منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • سال گذشته جشن بود. امسال خماری است. • TechCrunch

سال گذشته جشن بود. امسال خماری است. • TechCrunch

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
سال گذشته جشن بود. امسال خماری است. • TechCrunch

خوش آمدی به تبادل! اگر این را در صندوق پستی خود دریافت کردید، از ثبت نام و رای اعتماد شما سپاسگزاریم. اگر این مطلب را به عنوان یک پست در سایت ما می خوانید، لطفا ثبت نام کنید اینجا بنابراین شما می توانید آن را به طور مستقیم در آینده دریافت کنید. هر هفته نگاهی به داغ‌ترین اخبار فین‌تک هفته قبل خواهم داشت. این شامل همه چیز می شود، از دورهای تأمین مالی گرفته تا روندها، تجزیه و تحلیل یک فضای خاص تا نظرات داغ در مورد یک شرکت یا پدیده خاص. اخبار فین‌تک زیادی وجود دارد، و وظیفه من این است که با آن‌ها همراه باشم – و آن‌ها را بفهمم – تا بتوانید در جریان باشید. – مری ان

مارک گلدبرگ شریک بود Index Ventures از سال 2015 در شرکت‌های خدمات مالی مانند Plaid، Persona، Lithic، Cocoon و Pilot سرمایه‌گذاری کرده و در هیئت مدیره شرکت‌های خدمات مالی حضور دارد. گلدبرگ که در حال حاضر رهبر فین‌تک این شرکت است، افکار زیادی در مورد آنچه در افق استارت‌آپ‌های امروزی در این فضا وجود دارد، دارد.

من اخیراً (تقریبا) با مارک نشستم تا در مورد همه چیزهای فین تک صحبت کنم، و خوشبختانه برای من او از گفتن نظر خود نمی ترسد! در اینجا نکات برجسته آن گفتگو است (ویرایش برای اختصار و وضوح).

TC: به نظر شما فضای جمع آوری کمک های مالی امسال نسبت به سال گذشته چگونه متفاوت است (البته علاوه بر موارد واضح)؟

MG: تشبیه تقریبی که من در داخل استفاده می کنم این است که سال گذشته جشن بود و امسال خماری است. این واقعاً احساس من است – اینکه ما شروع به درک افراط‌های سال گذشته کرده‌ایم. ما اکنون دوره کاهش تعدیل نیرو را به صورت پس فاکتوری دیده ایم. در ایندکس، ما احتمالاً در حال سرمایه‌گذاری تهاجمی‌تر روی چیزی هستیم که فکر می‌کنیم نسل بعدی شرکت‌های فین‌تک در حال حاضر خواهند بود.

اوه بله؟ بنابراین به نظر شما نسل بعدی شرکت های فین تک چه خواهند بود؟

این خنده دار است زیرا اگر به مجموعه من نگاه کنید، بسیاری از چیزهایی که من روی آن سرمایه گذاری کرده ام جنبه زیرساختی فین تک است… من احتمالاً پنج یا شش سرمایه گذاری در بیل و بیل دارم. من فکر می کنم انعطاف پذیری در آنجا وجود دارد، اما این فقط تابعی از نوسانات ذاتی یا عدم نوسانات در سمت زیرساخت بازار است.

امسال، و این کمی بحث‌برانگیزتر است، من در واقع زمان زیادی را صرف بررسی امور مالی مصرف‌کننده در مراحل اولیه می‌کنم، که فکر می‌کنم احتمالاً بیشترین است – خوب، نمی‌دانم، شاید آن یا رمزارز – دسته یا زیرمجموعه مورد علاقه فین تک امروزی.

اما فکر می‌کنم زمانی که ما در آن سوی چرخه تبلیغاتی هستیم، فرصت درست در اینجاست، به‌ویژه زمانی که به این فکر می‌کنم که مردم در پنج یا 10 سال آینده چگونه بانکداری خواهند کرد.

من فکر می‌کنم یکی از اثرات ماندگار این همه‌گیری این است که مردم می‌خواهند از طریق تلفن خود بانک کنند – نه اینکه در خیابان راه بروند و به شعبه‌ای بروند یا سوار ماشین شوند و به شعبه‌ای بروند. من فکر می کنم که این تحول عظیم در امور مالی مصرف کننده رخ خواهد داد. بله، بسیاری از چیزها در سال گذشته بیش از حد ارزیابی شدند، اما من فکر می‌کنم که طی چند سال آینده شاهد تبدیل کامل از گارد قدیمی به گارد جدید خواهیم بود، و وقتی به گذشته نگاه می‌کنیم این ممکن است نقطه ورود بسیار خوبی باشد.

به نظر شما بزرگترین روندی که در حال حاضر در فین تک اتفاق می افتد چیست؟

یکی از چیزهای ماندگار از زیاده‌روی‌های سال گذشته، ادغام فین‌تک و فرهنگ خواهد بود، که فکر می‌کنم احتمالاً جالب‌ترین روندی است که در فین‌تک اتفاق می‌افتد و از بازارهای گاو و خرس بیشتر خواهد ماند. من فکر می کنم فقط بازار را تغییر داد.

من فکر می کنم بهترین مثال برای این برنامه Cash App در اکوسیستم Block است که در آن فروشگاه لباس دارند. من در واقع برای یک دسته از دوستان صندوق سرمایه گذاریم یک دسته از لباس هایشان را به شوخی فرستادم. در دنیای بانکداری وال استریت، شما هرگز پیراهن مورگان استنلی یا گلدمن ساکس را در یک مهمانی نمی پوشید. اما Gen Z از فروشگاه پوشاک Cash App لباس می خرد و می پوشد.

همچنین یک تبلیغ واقعاً سرگرم‌کننده وجود دارد که Cash App به تازگی با کندریک لامار و ری دالیو از بریج‌واتر منتشر کرده است که فکر می‌کنم نمادی از تلفیقی از فرهنگ پاپ، هیپ‌هاپ و مصرف فین‌تک است.

بنابراین، چه در یک بازار صعودی باشیم و چه در بازار نزولی، مزیت یک نئوبانک نسبت به یک بانک قدیمی این است که باری از 1000 شعبه ندارد. من فکر می کنم بزرگترین فرصت برای نسل بعدی نئوبانک ها این واقعیت است که آنها می توانند در این جنگ برند با صدایی معتبر که مصرف کنندگان واقعاً به آن اهمیت می دهند، رقابت کنند.

انتظار دارید در کوتاه مدت و بلندمدت چه اتفاقی بیفتد؟

در سطح بالا، هنوز هم سال کندتری برای فین تک خواهد بود. سرعت معاملات در کل نسبت به اوج سال گذشته 75 درصد کاهش یافته است. اگر سال گذشته چهار معامله دیدم، اکنون یکی را می بینم. من فکر می کنم که در واقع برای همه سالم است.

اگر به پورتفولیوی خود نگاه کنم، هیچ شرکتی ندارم که در حال حاضر افزایش سرمایه داشته باشد، زیرا همه آنها در سال گذشته سرمایه‌گذاری کرده‌اند و سه سال تجربه دارند، و هنوز در حال ساختن هستند و باید به ارزش‌هایی که سال گذشته تعیین کردند رشد کنند.

از طرف سرمایه گذار، واقعاً خوب است که بعد از 48 ساعت تفنگ به سر خود نداشته باشید تا یک تصمیم سرمایه گذاری بزرگ بگیرید. کاری که ما در حال حاضر انجام می‌دهیم این است که وقت خود را صرف انجام کارهای مربوط به حوزه‌هایی که به آن علاقه‌مندیم، بهترین شرکت‌ها کدامند، و گذراندن وقت با مؤسس به گونه‌ای است که بسیار سالم‌تر از یک سال گذشته است. قبل از. من انتظار دارم که این یک چیز عادی جدید برای چند فصل آینده باشد.

اما معاملاتی در حال انجام است، به خصوص در مراحل اولیه. ما زمان زیادی را صرف تلاش برای درک این موضوع می‌کنیم که نه تنها چه کسی استخدام می‌کند، بلکه اساساً به چه شرکت‌هایی می‌توانیم نزدیک شویم و دور ثابتی از ارزش‌گذاری سال 2021 آن‌ها را ارائه دهیم که می‌گوید بله.

اگر به بلندمدت نگاه کنید، فکر می‌کنم در سال آینده – مانند اواسط سال – بازار واقعاً دوباره به شکل بزرگی باز می‌شود.

ظاهرا بازار IPO خشک شده است. فکر می کنید در جبهه M&A چه اتفاقی خواهد افتاد؟

من فکر می‌کنم در پایان سال و در شش ماه آینده شاهد M&A زیادی خواهیم بود، تثبیت‌های زیادی. تعجب نخواهم کرد اگر یک یا دو معامله بزرگ ببینیم که در آن افرادی وجود دارند که فکر می کردند مسیر مستقل قوی دارند و اکنون به جایی که شرکت ها در بازار عمومی معامله می کنند نگاه می کنند و می گویند: “این مسیر بسیار سخت تر است عمومی از آنچه انتظار داشتم

بنابراین اگر یک رقیب مستقیم دارید و تمام وقت خود را صرف مبارزه با آن رقیب مستقیم می‌کنید، این ممکن است کاتالیزوری باشد که باید بگویید: «بیایید وقتی فرصت 98 درصد بازار است، از مبارزه با یکدیگر دست برداریم، هر دوی ما می‌توانیم به هم برسیم. و من فکر می کنم ما در حال حاضر شروع به انجام آن مکالمات کرده ایم.

با توجه به این نکته، من فکر می‌کنم نکته دیگر این است که موج بعدی زیرساخت‌ها به سمت یک سوپرفروشگاه است که 10 محصول را می‌فروشد، نه 10 شرکتی که یک محصول را می‌فروشند.

سال گذشته جشن بود. امسال خماری است. • TechCrunch

اعتبار تصویر: Index Ventures

اخبار هفتگی

همانطور که آنیتا راماسوامی گزارش می دهد: «برنامه سرمایه گذاری یک مخفیگاهکه آخرین بار سال گذشته 125 میلیون دلار از سرمایه گذاران سری G جمع آوری کرد، در حال افزودن رمزنگاری به مجموعه محصولاتی است که به 2 میلیون کاربر خود ارائه می دهد.» اد رابینسون، یکی از بنیانگذاران و رئیس جمهور نیز در مصاحبه ای اختصاصی با TechCrunch به اشتراک گذاشت که درآمد سالانه اخیر Stash به اشتراک گذاشته شده است. 125 میلیون دلار است.

از عایشه مالک از TC:ونمو شرکت PayPal روز دوشنبه گفت که در حال ارائه یک ویژگی جدید به نام “نمایه های خیریه” است که به خیریه ها اجازه می دهد کمک های مالی را مستقیماً در برنامه خود جمع آوری کرده و دریافت کنند. حساب‌های جدید برای خیریه‌هایی که وضعیت خیریه تأیید شده را از PayPal دریافت کرده‌اند در دسترس خواهد بود.

همانطور که پل ساورز گزارش می دهد: “غول بیمه مستقر در نیویورک لیموناد به طور رسمی در بریتانیا راه اندازی شد، چهارمین بازار آن در اروپا و پنجمین بازار در کل، با کمک اندکی از یکی از قدیمی ترین و بزرگترین ارائه دهندگان بیمه بریتانیا.

توسط مانیش سینگ از TC: «بانک مرکزی پاکستان روز جمعه تأییدیه عملیات اصولی و آزمایشی را لغو کرد. برچسب به عنوان یک موسسه پول الکترونیکی در حرکتی که تهدیدی وجودی برای شرکت است، فعالیت کند. بانک دولتی پاکستان در دستوری اعلام کرد که تاییدیه تگ برای فعالیت به عنوان یک موسسه پول الکترونیکی، مجوز مورد نیاز برای نهادها برای ارائه ابزارهای پرداخت دیجیتالی مبتکرانه، با استفاده آسان و مقرون به صرفه را لغو می کند. کیف پول، کارت و پرداخت های بدون تماس. بانک مرکزی همچنین به این استارت آپ دستور داد تمام حساب های کیف پول مشتریان را ببندد و برنامه های خود را از فروشگاه های اپلیکیشن خارج کند.

نوشته ژاکلین ملینک: «از آنجایی که موسسات مالی سنتی همچنان با دنیای ارزهای دیجیتال در آمیخته می شوند، ویزا آخرین موردی است که پیشنهادات خود را در این فضا گسترش داده است، این بار در کنار یک صرافی ارز دیجیتال کار می کند FTX برای “مشارکت بلند مدت جهانی”. قرارداد بین دو شرکت شامل ارائه کارت‌های نقدی Visa با برند FTX به مشتریان FTX در سراسر جهان با تمرکز بر عرضه پلاستیک در کشورهای آمریکای لاتین، اروپایی و آسیایی است. همین محصول پس از معرفی در اوایل سال جاری در حال حاضر برای مشتریان آمریکایی در دسترس است.

همانطور که توسط WealthProfessional گزارش شده است: «دو تا از برجسته‌ترین استارت‌آپ‌های فین‌تک کانادا، Wealthsimple و Shakepay، به ارائه نادرست هزینه‌های واقعی خدمات ارزهای دیجیتال خود متهم شده‌اند. بر اساس گزارش BetaKit، شکایتی که در 29 سپتامبر در دادگاه عالی کبک ثبت شد، خواستار خسارت تنبیهی 10 میلیون دلاری از این دو شرکت به دلیل گمراه کردن مصرف کنندگان است. شکایت دسته جمعی پیشنهادی هنوز توسط دادگاه کبک حل و فصل نشده است.

این را بلومبرگ در پایان هفته گذشته گزارش داد رابین هود “پنج دفتر دیگر را به طور جزئی یا کامل می بندد، آخرین اقدام در یک بازنگری گسترده برای مهار هزینه ها، زیرا با کاهش شدید فعالیت تجاری سازگار می شود.”

یک نفسیک شرکت بیمه معلولیت آنلاین، راه‌اندازی Leave by Breeze را اعلام کرد، یک راه‌حل بیمه مرخصی والدین با حقوق برای کارفرمایان برای حمایت از کارمندانی که برای مراقبت از خانواده‌های خود نیاز به مرخصی دارند. این شرکت در بیانیه‌ای خبری گفت: علاوه بر این، پلت‌فرم آنلاین بریز را تقویت می‌کند که در حال حاضر شامل بیمه ناتوانی کوتاه‌مدت، دو نوع بیمه ناتوانی طولانی‌مدت و بیمه بیماری‌های بحرانی است.

ارائه دهنده وام مسکن دیجیتال برزیل ولپی می گوید طی سال گذشته شاهد رشد 400 درصدی سه ماهه بوده است و با RBR Asset با برنامه هایی برای تامین مالی 30 میلیون دلاری برای مشتریان خود در 12 ماه آینده همکاری کرده است.

تامین مالی و M&A

در TechCrunch دیده می شود

برنامه سرمایه گذاری املاک و مستغلات Fintor با ارزش گذاری 80 میلیون دلاری 6.2 میلیون دلار جمع آوری می کند

جیکو بانک 40 میلیون دلار سرمایه سری B را برای ارائه راهی به شرکت‌ها برای نگهداری پول نقد خود در اسناد خزانه ارائه می‌کند.

Railsr، فین‌تک که قبلا با نام Railsbank شناخته می‌شد، ۴۶ میلیون دلار جمع‌آوری می‌کند

Fiserv و LG از داده های اعتباری کره حمایت می کنند زیرا استارتاپ فین تک متمرکز بر SME 24.7 میلیون دلار دیگر جمع آوری می کند.

Bessemer از یک پلت فرم SaaS پشتیبانی می کند که گردش کار صورتحساب را خودکار می کند

و جای دیگر

پلتفرم بدهی تالی 80 میلیون دلار سری D را اعلام کرد و گفت که ARR در سال گذشته تقریباً سه برابر شده است.

Equi 15 میلیون دلار برای بهبود دسترسی به “سرمایه گذاری نخبگان” متعهد می شود

Solvento، که هدف آن هموار کردن زمین بازی برای شرکت های حمل و نقل آمریکای لاتین است، سرمایه اولیه 5 میلیون دلاری را جمع آوری می کند.

Jingle Pay، یک برنامه فوق العاده مالی مستقر در امارات متحده عربی، سرمایه گذاری اقلیت را از MoneyGram دریافت می کند

آیا می‌دانستید که من هر جمعه پادکست سهام TechCrunch را با الکس ویلهلم و ناتاشا ماسکریناس میزبانی می‌کنم؟ ما خیلی لذت می بریم – می توانید اینجا گوش دهید. ما سه نفر در واقع در پنل زنده در TechCrunch Disrupt حضور خواهیم داشت، که در همان گوشه است! با ما بیا! صبحانه خواهد بود! برای دریافت 15 درصد تخفیف در مجوزهای Disrupt، به اینجا بروید.

خوب، برای این هفته تمام شد. باز هم برای خواندن متشکرم! تا دفعه بعد، xoxo – مری ان