منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • رویکرد بحث برانگیز رباتیک در داخل سئول به فناوری خودروهای خودمختار • TechCrunch

رویکرد بحث برانگیز رباتیک در داخل سئول به فناوری خودروهای خودمختار • TechCrunch

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
رویکرد بحث برانگیز رباتیک در داخل سئول به فناوری خودروهای خودمختار • TechCrunch

سئول رباتیک مسیر متفاوتی را در مسیر تجاری سازی وسایل نقلیه خودران در پیش گرفته است. سئول به جای توسعه و ساخت کل سیستم خودران، از جمله حسگرها، به یک وسیله نقلیه، به زیرساخت های اطراف روی آورده است تا برخی از کارهای سنگین را انجام دهد.

و رویکرد مخالف او گروه جدیدی از سرمایه گذاران و 25 میلیون دلار سرمایه گذاری خطرپذیر را جذب کرد. بر اساس گزارش، تامین مالی سری B توسط KB Investment هدایت می شد رباتیک سئول

جرون فلور، معاون محصولات و راه حل‌های Seoul Robotics در ماه آگوست، زمانی که این شرکت با NVIDIA شریک شد، گفت: به جای تجهیز خود وسایل نقلیه به حسگرها، زیرساخت‌های اطراف را به حسگرها مجهز می‌کنیم.

پلت فرم زیرساخت این شرکت برای وسایل نقلیه خودران نامیده می شود برج کنترل سطح 5 (یا LV5 CTRL TWR) همراه با نرم افزار سنسور مارک خود، اطلاعات را از حسگرهایی مانند دوربین ها و لیدارها (رادار تشخیص نور و محدوده) و همچنین سایر داده های ذخیره شده در ابر جمع آوری می کند و سپس به وسایل نقلیه ارسال می کند.

به گفته هانبین لی، مدیر عامل سئول رباتیک، LV5 CTRL TWR از گیربکس اتوماتیک و اتصالات تعبیه شده در خودروها برای مانور دادن خودکار آنها بدون نیاز به سخت افزار استفاده می کند.

سئول رباتیک ادعا می کند که LV5 CTRL TWR به ارائه اطلاعات در مورد محیط و انتخاب ایمن ترین مسیر برای وسیله نقلیه کمک می کند.

پلت فرم زیرساخت عملکردهای خودرو مانند حفظ بین خطوط و کمک ترمز را از طریق فناوری خود به نام “خودمختاری از طریق زیرساخت (ATI)” و یک سیستم ارتباطی V2X (خودرو به همه چیز) مدیریت می کند که اطلاعات را از یک وسیله نقلیه به هر زیرساخت اطراف و موارد دیگر ارسال می کند. وسایل نقلیه.

لی گفت: «[بااستقلالازطریقزیرساخت(ATI)کاربرانمی‌توانندمیلیون‌هاخودرویعبوریازپارکینگراتنهاباچندصدحسگرخودکارکنند»[Савтономиятачрезинфраструктура(ATI)потребителитемогатдаавтоматизиратмилиониавтомобилипреминаващипрезпаркингсамосняколкостотинсензора“казаЛий[Withtheautonomythroughinfrastructure(ATI)userscanautomatemillionsofcarspassingthroughaparkinglotwithonlyafewhundredsensors”Leesaid

رباتیک سئول فناوری خود را پیاده سازی کرد با BMW برای آزمایش برنامه آزمایشی خودروساز آلمانی با BMW سری 7 جدید و BMW i7 تمام الکتریکی در جولای 2022.

سئول رباتیک که در سال 2017 توسط چهار هم بنیانگذار تأسیس شد، اکنون با OEM های جهانی مانند BMW، مرسدس بنز، ولوو، کوالکام و LG Uplus برای تنوع بخشیدن به استفاده از سیستم خود کار می کند.

لی گفت: “ما در حال حاضر در حال مذاکره با حدود 9 OEM جهانی دیگر برای مشارکت هستیم.”

لی همچنین گفت که یکی از منحصربه‌فردترین ویژگی‌های آن این است که نرم‌افزار Sensr آن، که در سال 2018 راه‌اندازی شد، به کاربران این امکان را می‌دهد که یک سنسور یا چندین سنسور را انتخاب کنند که به بهترین وجه با نیازهای آنها مطابقت دارد، به این معنی که مشتریان می‌توانند خدمات را بر اساس نیاز و بودجه خود انتخاب کنند.

لی به TechCrunch گفت: «در حالی که Sensr هنوز ستون فقرات محصولات ما از جمله LV5 CTRL TWR است، انواع راه‌حل‌هایی که ارائه می‌دهیم در مقایسه با سال 2018 بسیار پیچیده‌تر هستند. “ما اکنون سه کیت توسعه LiDAR plug-and-play ارائه می دهیم که شامل تمام اجزای مورد نیاز هر سازمان برای راه اندازی یک سیستم سه بعدی است.” علاوه بر این، راه حل های متناسب با یک برنامه خاص مانند ایمنی عابر پیاده، تشخیص موانع راه آهن را ارائه می دهد. لی ادامه داد: و سطح 5 خودمختاری.

لی توضیح داد که اولین نرم افزار سنجش مبتنی بر LiDAR توسط سازندگان حسگر توسعه داده شد و این نرم افزار باید با سخت افزار همراه می شد. با این رویکرد، چالش این بود که هر سنسور نقاط قوت و ضعف متفاوتی داشت. برخی میدان دید وسیع اما برد کوتاه دارند، برخی دیگر میدان دید باریک و برد طولانی دارند. همچنین امکان اختلاط و تطبیق حسگرهایی که وارد آن می شویم وجود ندارد.

رباتیک سئول

اعتبار تصویر: رباتیک سئول

هفته گذشته، این شرکت قابلیتی را منتشر کرد که از LiDAR و نرم افزار Sensr آن برای شناسایی و هشدار در مورد رانندگی اشتباه استفاده می کند. سئول رباتیک می گوید که ویژگی تشخیص اشتباه در بزرگراه ها و بزرگراه ها در کالیفرنیا، فلوریدا و تنسی و همچنین در اروپا و آسیا در حال استفاده است.

با آخرین بودجه، این استارت آپ قصد دارد تیم خود را گسترش دهد و برنامه های کاربردی Sensr را گسترش دهد تا فناوری خودروی خودکار خود را به سایر شرکای بالقوه در صنایعی مانند لجستیک (ناوگان اجاره خودرو، ناوگان کامیون و سیستم های پارک خودکار)، شهرهای هوشمند و امنیت، لی گفت. سایر سرمایه گذاران شامل Noh and Partners، Future Play، Korean Development Bank، Artesian و Access Ventures نیز در دور سری B شرکت کردند.

این شرکت که دفتر مرکزی آن در سئول و دارای دفاتری در مونیخ، کالیفرنیا و رالی است، در سری A در سال 2020 6 میلیون دلار جمع آوری کرد.