منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • رهبر مالی روبن لای را برای کناره گیری انتخاب کنید • TechCrunch

رهبر مالی روبن لای را برای کناره گیری انتخاب کنید • TechCrunch

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
رهبر مالی روبن لای را برای کناره گیری انتخاب کنید • TechCrunch

روبن لای، مدیر عامل ارشد گروه مالی Grab، در پایان سال جاری این سمت را ترک می کند. این خبر اولین بار توسط Tech In Asia گزارش شد. لای ریاست گروه مالی Grab را بر عهده دارد و همچنین مدیر اجرایی و رئیس استراتژی منطقه ای بانک GXS، سرمایه گذاری مشترک بانک دیجیتال بین Grab Holdings و telco Singtel است.

در بیانیه ای به TechCrunch، بانک GXS گفت: “مدیر عامل و رئیس استراتژی منطقه ای بانک GXS، آقای روبن لای، تصمیم گرفته است تا پایان سال 2022 بانک را ترک کند. روبن همزمان با استعفا از سمت مدیرعاملی، از سمت خود کنار خواهد رفت. پس از انتصاب او به عنوان مدیر در هیئت مدیره GXS در سنگاپور. او به عنوان مدیر هیئت مدیره دیجیتال بانک مالزی باقی می ماند.

گروه مالی Grab که توسط Grab در سال 2018 تأسیس شد، در سفر Grab از یک سرویس سواری به یک برنامه فوق‌العاده مؤثر بوده است. کیف پول دیجیتال آن، GrabPay، اکنون برترین کیف پول دیجیتال در آسیای جنوب شرقی است.

لای در طول دوران تصدی خود در گروه مالی Grab و بانک GXS بر روی شمول مالی تمرکز کرد و در سال 2021 به بلومبرگ گفت: «ما می دانیم که به دلیل بسیاری از رانندگان ما، تاجران ما به ما مراجعه می کنند و به ما می گویند که می خواهند یک حساب بانکی باز کنند. اما آنها نمی توانند آنها می خواهند به وام سرمایه در گردش دسترسی داشته باشند اما نمی توانند. کاری که ما در گروه مالی Grab می‌خواهیم انجام دهیم این است که خدمات مالی را به روشی بسیار ساده و شهودی برای هرچه بیشتر کاربران در دسترس‌تر و راحت‌تر کنیم.

بانک GXS در ماه آگوست پس از دریافت مجوز کامل بانک دیجیتالی توسط Grab و Singtel از مقامات پولی سنگاپور راه اندازی شد. همچنین دارای مجوز بانکی در مالزی است.