منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • شرکت رباتیک ساختمانی Kewazo 10 میلیون دلار جمع آوری می کند • TechCrunch

شرکت رباتیک ساختمانی Kewazo 10 میلیون دلار جمع آوری می کند • TechCrunch

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
شرکت رباتیک ساختمانی Kewazo 10 میلیون دلار جمع آوری می کند • TechCrunch

اتوماسیون ساختمان در نگاه اول بسیار ساده است. این یکی از بزرگترین صنایع در جهان است. همچنین یکی از گران ترین و اغلب خطرناک ترین ها است. مطمئناً سه D (گنگ، کثیف، خطرناک) اتوماسیون کاملاً واضح است.

ما چند سال پیش با کوازو آشنا شدیم، زمانی که استارت آپ مستقر در مونیخ در نمایشگاه TC Sessions: Robotics Pitch-off شرکت کرد. گاهی اوقات استارت آپ ها نیاز به توضیح زیادی دارند. این یکی نیست. در مرکز این پیشنهاد، اولین محصول این شرکت، Liftbot قرار دارد. این سیستم در واقع یک سیستم بالابر خودکار است که سیستم های داربست را بالا و پایین می کند.

نصب دو کارگر (در هر شرکت) حدود 20 دقیقه طول می کشد، کاملاً با باتری و بی سیم است و می تواند بدون دخالت دست به مقصد برسد. مانند تعدادی از شرکت‌های رباتیک ساختمانی، کوازو در طول همه‌گیری با بازگشایی ساخت‌وساز پیشرفت خوبی کسب کرد، اما بسیاری از شرکت‌ها ناگهان در پر کردن موقعیت‌های خود با مشکل مواجه شدند.

آرتم کوچوکوف، یکی از بنیانگذاران و مدیرعامل، به تک کرانچ گفت: «علیرغم کمبود نیروی کار موجود، بازگشت کارگران خارجی به کشورهای خود و بازگشت غیرممکن شده است. بسیاری از سایت‌ها در اروپا، خاورمیانه و سنگاپور به شدت آسیب دیدند زیرا درصد زیادی از نیروی کار آنها دیگر آنجا نبودند. این یک کاتالیزور بزرگ برای اتوماسیون ساخت و ساز بود زیرا شرکت ها شروع به جستجوی راه هایی برای حفظ مشاغل خود بدون اتکا به نیروی کار نامشخص کردند.

شرکت رباتیک ساختمانی Kewazo 10 میلیون دلار جمع آوری می کند • TechCrunch

اعتبار تصویر: کوازو

امروز، کوازو از یک سری A 10 میلیون دلاری خبر می دهد. دور، که جمع آوری کمک مالی را به حدود 20 میلیون دلار می رساند، توسط دیوار پنجم با مشارکت Cybernetix Ventures، Unorthodox Ventures و Nemetschek رهبری شد. پیش از سری A 5 میلیون دلاری در سپتامبر 2021 عرضه خواهد شد.

بارت گیزلز، مدیر ارشد اجرایی Altrad Services Benelux، در بیانیه ای که به همراه این خبر منتشر شد، گفت: «من فکر می کنم این بسیار سودمند است که شرکت هایی مانند Kewazo کسب و کار ما را مختل می کنند. ما در یافتن و حفظ کارکنان خوب با مشکل مواجه خواهیم شد – این تمرکز اصلی ما در سال‌ها و دهه‌های آینده خواهد بود. این نوآوری ها در جذب و ایجاد انگیزه در همکاران ما بسیار مفید است و به ما کمک می کند تا خدمات مقرون به صرفه و ایمن را به مشتریان خود ارائه دهیم.

شرکت رباتیک ساختمانی Kewazo 10 میلیون دلار جمع آوری می کند • TechCrunch

اعتبار تصویر: کوازو

کوچوکوف به TechCrunch می‌گوید که علیرغم خوش‌بینی عمومی پیرامون اتوماسیون ساختمان‌ها، رمپ‌آپ 2022 پیاده‌روی در پارک نیست.

با این حال، سری آ در سال 2022 دشوارتر بود. ما شروع به جمع‌آوری کمک‌های مالی در اوایل آوریل کردیم، درست زمانی که اوضاع شروع به کند شدن کرد. ما در ماه مارس یک اردوی موسس داشتیم که توسط True Ventures در دره ناپا برگزار شد، و هنوز هیچ کس حتی در مورد رکود اقتصادی صحبت نمی کرد. اما چند هفته بعد شروع شد. برخی از بنیانگذاران من پیشنهاد کردند که با ارتقاء تا پاییز صبر کنیم، اما تصمیم گرفتیم روی وضعیت ناپایدار اقتصادی در جهان حساب نکنیم.

از جمله برنامه هایی که برای پول در نظر گرفته شده است، افزایش کارکنان است. کوازو در حال حاضر 26 کارمند تمام وقت و 11 کارمند پاره وقت دارد و قصد دارد در سال جاری 15 نفر دیگر را به طور عمده در تجارت و توسعه محصول استخدام کند.