منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • شرکت بالون استراتوسفری World View با قرارداد 350 میلیون دلاری SPAC سهامی عام می‌شود • TechCrunch

شرکت بالون استراتوسفری World View با قرارداد 350 میلیون دلاری SPAC سهامی عام می‌شود • TechCrunch

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
شرکت بالون استراتوسفری World View با قرارداد 350 میلیون دلاری SPAC سهامی عام می‌شود • TechCrunch

شرکت بالون استراتوسفری World View با قرارداد 350 میلیون دلاری SPAC سهامی عام می‌شود • TechCrunch

ورلد ویو، یک شرکت توسعه دهنده بالن های استراتوسفر برای رصد زمین و گردشگری، به بازارهای عمومی می رود. این شرکت روز جمعه اعلام کرد که با شرکت خرید ویژه (SPAC) Leo Holdings Corp ادغام خواهد شد. دوم در یک معامله 350 میلیون دلاری در حالی که به دنبال ایجاد چیزی است که آن را “اقتصاد استراتوسفر” می نامد.

این معامله که انتظار می‌رود در سه ماهه دوم سال جاری بسته شود، تا 121 میلیون دلار درآمد ناخالص به شرکت ترکیبی ارائه می‌کند، به علاوه گزینه‌ای برای انعقاد قراردادهای تامین مالی سهام اضافی تا سقف 75 میلیون دلار. با این حال، رقم 121 میلیون دلاری هیچ بازخرید سهامداری را فرض نمی‌کند، و همانطور که در گذشته با برخی از SPAC‌های فضایی – به‌ویژه Virgin Orbit که در اوایل این هفته بررسی کردیم – دیده‌ایم، تعداد غیرمنتظره‌ای از بازخریدها گاهی اوقات می‌تواند به طرز چشمگیری این رقم را کاهش دهد.

ورلد ویو مستقر در توسان، آریزونا می‌گوید بالون‌های سنجش از دور استراتوسفری آن مزایای خاصی نسبت به ماهواره‌های سنتی دارند. سیستم‌های بالون سنجش از راه دور این شرکت – که آن‌ها را Stratollites می‌نامد – می‌توانند تا ارتفاع 29 کیلومتری (95000 پا) پرواز کنند و World View می‌گوید که آنها در نهایت می‌توانند در خدمت عمودی از دفاع تا کشاورزی باشند.

این تنها مورد استفاده از بالن نیست که توسط World View مشاهده شده است. در سال 2021، این شرکت همچنین اعلام کرد که قصد دارد یک تجارت گردشگری را با استفاده از بالن راه اندازی کند. World View می گوید بیش از 1200 نفر جای خود را برای پرواز با بالون استراتوسفر رزرو کرده اند. مبلغ 500 دلار ودیعه تنها کسری از قیمت بلیط 50000 دلاری است. هر سفر بین 6 تا 8 ساعت طول خواهد کشید.

بر اساس گزارش Crunchbase، World View تا به امروز 48.9 میلیون دلار جمع‌آوری کرده است که آخرین دور سرمایه‌گذاری در سال 2018 بسته شده است. نوامبر گذشته، این شرکت اعلام کرد که با Sierra Nevada Corp همکاری دارد. برای همکاری با بالن های شناسایی دفاعی، مراقبت و شناسایی. در همان ماه، World View یک توافق جداگانه با شرکت نظارت بر اتمسفر Scepter Inc. برای اندازه گیری سطوح متان در حوضه پرمین تگزاس.

SPAC ها به وسیله ای محبوب برای شرکت های خصوصی تبدیل شده اند که به دنبال ورود به بازارهای عمومی خارج از فرآیند سنتی IPO هستند و در این فرآیند تزریق نقدی زیادی دریافت می کنند. بازیکنان بزرگ فضایی، از جمله Rocket Lab و Planet Labs، تراکنش‌های SPAC را در دو سال گذشته تکمیل کرده‌اند. در حالی که برخی از شرکت ها – مانند دو موردی که قبلاً ذکر کردم – در بازارهای عمومی بسیار خوب عمل کرده اند، SPAC های فضایی عموماً عملکرد قابل توجهی ندارند، به خصوص در مقایسه با شرکت های هوافضای قدیمی، با تعداد انگشت شماری از شرکت ها که شاهد کاهش شدید قیمت سهام بودند.