طبق گزارش‌ها، اپل در تلاش است تا عبارت “Hey Siri” خود را به “Siri” ساده کند • TechCrunch

طبق گزارش‌ها، اپل در تلاش است تا عبارت “Hey Siri” خود را به “Siri” ساده کند • TechCrunch

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
طبق گزارش‌ها، اپل در تلاش است تا عبارت "Hey Siri" خود را به "Siri" ساده کند • TechCrunch

طبق گزارش‌ها، اپل در تلاش است تا عبارت "Hey Siri" خود را به "Siri" ساده کند • TechCrunch

به گفته مارک گورمن از بلومبرگ، ظاهرا اپل در حال برنامه ریزی برای ساده سازی عبارت “Hey Siri” خود به “Siri” است. در حال حاضر، سریع‌ترین راه برای دسترسی به سیری گفتن «Hey Siri» و سپس افزودن یک فرمان است، اما اپل به دنبال ساده‌تر کردن این فرآیند با اجازه دادن به کاربران برای قرار دادن «Hey» در عبارت ماشه است. طبق گزارش ها، این شرکت قصد دارد این تغییر را در سال آینده یا در سال 2024 ارائه کند.

Gurman گزارش می دهد که اپل در چند ماه گذشته به آموزش دستیار دیجیتالی پرداخته است تا به جای «Hey Siri» به «سیری» پاسخ دهد. گورمن خاطرنشان می‌کند، اگرچه ممکن است این یک تغییر کوچک به نظر برسد، اما به مقدار قابل‌توجهی آموزش هوش مصنوعی و کار مهندسی نیاز دارد، زیرا دستیار دیجیتال باید یک کلمه بیدارکننده را با لهجه‌ها و گویش‌های متعدد بفهمد. عبارت ماشه دو کلمه‌ای فعلی اپل، احتمال تشخیص سیری آن را افزایش می‌دهد. طبق گزارش ها، اپل در حال آزمایش عبارت ساده شده ماشه با کارمندان است.

حرکت به سمت یک کلمه محرک به اپل کمک می کند تا با الکسای آمازون مقابله کند، که اکنون فقط می تواند به جای “Hey Alexa” به دستورات “الکسا” پاسخ دهد. حتی مایکروسافت قبل از خاموش کردن کورتانا عبارت بیداری کورتانا را از “Hey Cortana” به “Cortana” تغییر داد. این اقدام همچنین اپل را یک قدم جلوتر از گوگل قرار می‌دهد که همچنان کاربران را ملزم می‌کند که «Hey Google» یا «Ok Google» را بگویند.

گورمن خاطرنشان می‌کند که تصمیم اپل برای ساده‌سازی عبارت ماشه‌ای، درخواست‌های متوالی را با آسان‌تر کردن اتصال چند درخواست به یکدیگر، سرعت می‌بخشد.

علاوه بر این، Gurman گزارش می‌دهد که اپل در تلاش است تا سیری را عمیق‌تر با برنامه‌ها و سرویس‌های شخص ثالث ادغام کند، در حالی که توانایی دستیار دیجیتال برای درک کاربران و پردازش دستورات آنها را بهبود می‌بخشد.

این گزارش در حالی منتشر می شود که اپل در سال های اخیر برای بهبود سیری تلاش کرده است. در اوایل سال جاری، اپل یک صدای سیری جدید را توسعه داد که به وضوح صدای مرد یا زن به نظر نمی رسد. تصمیم برای معرفی صدایی بی طرف از نظر جنسیت چیزی است که غول فناوری را وادار کرد تا از انتقادات مبنی بر اینکه دستیارهای دیجیتال کلیشه های جنسیتی ناعادلانه را تقویت کرده اند، کناره گیری کند. اپل برای اولین بار سال گذشته با انتشار به‌روزرسانی‌ای که صداهای متنوع‌تری را اضافه کرد و همچنین صدای سیری را دیگر به‌طور پیش‌فرض زنانه نبود، به مشکلات مربوط به سیری پرداخت. صدای جدید و پنجم سیری این امکان را فراهم کرده است که اصلاً به جنسیت دستیار صوتی هوش مصنوعی خود فکر نکنید.