منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • شرکت سازنده آیفون فاکسکان و عربستان سعودی وارد تجارت خودروهای الکتریکی می شوند • TechCrunch

شرکت سازنده آیفون فاکسکان و عربستان سعودی وارد تجارت خودروهای الکتریکی می شوند • TechCrunch

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
شرکت سازنده آیفون فاکسکان و عربستان سعودی وارد تجارت خودروهای الکتریکی می شوند • TechCrunch

شرکت سازنده آیفون فاکسکان و عربستان سعودی وارد تجارت خودروهای الکتریکی می شوند • TechCrunch

صندوق ثروت دولتی عربستان سعودی یک سرمایه گذاری مشترک با فاکسکان برای ساخت و فروش خودروهای برقی تشکیل داده است که آخرین اقدام این کشور برای دستیابی به هدف چشم انداز 2030 خود برای کاهش وابستگی به نفت و تنوع بخشیدن به اقتصاد است.

طبق اطلاعیه روز پنجشنبه، این شرکت جدید که Ceer نام دارد، مجموعه ای از خودروهای الکتریکی را با استفاده از فناوری اجزای BMW طراحی، تولید و به فروش خواهد رساند. Foxconn، غول تولیدی تایوانی که آیفون اپل را می‌سازد، در حال توسعه معماری الکتریکی خودرو است که به گفته عربستان سعودی، منجر به “سبد محصولات” در فناوری‌های اطلاعات سرگرمی، اتصال و رانندگی خودکار خواهد شد.

انتظار می رود اولین خودروهای الکتریکی از برند Ceer در سال 2025 وارد بازار شوند.

صندوق سرمایه گذاری عمومی عربستان یا PIF گفت Ceer اولین برند الکتریکی این کشور است و بیش از 150 میلیون دلار سرمایه گذاری مستقیم خارجی جذب خواهد کرد و تا 30000 شغل مستقیم و غیرمستقیم ایجاد خواهد کرد. سرمایه گذاری مستقیم خارجی یا FDI بخشی کلیدی از برنامه چشم انداز 2030 ولیعهد محمد بن سلمان است. این کشور سال گذشته استراتژی سرمایه گذاری ملی را برای رسیدن به بیش از 100 میلیارد دلار سرمایه گذاری مستقیم خارجی سالانه تا سال 2030 اعلام کرد.

PIF همچنین گفت که انتظار می رود برند Ceer تا سال 2034 8 میلیارد دلار به تولید ناخالص داخلی پادشاهی کمک کند.

PIF تعدادی از سرمایه گذاری های خود را در خودروهای الکتریکی و سایر فناوری های پاک انجام داده است. در سال 2018، PIF یک میلیارد دلار در Lucid Motors سرمایه گذاری کرد و بزرگترین سهامدار آن شد. PIF که مالک 61 درصد از Lucid است، در بهار 2022 تعهد اولیه برای خرید 50000 خودروی الکتریکی Lucid با امکان خرید 50000 وسیله نقلیه اضافی در بازه زمانی 10 ساله را پذیرفت.

فاکسکان در حال ورود به بخش خودرو، به ویژه در مورد خودروهای الکتریکی است. فاکسکان قراردادهایی برای تولید خودروهای الکتریکی برای Lordstown Motors و Fisker منعقد کرده است. همچنین با گروه خودروسازی تایوانی Yulon برای ساخت یک SUV الکتریکی به نام Model C همکاری کرده است.

لیو یانگ وی، رئیس فاکسکان، در ماه اکتبر در سومین رویداد سالانه روز فناوری Hon Hai گفت که می‌خواهد موفقیت این شرکت در ساخت گجت‌های مصرفی در ساخت خودروهای الکتریکی برای خودروسازان را تکرار کند.