منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • شما واقعاً مارک زاکربرگ را به خاطر الگوهای رفتاری خود مجبور کردید از خود در برابر سرمایه گذاران دفاع کند • TechCrunch

شما واقعاً مارک زاکربرگ را به خاطر الگوهای رفتاری خود مجبور کردید از خود در برابر سرمایه گذاران دفاع کند • TechCrunch

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
شما واقعاً مارک زاکربرگ را به خاطر الگوهای رفتاری خود مجبور کردید از خود در برابر سرمایه گذاران دفاع کند • TechCrunch

در جریان تماس سه ماهه درآمد امروز، مارک زاکربرگ، بنیانگذار و مدیر عامل متا، وقتی صحبت از سرمایه گذاری این شرکت در دنیای متا به میان می آید، در حالت تدافعی بود. بار دیگر، شرکت در این سه ماهه بیش از 3 میلیارد دلار از بخش آزمایشگاه های واقعیت خود را از دست داد و درآمد خالص متا ضربه بزرگی خورد.

از زمان تغییر نام متا توسط فیس‌بوک، شرکت زاکربرگ انتقادهای زیادی را به دلیل فرو رفتن با سر در متاورس دریافت کرده است. اما شاید یکی از بی‌رحمانه‌ترین لحظات در ماه آگوست رخ داد، زمانی که مدیرعامل یک عکس سلفی در مقابل برج ایفل به منظور جشن گسترش پلتفرم اجتماعی VR Horizon Worlds به فرانسه و اسپانیا منتشر کرد.

آواتار مارک زاکربرگ

اعتبار تصویر: فیس بوک

سلفی او به قدری بد به نظر می رسید که تبدیل به یک میم شد و او مجبور شد با ارسال یک مدل دیگر از شکل ظاهری آواتارها در آینده به آن بپردازد.

ظاهراً مارک این انتقاد را به دل گرفته است، زیرا او در جریان تماس درآمد امروز، زمانی که یک سرمایه‌گذار پرسید که آیا پیشرفت متا تا کنون انتظارات او را برآورده کرده است، دوباره آن را مطرح کرد.

زاکربرگ می‌گوید: «می‌دانم که گاهی اوقات وقتی محصولات را ارسال می‌کنیم، یک الگوی رفتاری وجود دارد که در آن مردم می‌گویند: «تو این همه پول را خرج می‌کنی و این کار را می‌کنی». فکر نمی‌کنم این راه درستی برای فکر کردن در مورد آن باشد.»

او ادامه داد: «من فکر می‌کنم محصولات و پلتفرم‌های مختلفی وجود دارد که ما در حال ساختن آن‌ها هستیم، جایی که فکر می‌کنیم در حال انجام کارهای پیشرو هستیم که به … راه‌اندازی محصولات مصرفی و سپس محصولات بالغ در مراحل مختلف، متفاوت تبدیل می‌شود. دوره های زمانی پنج تا 10 سال آینده.”

برخی از این محصولات مصرفی عبارتند از … پا.

او افزود که فکر می‌کند تیم‌های Reality Labs در حال پیشرفت خوبی هستند و هیچ نشانه‌ای وجود ندارد که VR و AR فناوری‌های غالب در آینده نباشند. اما او نحوه توصیف محصولاتی مانند Horizon Worlds را تغییر داد و آن را به عنوان چیزی که متا در فضای باز ایجاد می کند و به صورت عمومی تکرار می کند توصیف کرد.

زاکربرگ درباره Horizon Worlds گفت: «بدیهی است که راه درازی در پیش دارد تا آن چیزی که ما می‌خواهیم باشد. ما فکر می‌کنیم که در آنجا کار پیشرو را انجام می‌دهیم، اما بدیهی است که باید آن را در محصول بیاوریم و به نوآوری در آن ادامه دهیم.»

با این حال، زاکربرگ همچنان ابراز اطمینان می کند که میلیاردها دلاری که متا به VR سرازیر می کند ایده خوبی است. زاکربرگ گفت: «ممکن است بسیاری از مردم با این سرمایه گذاری مخالف باشند. اما از آن‌چه که می‌توانم بگویم، فکر می‌کنم این یک چیز بسیار مهم خواهد بود و فکر می‌کنم اشتباه است که ما روی هیچ یک از این حوزه‌هایی که فکر می‌کنم در آینده اساساً مهم خواهند بود تمرکز نکنیم.»

زاکربرگ وقتی اشاره می کند که واقعیت مجازی و واقعیت افزوده فرصت های رشد بزرگی در صنعت فناوری هستند، کمی انسانی تر از حد معمول به نظر می رسد. اما تصور زاکربرگ از یک متاورز – چیزی که در آن ما دائماً به هدفون‌های خود متصل می‌شویم – هنوز کمی سخت است. Quest 2 در واقع یک فناوری بسیار جالب است و هدست بعدی مصرف کننده مطمئناً بهتر خواهد بود. اکنون در Quest 2 می توانید با دوستانی از سراسر جهان پینگ پنگ بسیار واقع گرایانه بازی کنید و طوری با آنها صحبت کنید که گویی دقیقاً در کنار شما ایستاده اند! اما آیا واقعاً می‌خواهیم ۹ تا ۵ را با یک صفحه نمایش غول‌پیکر درست در مقابل چشمانمان بگذرانیم؟ آیا ترجیح می دهیم در Horizon Worlds بنشینیم تا اینکه با یک دوست قهوه IRL بخوریم؟ حداقل من نه.