منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • شرکت فین‌تک Akulaku مستقر در جاکارتا 200 میلیون دلار از بزرگترین بانک ژاپن جمع‌آوری می‌کند • TechCrunch

شرکت فین‌تک Akulaku مستقر در جاکارتا 200 میلیون دلار از بزرگترین بانک ژاپن جمع‌آوری می‌کند • TechCrunch

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
شرکت فین‌تک Akulaku مستقر در جاکارتا 200 میلیون دلار از بزرگترین بانک ژاپن جمع‌آوری می‌کند • TechCrunch

شرکت فین‌تک آکولاکو مستقر در جاکارتا 200 میلیون دلار از گروه مالی میتسوبیشی UFJ (MUFG)، بزرگترین بانک ژاپن جمع‌آوری کرده است. این بخشی از یک سرمایه گذاری استراتژیک است، با برنامه ریزی استارتاپ و MUFG برای گسترش به بازارها و محصولات جدید در سال 2023. در اوایل امسال، آکولاکو 100 میلیون دلار سرمایه از بانک تجاری سیام به عنوان بخشی از سرمایه گذاری استراتژیک دیگر جمع آوری کرد. دیگر حامیان آن عبارتند از Ant Group (Akulaku شراکت BNPL را در اوایل امسال با Alipay+ راه اندازی کرد).

آکولاکو که علاوه بر اندونزی در فیلیپین و مالزی نیز فعالیت می کند، یک پلت فرم خرید مجازی کارت اعتباری و اقساطی و همچنین یک پلت فرم سرمایه گذاری و نئوبانک ارائه می دهد. این شرکت در سال 2016 تاسیس شد و قصد دارد تا سال 2025 به 50 میلیون کاربر خدمات رسانی کند.

به عنوان بخشی از سرمایه گذاری استراتژیک MUFG، آکولاکو موافقت کرده است که با شرکت های MUFG در جنوب شرقی در زمینه فناوری، توسعه محصول، تامین مالی و توزیع همکاری کند. MUFG بر گسترش حضور خود در منطقه متمرکز است و اوایل سال جاری بخش فیلیپین و اندونزی Home Credit BV را به مبلغ 596 میلیون یورو خریداری کرد. تمرکز آن بر آسیای جنوب شرقی در حالی است که بانک‌های محلی مانند DBS Group Holdings سنگاپور و بانک آسیای مرکزی اندونزی از MUFG در ارزش بازار سود می‌برند.

کنیچی یاماتو، مدیر عامل و مدیر عامل واحد تجاری بانکداری تجاری جهانی بانک MUFG در بیانیه ای گفت: “آسیای جنوب شرقی بازار کلیدی و ثانویه برای MUFG است. سرمایه گذاری ما در آکولاکو تعهد ما را در این منطقه برای پاسخگویی به نیازهای مالی رو به رشد مشتریانی که از خدمات ناکافی برخوردار هستند، بیشتر تقویت خواهد کرد.