منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • شبیه سازی Wordle Quordle توسط Merriam-Webster • TechCrunch

شبیه سازی Wordle Quordle توسط Merriam-Webster • TechCrunch

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
شبیه سازی Wordle Quordle توسط Merriam-Webster • TechCrunch

شبیه سازی Wordle Quordle توسط Merriam-Webster • TechCrunch

Merriam-Webster، زیرمجموعه Encyclopædia Britannica که بیشتر به خاطر فرهنگ لغت آنلاین خود شناخته شده است، یک شبیه سازی محبوب Wordle به نام Quordle را خریداری کرده است. شرایط معامله اعلام نشده است.

سر و صدای کمی پیرامون این خرید وجود داشت، اما وب‌سایت Quordle اکنون به فضای خود در وب‌سایت Merriam هدایت می‌شود، در حالی که فردی مایر، خالق Quordle، بی‌صدا این بیانیه را در بالای بخش آموزش‌های Quordle منتشر کرد.

من خوشحالم که اعلام کنم Quordle توسط Merriam-Webster خریداری شده است! من نمی توانم خانه ای بهتر برای این بازی فکر کنم. بسیاری از ویژگی های جدید و سرگرم کننده در راه است، پس با ما همراه باشید!

Quordle یکی از تعدادی از کلون هایی است که از زمان رسیدن وردل به شهرت جهانی ظاهر شده است. Wordle، برای افراد ناآشنا، یک بازی ساده مبتنی بر وب است که به کاربران شش بار تلاش می کند تا یک کلمه پنج حرفی را حدس بزنند، با سرنخ های رنگی که در صورت اشتباه گرفتن هر یک از حروف، به عنوان بازخورد عمل می کنند. این نیویورک تایمز در ژانویه گذشته Wordle را با مبلغ هفت رقمی خریداری کرد و در ماه های پس از آن، ظاهراً این بازی میلیون ها مشترک جدید را برای بازی های مجهز به NYT جذب کرده است. این غول رسانه ای بعدا Wordle را در برنامه جدول کلمات متقاطع خود ادغام کرد و حتی Wordle را به یک بازی رومیزی فیزیکی تبدیل کرد.

از طرف دیگر، Quordle بر اساس مفهوم اصلی Wordle است، با این تفاوت که چهار کلمه پنج حرفی وجود دارد که می توانید آن ها را یکباره و تنها در نه تلاش حدس بزنید. هر حدس باید یک کلمه واقعی باشد، و هر حدس برای هر یک از چهار کلمه اعمال می‌شود – کاشی‌ها رنگ را تغییر می‌دهند تا به کاربر بگویند کدام حدس‌ها درست است و آیا یک حرف در آن کلمه ظاهر می‌شود اما در موقعیت متفاوتی.

چهارگوشه

چهارگوشه

بیداری وردل

پس از ورود به صحنه در فوریه گذشته، تنها یک ماه پس از آن که NYT Quordle طبق گزارش ها، 1 میلیون بازیکن را در عرض دو ماه جمع کرد. اما مانند Wordle، Quordle چیزی بیش از یک پروژه پرشور بود، با خالق Meyer گفت که او “هیچ برنامه ای برای کسب درآمد از Quordle” طبق گزارش های آن زمان ندارد. با این حال، توسعه دهندگان برخی از تبلیغات را به عنوان جایگزینی برای جمع آوری کمک های مالی برای پوشش هزینه ها در صفحه قرار دادند.

به سرعت به امروز، و Quordle اکنون در دست Merriam-Webster است، نام تجاری که فراتر از پایه های فرهنگ لغت چاپی خود که تقریباً دو قرن پیش شروع به کار کرد، اولین وب سایت خود را در سال 1996 شامل شد، و به دنبال آن مماس های دیجیتال متمرکز بر زبان متعددی ارائه شد. خدماتی مانند اپلیکیشن دیکشنری برای کودکان. از جمله املاک آنلاین او یک NYTپورتالی برای بازی‌ها و آزمون‌ها به سبک، که اکنون Quordle در آن قرار خواهد گرفت.

TechCrunch برای نظر دادن با Merriam-Webster تماس گرفته است و اگر – یا زمانی – پاسخی دریافت کنیم، به‌روزرسانی خواهد شد.