منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • شرکت اطلاعات و اطلاعات نیجریه Stears با حمایت Mac VC و Serena Ventures 3.3 میلیون دلار جمع آوری کرد • TechCrunch

شرکت اطلاعات و اطلاعات نیجریه Stears با حمایت Mac VC و Serena Ventures 3.3 میلیون دلار جمع آوری کرد • TechCrunch

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
شرکت اطلاعات و اطلاعات نیجریه Stears با حمایت Mac VC و Serena Ventures 3.3 میلیون دلار جمع آوری کرد • TechCrunch

در حین تحصیل در دانشکده اقتصاد لندن و دانشگاه آکسفورد، گروهی از دانشجویان فارغ التحصیل متوجه شدند که دریافت داده ها و اطلاعات در مورد بزرگترین اقتصاد آفریقا و کشور اصلی آنها، نیجریه چقدر دشوار است. مایکل فاموروتی، اقتصاددان، هر یک مهارت‌های متفاوت اما مکمل داشتند. Bode Ogunlana، مهندس نرم افزار؛ عبدالرحیم، دانشمند داده؛ و Preston Ideh، یک وکیل شرکتی – و در سال 2017، آنها یک استارتاپ رسانه ای راه اندازی کردند تا به کمبود اطلاعات و بینش های مبتنی بر داده در این کشور غرب آفریقا رسیدگی کنند.

پنج سال بعد، آن استارت‌آپ، Stears، یک دور اولیه 3.3 میلیون دلاری به رهبری MaC Venture Capital را اعلام کرد. Serena Ventures، صندوق Luminate گروه امیدیار، Melo 7 Tech Partners و Cascador (بنیاد توانمندسازی رشد اقتصادی) شرکت کردند. این خبر دو سال پس از آن منتشر شد که Stears 650000 دلار سرمایه اولیه را جمع آوری کرد. ماه گذشته، این یکی از 60 استارت آپی بود که در گروه استارت آپ های Black Founders Fund 2022 گوگل پذیرفته شد، که شامل مقداری بودجه غیر کاهش دهنده بود.

Stears به ​​عنوان یک نشریه رسانه ای با تمرکز بر اخبار و بینش های مالی در نیجریه شروع به کار کرد. محصول شاخص مشترک بینش آن، Stears Premium، دارای محتوایی از اخبار و نظرات تا مقالات تحقیقی و عمیق است که به عموم مردم در مورد مسائل مربوط به تجارت و امور مالی، اقتصاد، دولت و سیاست در نیجریه آموزش می دهد. محصول 100 دلاری در بین کاربران، به ویژه کارکنان شاغل در موسسات مالی مختلف در سراسر کشور، استفاده قابل توجهی داشته است. و از آنجایی که این مؤسسات قدرت خرید بیشتری دارند، Stears متعاقباً این محصول را برای مشاغلی که می‌خواستند از طرف تیم‌هایشان مشترک شوند، طراحی کرد. برخی از مشترکان آن شامل موسسات مالی مانند Sterling Bank و شرکت های فین تک مانند Sparkle، PiggyVest و Paystack هستند. این شرکت می‌گوید که تعداد کاربرانش عمدتاً به طور ارگانیک حدود 6.5 درصد ماهانه رشد کرده است و تعداد کاربرانش را در سال گذشته دو برابر کرده است.

ما درک خوبی از نوع اطلاعات مورد نیاز مردم داریم. بنابراین تمرکز ما بر استانداردسازی توزیع اطلاعات و ایجاد با در نظر گرفتن مشتری است.» ایده در مصاحبه با تک کرانچ گفت. بخش کلیدی مدل کسب‌وکار ما، ارائه داده‌های اشتراک با ارزش، مانند مدل‌های پیش‌بینی اختصاصی است. برعکس، پایان کم‌ارزش یک خبر خواهد بود، بنابراین تمایل مشتریان به خرج کردن با حرکت در طول طیف تغییر می‌کند.”

تکرار Stears Premium به همراه معرفی دیگر محصولات Stears Pro و Stears Advisory، Stears را به یک شرکت داده و اطلاعات تبدیل کرده است. روندهای کلان و موضوعاتی مانند تولید ناخالص داخلی و تورم محتوای Stears Premium را هدایت می کنند. از سوی دیگر، Stears Pro، محتوای تخصصی تری را در مورد مسائل خاص مانند ورود به بازار، تجزیه و تحلیل کشور و اقتصاد دیجیتال برای سازمان های بین المللی مانند برنامه توسعه سازمان ملل، دفتر جامعه و توسعه خارج از کشور و کارگران دانش – مورد نیاز مردم ارائه می کند. داده های زیادی برای کار آنها، که ممکن است شامل نقش هایی مانند تحلیلگران، مدیران پورتفولیو، محققان و اقتصاددانانی باشد که در آنها کار می کنند.

اما در تلاش برای حمایت از انتقال خود از یک شرکت بینش به یک شرکت داده، و با حمایت این سرمایه گذاری جدید، Stears در حال برنامه ریزی یک اصلاح استراتژی برای محصول Pro است. به گفته عبدالرحیم مدیر ارشد اجرایی شرکت و دانشمند داده، تیم داده با موسسات توسعه و مالی بین المللی برای ایجاد مجموعه داده های اختصاصی و انحصاری که در هیچ جای دیگری وجود ندارد، همکاری می کند. بنابراین، به جای گزارش بینش از داده‌هایی که استخراج می‌کند، Stears می‌خواهد داده‌ها را جمع‌آوری کند، در تجزیه و تحلیل عمیق داده شرکت کند و آن‌ها را در قالب‌های مختلف به مشتریان تجاری خود ارائه دهد.

بخش اصلی مدل کسب‌وکار ما ارائه داده‌های اشتراک با ارزش بالا است. و همانطور که به جلو می رویم، کار سفارشی کمتری را برای آن دسته از مشتریان انجام خواهیم داد و بیشتر بر روی داده های کل نگر در همان بخش تمرکز خواهیم کرد.” بنابراین تفاوت در خروجی این است که در گذشته ما گزارش‌هایی را منتشر می‌کردیم، اما در آینده احتمالاً فیدهای داده را منتشر خواهیم کرد. بنابراین روشی کمتر متن سنگین برای انتشار و پیش‌بینی‌ها و پیش‌بینی‌های بیشتر در مورد بخش‌هایی که برای کارکنان دانش و سازمان‌های آنها مهم است.

Stears Advisory – محصولی که در آن Stears کلاه مشاوره خود را بر سر می‌گذارد و پروژه‌های شخص ثالث پیرامون پوشش اصلی خود را انجام می‌دهد – در حالی که این شرکت به دنبال کاهش دو برابری Pro و Premium است، در جایگاه دوم قرار می‌گیرد. مدیرعامل ایده توضیح داد که در حالی که محصول مشاوره، که او آن را به بخش تحقیق و توسعه که توسط شرکای مختلف حمایت می شود تشبیه می کند، به Stears اجازه می دهد تا با جمع آوری و تجزیه و تحلیل داده ها آزمایش کند و مبنایی را برای ایجاد بینش های اضافی فراهم می کند، اما مقیاس پذیر نیست و از نوع درآمد مکرر برخوردار نیست. که کسب و کارهای دارای پشتوانه سرمایه گذاری به آن نیاز دارند.

هدایت می کند

اعتبار تصویر: هدایت می کند

تا اینجای کار، به نظر می رسد استراتژی این شرکت نتیجه داده است. مشتریان سازمانی اکنون بیش از 75 درصد از درآمد تولید شده را به خود اختصاص می دهند که از 45 درصد در سال 2021 افزایش یافته است. همچنین انتظار دارد درآمد نسبت به سال گذشته دو برابر شود، زیرا درآمد نیمه سال 2022 قبلاً از درآمد کل سال 2021 فراتر رفته است. این در مقایسه با درآمد 80 درصدی است. رشد بین سال مالی 2021 و سال مالی 2020.

به عنوان یک شرکت اطلاعاتی و اطلاعاتی، Stears خود را در موقعیت خوبی می‌بیند که در آن انگیزه‌ای برای پیگیری پروژه‌های سیاسی دارد که اگر یک شرکت رسانه‌ای یا فناوری بود، توجه را به خود جلب می‌کرد. در سال 2019، این شرکت یکی از این پروژه ها را انجام داد، زیرا پروژه ای را در نیجریه توسعه داد اولین پایگاه بیدرنگ انتخابات. بیش از 2 میلیون نیجریه از آن برای نظارت بر انتخابات عمومی استفاده کردند. اید گفت که شرکت او قصد دارد تا سایت داده های انتخاباتی را، این بار با مجموعه داده ها و عملکردهای بیشتر، در پیش بینی انتخابات 2023 نیجریه راه اندازی کند.

بلومبرگ در هسته خود یک شرکت داده است. ما نحوه برخورد آنها با انتخابات را دوست داریم و رویکرد ما در سال 2019 توسط آنها انجام شد.” “این یک تلاش بزرگ برای داده های باز برای ما است و ما نیز از این نظرسنجی هیجان زده هستیم، زیرا این یک شکل بسیار مهم از تأیید داده است که در حال حاضر در نیجریه وجود ندارد. و بنابراین در طول دوره انتخابات، ما نظرسنجی‌های آماری نماینده‌ای را برای نیجریه با استفاده از نگرش‌های داده‌ای قوی برای به دست آوردن بینش نسبت به مسائل افکار عمومی و دستیابی به نتایج قوی‌تر انجام خواهیم داد.»

به گفته ایده، سرمایه گذاری اولیه Stears را از نسخه 2.0، یک شرکت نیجریه ای بینش، به نسخه 3.0، یک شرکت داده متمرکز در آفریقا می برد. این شرکت قصد دارد از این سرمایه گذاری برای بهبود جمع آوری داده ها و قابلیت های تجزیه و تحلیل خود استفاده کند، متخصصان داده، تحلیلگران داده و تحلیلگران بخش استخدام کند و از طریق کنیا، آفریقای جنوبی از طریق کشوری به همین نام و شمال آفریقا از طریق مصر گسترش یابد.

مارلون نیکولز، یکی از بنیانگذاران و شریک مدیر عامل سرمایه گذار اصلی MaC Venture Capital، درباره این سرمایه گذاری گفت: «آفریقا خانه اولین افراد است و اکنون مرز بعدی تجارت است. بسیاری از شرکت‌های چند ملیتی و دولت‌ها می‌دانند که این یک واقعیت است. آنها همچنین درک می کنند که چندین کشور آفریقایی در معرض فرآیندهای تجاری منحصر به فرد هستند و اقتصادهای عمدتاً مبتنی بر پول نقد هستند که منجر به تولید ناخالص داخلی ناچیز و غیره می شود. Stears به ​​طور منحصر به فردی برای ارائه داده های اختصاصی و دقیق مورد نیاز برای باز کردن قفل تجارت و تعمیق روابط تجاری با کشورها و شرکت های آفریقایی قرار دارد.