منو سایت

زندگی با آیفون 14 پلاس اپل • TechCrunch

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
زندگی با آیفون 14 پلاس اپل • TechCrunch

چه چیزی بزرگ است گوشی در سال 2022؟ اکنون چندین سال است که یک هدف متحرک بوده است – البته هدفی که به طور پیوسته در یک جهت در حال حرکت است. تعیین دقیق اندازه متوسط ​​نمایشگر سخت است، اما اکثر صفحه نمایش های گوشی های هوشمند پرچمدار بین شش تا هفت اینچ هستند.

در سال 2010، استیو جابز چهار اینچ را به عنوان اندازه صفحه نمایش ایده آل محبوب کرد. او خاطرنشان کرد: “شما نمی توانید آن را دور بزنید.” “هیچ کس قصد خرید آن را ندارد.” سال بعد، سامسونگ اولین گلکسی نوت را عرضه کرد. صفحه نمایش 5.3 اینچی کاملاً توسط برخی منزجر شده بود. اولین فبلت قابل توجه برای جیب و دست خیلی بزرگ بود.

دهه گذشته این نظرات را عجیب کرده است. تکنولوژی راهی برای انجام این کار دارد. به زودی تا سال 2022 و هر چهار نسخه جدید آیفون 14 در دو اندازه ارائه می شوند: 6.1 و 6.7 اینچی. اتفاقات زیادی برای رساندن ما به اینجا افتاده است، که مهم ترین آنها افزایش چشمگیر نسبت صفحه نمایش به بدنه است. همانطور که نمایشگرها بزرگتر شده اند، ردپای کلی مورد نیاز برای پشتیبانی از آنها کاهش یافته است.

من در چند هفته گذشته از آیفون 14 معمولی به عنوان دستگاه اصلی خود استفاده کرده ام. نمی توانم دستم را کاملا دور آن بپیچم، اما به اندازه کافی نزدیکش هستم. مهمتر این واقعیت است که استفاده از آن با یک دست آسان است. ما از روزهای تولید گوشی 5.3 اینچی که تقریباً غیرممکن به نظر می رسید، فاصله زیادی داشته ایم.

زندگی با آیفون 14 پلاس اپل • TechCrunch

اعتبار تصویر: برایان هدر

برای استفاده روزمره خودم، واقعاً 6.1 اینچ را به عنوان یک نقطه شیرین درک کرده ام. این یک صفحه نمایش با اندازه خوب و ردپای سخت افزاری است که بیش از حد نیست. مثل همیشه، مسافت پیموده شده شما ممکن است متفاوت باشد. برخی از مردم به‌طور قابل‌توجهی ناامید شدند که محدوده آیفون 14 عملاً مرگ Mini را نشان داد. تمایل به یک گوشی کوچکتر کاملا منطقی است و در حال حاضر SE باید این نقش را ایفا کند.

همانطور که بدون شک از خواندن این مطلب حدس زده اید، من از آن زمان به 14 پلاس برای استفاده روزمره تغییر داده ام. فوراً می گویم که واقعاً نمی توانم دستم را دور آن ببندم. استفاده از آن در یک دست کمی پیچیده تر است. با فعال کردن Face Unlock، اقدامات خاصی وجود دارد که انجام آنها کاملاً امکان پذیر است: چک کردن ایمیل ها، پیمایش در رسانه های اجتماعی – اساساً کارهایی که بسیاری از ما بیشتر وقت خود را با تلفن های خود انجام می دهیم.

اگر می خواهید مثلاً به یک ایمیل پاسخ دهید، از طرف دیگر، همه چیز پیچیده تر می شود. من معمولاً می‌توانم برای انتخاب پیام خاص تغییر حالت دهم، اما فشار دادن Replay در Gmail و تایپ کردن به هر دو دست نیاز دارد. اگر عمیقاً وارد دنیای محاسبات صوتی هستید، ممکن است راه حلی داشته باشید که برای شما مفید باشد.

مانند همه چیز در زندگی، یک معامله وجود دارد. من اندازه 6.7 اینچی را برای مواردی مانند ویدیو بسیار دوست دارم. همچنین داشتن کل صفحه به عنوان منظره یاب هنگام عکس گرفتن بسیار خوب است. من در اوایل این هفته یک پنل را در یک کتابفروشی بروکلین مدیریت کردم، و اندازه آن بسیار عالی است که به عنوان نوعی تله پرومتر بداهه عمل می کند. مسلماً، این یک نیاز بسیار مهم است، اما با رفتن از 6.1 به 6.7 اینچ، این نوع مزایا به سرعت خود را نشان می دهند.

جدا از اندازه صفحه نمایش، بزرگترین مزیت انتخاب پلاس نسبت به استاندارد 14 باتری آن است. Plus دارای 26 ساعت پخش ویدیو در مقابل 20 ساعت در 14 است. در عمل برای من این بدان معنا بود که با حدود 50 درصد باتری به رختخواب رفتم و با حدود 37 درصد از خواب بیدار شدم. شما باید بتوانید 24 ساعت کامل بدون مشکل دوام بیاورید. آرامش خوبی وجود دارد که در طول روز نگران پیدا کردن شارژر نباشید.

ما در اینجا در مورد پرش از Apple Watch Series 8 به Ultra-sized صحبت نمی کنیم، اما چیزی وجود دارد که می توان گفت که نگران از بین رفتن تلفن خود در هنگام بیرون رفتن نباشید.

14 پلاس در نوع جالبی از فضای حاشیه ای در خط آیفون قرار دارد. این مدل پایه است و نه پریمیوم ترین. تقریباً از هر نظر به اولی نزدیکتر است و شبیه به اندازه است. جالب اینجاست که در واقع سبکتر از 14 پرو کوچکتر است. این چیزی است که تقریباً بلافاصله پس از استفاده از Pro برای مدتی نیز متوجه شدم. این مطمئناً برای یک گوشی بزرگ مانند این قابل توجه است. با 899 دلار، 100 دلار ارزان تر از Pro و 200 دلار کمتر از Pro Max است.

زندگی با آیفون 14 پلاس اپل • TechCrunch

اعتبار تصویر: برایان هدر

14 دستگاهی است که وقتی یک آیفون جدید می‌خواهید دریافت می‌کنید اما به آخرین چیزها نیاز ندارید. 14 Pro در لبه برتر فناوری آیفون ایستاده است. 14 Pro Max یک واحد سینک آشپزخانه است. Plus برای کسی است که صفحه نمایش بزرگتر را ترجیح می دهد اما به همه موارد اضافی ذکر شده نیاز ندارد. راه مطمئن برای اینکه بدانید کدام یک برای شما مناسب است این است که آنها را برای اندازه در یک فروشگاه محلی امتحان کنید.

من می توانم بگویم 14 معمولی برای اکثر کاربران منطقی تر است. اگر عکس‌های بهتر و چیپ سریع‌تری می‌خواهید (و/یا عموماً از همه چیزهایی که Dynamic Island ارائه می‌کند خیره شده‌اید) به Pro ارتقا دهید. با این حال، اگر اندازه صفحه نمایش نگرانی اصلی شماست، آن 0.6 اینچ تفاوت بزرگی ایجاد می کند.