منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • سامسونگ جی لی را به عنوان رئیس اجرایی در بحبوحه بحران اقتصادی جهانی منصوب کرد • TechCrunch

سامسونگ جی لی را به عنوان رئیس اجرایی در بحبوحه بحران اقتصادی جهانی منصوب کرد • TechCrunch

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
سامسونگ جی لی را به عنوان رئیس اجرایی در بحبوحه بحران اقتصادی جهانی منصوب کرد • TechCrunch

سامسونگ جی لی را به عنوان رئیس اجرایی در بحبوحه بحران اقتصادی جهانی منصوب کرد • TechCrunch

دو ماه پس از عفو ریاست جمهوری که منجر به پاک شدن سوابق جنایی این مرد 54 ساله شد، سامسونگ الکترونیکس جی وی لی را به عنوان رئیس اجرایی بزرگ ترین تولیدکننده گوشی های هوشمند و تراشه های حافظه در جهان منصوب کرد.

سال گذشته، لی پس از گذراندن 18 ماه حبس به دلیل رشوه دادن به پارک گئون هی، رئیس جمهور سابق کره جنوبی، آزاد شد. آزادی مشروط لی را به مدت پنج سال از کار منع می کند و سفرهای خارجی را محدود می کند. در ماه آگوست، لی عفو ویژه ریاست جمهوری دریافت کرد که به لی اجازه داد تا به طور رسمی در مدیریت شرکت کند، حق کار در سامسونگ را بازگرداند و تصمیم‌گیری در مورد استراتژی‌های کلیدی از تولید تراشه تا برنامه‌های سرمایه‌گذاری را تسریع بخشد.

لی، که از سال 2012 نایب رئیس سامسونگ بوده است، پس از مرگ پدرش، کون هی لی، رئیس فقید گروه سامسونگ، در سال 2020، انتظار می رفت که این غول فناوری را در اختیار بگیرد.

انتصاب مورد انتظار در بحبوحه کاهش تقاضای جهانی برای تراشه ها و گوشی های هوشمند و عدم اطمینان بازار ناشی از رکود اقتصادی صورت می گیرد. سامسونگ در بیانیه ای اعلام کرد: «هیئت مدیره به فضای نامطمئن فعلی کسب و کار جهانی و نیاز مبرم به مسئولیت پذیری بیشتر و ثبات تجاری در تأیید این توصیه اشاره کرد.

بزرگترین سازنده تراشه های حافظه کره جنوبی امروز اعلام کرد که این کار را انجام می دهد سود عملیاتی برای سه ماهه سوم با 31.39 درصد کاهش نسبت به دوره قبل به 10.85 تریلیون KRW (7.7 میلیارد دلار) رسید. درآمد در تراشه حافظه شما و کسب و کار یکپارچه سازی سیستم در مقیاس بزرگ (LSI). به گفته این شرکت، به دلیل تقاضای ضعیف برای محصولات مصرفی، تلفن همراه و تلویزیون، از 10.07 تریلیون KRW در سال گذشته به 5.12 تریلیون KRW کاهش یافت. این اولین کاهش سود سال به سال سامسونگ از سال 2019 است.

سامسونگ اعلام کرد حراجی از 76.78 تریلیون وون کره (حدود 54 میلیارد دلار) در سه ماه منتهی به سپتامبر، که نشان دهنده افزایش 3.79 درصدی نسبت به سه ماهه سال قبل است.

این شرکت انتظار دارد که تقاضا برای دستگاه‌های الکترونیکی و تراشه‌ها تا حدودی در سال 2023 پوشش داده شود، اگرچه عدم قطعیت اقتصاد کلان احتمالاً ادامه خواهد داشت. این شرکت در بیانیه‌ای گفت: «در تجارت حافظه، پس از کاهش سرعت در نیمه اول، انتظار می‌رود که تقاضا با تمرکز بر سرورها با از سرگیری نصب مراکز داده بهبود یابد.

این دستاوردهای ضعیف تقریباً سه هفته پس از اعلام دولت بایدن به دست آمد قوانین جدید فراگیر با هدف جلوگیری از دسترسی چین به تراشه های پیشرفته. این محدودیت ها از صادرات برخی از نیمه هادی ها و فروش تجهیزات با استفاده از فناوری های پیشرفته به سازندگان تراشه مستقر در چین جلوگیری می کند.

سازندگان پیشرو جهانی نیمه هادی از جمله Samsung Electronics، TSMC و SK Hynix مجوز یک ساله استفاده از فناوری ایالات متحده برای فروش تراشه های نیمه هادی پیشرفته برای ابررایانه ها و هوش مصنوعی را به شرکت های چینی دریافت کردند. SK Hynix که در بخش تراشه‌های حافظه با سامسونگ رقابت می‌کند، روز چهارشنبه اعلام کرد که پس از گزارش کاهش 60 درصدی سود سه‌ماهه سوم، قصد دارد هزینه‌های سرمایه‌ای خود را در سال 2023 بیش از 50 درصد کاهش دهد.

سامسونگ تراشه‌های NAND و DRAM مورد استفاده در لپ‌تاپ‌ها، گوشی‌های هوشمند و ذخیره‌سازی اطلاعات را می‌فروشد. این غول فناوری در اوایل ماه جاری اعلام کرد که قصد دارد بیش از سه برابر تولید تراشه های پیشرفته برای محاسبات با کارایی بالا، هوش مصنوعی، مخابرات 5G و 6G و خودرو را افزایش دهد. سامسونگ قصد دارد تا سال 2025 تولید تراشه های 2 نانومتری و تا سال 2027 تراشه های 1.4 نانومتری را آغاز کند.