منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • سامسونگ با اولین قراردادهای صدور مجوز سیستم عامل تایزن به رشد تلویزیون هوشمند چشم دوخته است • TechCrunch

سامسونگ با اولین قراردادهای صدور مجوز سیستم عامل تایزن به رشد تلویزیون هوشمند چشم دوخته است • TechCrunch

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
سامسونگ با اولین قراردادهای صدور مجوز سیستم عامل تایزن به رشد تلویزیون هوشمند چشم دوخته است • TechCrunch

سامسونگ با اولین قراردادهای صدور مجوز سیستم عامل تایزن به رشد تلویزیون هوشمند چشم دوخته است • TechCrunch

سامسونگ اولین تولیدکنندگان تلویزیون های هوشمند شخص ثالث را تأیید کرده است که سیستم عامل تایزن (OS) خود را عرضه می کنند، و چندین تولیدکننده در حال آماده شدن برای عرضه تلویزیون های مجهز به تایزن در سال جاری در سراسر اروپا و استرالیا هستند.

تایزن، برای افراد ناآشنا، یک سیستم عامل مبتنی بر لینوکس است که بیش از یک دهه توسط بنیاد لینوکس میزبانی شده است، اگرچه سامسونگ توسعه‌دهنده اصلی و نیروی محرکه این پروژه است و از آن در دستگاه‌های بی‌شماری از جمله ساعت‌های هوشمند، لوازم آشپزخانه، دوربین‌ها استفاده می‌کند. ، گوشی های هوشمند و تلویزیون ها.

اگرچه سامسونگ اساساً تایزن را در گوشی‌های هوشمند و ساعت‌های هوشمند کنار گذاشته است، تلویزیون‌ها همچنان زمینه‌ای مناسب برای شکوفایی تایزن هستند، عمدتاً به این دلیل که سامسونگ پرفروش‌ترین سازنده تلویزیون در سطح جهان است. اما در حالی که داده‌های اخیر Dataxis نشان می‌دهد که سهم بازار تایزن در سال 2020 از نظر پایه نصب تقریباً یک سوم بوده است، این تعداد به آرامی در حال کاهش است و Android TV و Roku در حال افزایش هستند.

یک راه واضح برای سامسونگ برای مقابله با این روند، باز کردن مسائل به روی اشخاص ثالث است. تایتان فناوری کره ای برای اولین بار در سال گذشته برنامه های خود را برای صدور مجوز تایزن به دیگر سازندگان تلویزیون فاش کرد و 12 ماه طول کشید تا اولین ثمره برنامه بزرگش محقق شود.

تولیدکنندگانی از جمله Atmaca (مارک‌های: Sunny و Axen)، HKC (مارک‌های: RCA و Vispera) و Tempo (مارک‌های: Akai، Bauhn، Linsar) امسال در بریتانیا، اسپانیا، ترکیه، نیوزلند و ایتالیا عرضه خواهند شد. از توزیع کننده Tempo ظاهراً اکنون برای خرید در استرالیا موجود است.

رقابت

در حالی که این معامله به عنوان یک فرصت بالقوه سودآور برای سامسونگ برای افزایش درآمد از طریق معاملات مجوز عمل می کند، همچنین رقابت رو به رشد در فضا را برجسته می کند. سازندگان سخت افزار جدید و موجود اکنون طیف وسیع تری از سیستم عامل ها را برای انتخاب دارند که توسط برخی از بزرگترین شرکت های فناوری جهان، از جمله گوگل، روکو و ال جی ایجاد شده است، که دومی سیستم عامل WebOS خود را در سال گذشته به روی اشخاص ثالث باز کرد.

با این حال، تایزن با توجه به گستردگی و محبوبیت موجود، می‌تواند پیشنهاد جذابی برای تولیدکنندگان تلویزیون باشد – برنامه‌هایی که از قبل برای تلویزیون‌های مجهز به تایزن سامسونگ در دسترس هستند، با تلویزیون‌های تایزن سایر سازندگان نیز کار خواهند کرد. علاوه بر این، تمام تلویزیون‌های تایزن به ویژگی‌هایی مانند دستیار مجازی بیکسبی سامسونگ دسترسی خواهند داشت که جستجوی صوتی را در ترکیب قرار می‌دهد.