منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • شمارش معکوس برای مطابقت با انتشار قانون خدمات دیجیتال اتحادیه اروپا • TechCrunch

شمارش معکوس برای مطابقت با انتشار قانون خدمات دیجیتال اتحادیه اروپا • TechCrunch

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
شمارش معکوس برای مطابقت با انتشار قانون خدمات دیجیتال اتحادیه اروپا • TechCrunch

راه‌اندازی مجدد قواعد قدیمی تجارت الکترونیک اتحادیه اروپا – همچنین به عنوان قانون خدمات دیجیتال (DSA) شناخته می‌شود – اکنون در مجله رسمی این اتحادیه منتشر شده است.

شما می توانید متن کامل (و نهایی) DSA را در اینجا بیابید.

تیم‌های حقوقی داخلی شرکت‌های فناوری در ماه‌های آینده جزئیات را بررسی خواهند کرد، زیرا آنها چگونگی تطبیق سیاست‌ها و رویه‌های خود را برای اطمینان از انطباق و اجتناب از جریمه‌هایی که می‌تواند تا 6 درصد از گردش مالی جهانی را برای افراد بدبین‌تر افزایش دهد، بررسی خواهند کرد. تخلفات

هدف این قوانین تقویت پاسخگویی آنلاین از طریق ساده کردن نحوه برخورد پلتفرم‌ها و بازارها با محتوا، کالاها و خدمات غیرقانونی و همچنین ارائه مقررات خاصی برای پلتفرم‌های بزرگتر است که هدفشان افزایش شفافیت در مورد الگوریتم‌های قدرتمند است.

طبق روند اتحادیه اروپا، مقررات DSA ظرف 20 روز (یعنی اواسط نوامبر) لازم الاجرا خواهد شد. با این حال، این تاریخ شروع واقعی نیست، زیرا هنوز تأخیر وجود دارد تا مقررات لازم الاجرا شود تا دوره ای از انطباق و همسویی را برای مشاغل فراهم کند.

طبق گفته کمیسیون، اکثر مقررات DSA از اول ژانویه 2024 اعمال خواهند شد.

اما برخی از تعهدات – برای به اصطلاح VLOP ها (معروف به پلتفرم های آنلاین بسیار بزرگ) – از سال آینده اعمال خواهند شد، زیرا اتحادیه اروپا حکم داده است که اجرای VLOP ها و موتورهای جستجوی آنلاین بسیار بزرگ (معروف به VLOSEs) چهار ماهه آغاز خواهد شد. پس از آن به عنوان ورود به دسته تعریف می شوند.

بنابراین تعدادی از شرکت‌های بزرگ‌تر فناوری و غول‌های بزرگ فناوری احتمالاً از اوایل سال آینده الزامات انطباق بر آنها تحمیل می‌شوند.

برای اطلاعات بیشتر در مورد قوانینی که کسب و کارهای دیجیتال باید در اتحادیه اروپا تحت رژیم جدید DSA از آنها پیروی کنند، به پوشش قبلی ما مراجعه کنید.

مقررات دیگر، قانون بازارهای دیجیتال، که فناوری بزرگ را منحصراً برای مقررات قبلی هدف قرار می دهد، نیز از اوایل سال آینده اجرایی خواهد شد. بنابراین همه چیز در حال تغییر است و به زودی!