منو سایت

ربات های میدان جنگ • TechCrunch

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
ربات های میدان جنگ • TechCrunch

با سلام از روده های Moscone Center West. همانطور که من این را می نویسم، کوین هارت به تازگی از صحنه خارج شده است و سرنا ویلیامز سرپرستی یک خانه مملو از جمعیت را بر عهده دارد. بدون اغراق: من سعی کردم در چند ردیف جلو که برای کارکنان TechCrunch در نظر گرفته شده بود، جای خود را بگیرم، اما از نظر فیزیکی نتوانستم از میان جمعیت عبور کنم. یک ضربه محکم یک یا دو برای شروع صبح امروز چهارشنبه.

من زمان کمی برای قدم زدن در سالن های اینجا داشته ام، بیشتر به دنبال شرکت های سخت افزاری و رباتیک هستم که دوستشان دارم. دیدن انواع کوچک‌هایی که در رویدادهایی مانند این شکل می‌گیرند و گروه‌هایی را که نشان‌دهنده روندهای فعلی و آینده گسترده‌تر در دنیای استارت‌آپ‌ها هستند، همیشه سرگرم‌کننده است.

من خوشحالم که برای پیشرفت خودم بگویم که شرکت های رباتیک به طور خاص به خوبی نمایندگی داشتند. مطمئن نیستم این چیزی باشد که پنج سال پیش یا بیشتر از گفتن آن احساس راحتی می کردم. همراه با همه شاخص‌های مختلف بازار فعلی، واقعاً احساس می‌کنیم که به راحتی وارد عصر جدیدی برای سرمایه‌گذاری روباتیک و روباتیک شده‌ایم.

دیروز میزبان یک ماراتن دو ساعته بودم که شامل 30 استارت آپ بود که زمین های دو دقیقه ای ارائه می کردند. صادقانه بگویم، کمی طاقت‌فرسا بود، اما من مشتاقانه منتظر بازگشایی برخی از این پیشنهادات در هفته‌های آینده هستم. یکی قطعاً سزاوار ذکر در Actuator در این هفته است زیرا من در پایان هفته گذشته با مدیر عامل شرکت صحبت کردم و مشخصات شرکت را معرفی کردم – Touchlab.

ربات های میدان جنگ • TechCrunch

اعتبار تصویر: Touchlab

Touchlab برنده رویداد TC Sessions: Robotics در ماه ژوئیه بود، بنابراین این موضوع خیلی دیر شده است. یکی از بخش‌هایی که مخصوصاً برای من جالب است این است که چگونه تمرکز خارجی شرکت در این مدت کوتاه تغییر کرده است. این شرکت مستقر در ادینبورگ ابتدا پوست رباتیک خود را به ما معرفی کرد. کاربردها در آنجا کاملاً واضح هستند – به طور مؤثر لایه دیگری از حسگرها را برای تکمیل سیستم‌های بینایی موجود و موارد مشابه اضافه می‌کنند.

این هنوز در قلب بازی استارتاپ است، اما Touchlab همچنین شروع به پیاده سازی فناوری خود در یک سیستم روباتیک کرده است. این یک ربات مراقبت از سالمندان را نشان داد که اساساً یک ربات آماده TIAGo ++ مجهز به فناوری حسگر آن است. مراقبت از سالمندان منطقی است، زیرا یک حسگر بسیار حساس به فشار برای تعامل با بیماران – به ویژه سالمندان – مورد نیاز است.

ما یک لایه نرم افزار داریم که فشار پوست روی لباس را تبدیل می کند. ما همچنین از دستکش های لمسی استفاده می کنیم.» یکی از بنیانگذاران و مدیرعامل زکی حسین به من گفت. “در حال حاضر، پوست ما داده های بسیار بیشتری از آنچه در حال حاضر می توانیم از طریق رابط های لمسی به کاربر منتقل کنیم، جمع آوری می کند. بنابراین کمی مانع وجود دارد. ما می توانیم از پتانسیل کامل بهترین رابط لمسی روز استفاده کنیم، اما نقطه ای وجود دارد که ربات بیشتر از کاربر احساس می کند.

احساسات لمسی تبدیل به یک لباس پوشیدنی می شود که توسط اپراتور VR پوشیده می شود. من علاقه مندم که در مورد وضعیت جراحی از راه دور کمی بیشتر تحقیق کنم. نوعی ننگ عجیب پیرامون این فناوری وجود دارد، در مقوله‌ای که به نظر می‌رسد همه دائماً به دنبال استقلال کامل هستند.

رباتیک RIF

اعتبار تصویر: رباتیک RIF

RIF Robotics (تلفظ “riff”)، یکی دیگر از ورودی های Battlefield 200، در فضای مشابهی عمل می کند. به طور خاص، او سیستم‌هایی می‌سازد که برای ساده‌سازی ضدعفونی تجهیزات پزشکی در بیمارستان طراحی شده‌اند. یکی از بنیانگذاران کوین دیمارکو به TechCrunch می گوید:

چالش های اصلی پیش روی صنعت فرآوری استریل فقدان تکنسین های مجرب جراحی، قابلیت ردیابی در سطح ابزار، قابلیت ردیابی عفونت و قابلیت ردیابی هزینه است. سازندگان تجهیزات پزشکی علاقه مندند بدانند که چگونه تجهیزات آنها در این زمینه مورد استفاده قرار می گیرد و تخریب می شود. داده‌های سطح ابزار نیز به آنها کمک می‌کند تصمیم بگیرند که نمایندگان فروش را به کجا بفرستند. بیمارستان ها به داده های سطح ابزار علاقه مند هستند زیرا با بهبود ردیابی سطح ابزار و تأیید ابزار به آنها کمک می کند کارآمدتر عمل کنند. در حال حاضر، بیشتر بیمارستان‌ها فقط در سطح سینی ردیابی می‌کنند، اما صنعت می‌خواهد بتواند در سطح ابزار ردیابی کند.

کاتاخم

اعتبار تصویر: کاتاخم

من شروع به دیدن یک موضوع در حال ظهور در اینجا کردم – یکی دیگر از شرکت های رباتیک مراقبت های بهداشتی از زمان من در مرحله نمایشگاه. عنوان کایل واقعاً همه چیز را در اینجا بیان می کند: «کاتاکم رباتی را برای خودکارسازی توسعه دارو توسعه می دهد.» این شرکت چیزی را توسعه داده است که آن را «روبات آشپز» می داند که برای ایجاد واکنش های شیمیایی طراحی شده است. او به TechCrunch می گوید:

تولید یک محصول شیمیایی مشخص به شدت تنظیم و استاندارد شده است. [But] مرحله توسعه بین کشف و تولید هنوز به صورت دستی انجام می شود و هیچ داده معنی داری استخراج نمی شود. از طریق داده‌ها، ما می‌توانیم به شرکت‌ها کمک کنیم داروهای جدید نجات‌دهنده زندگی را سریع‌تر تولید کنند، و البته این به معنای درآمد بیشتر و حاشیه‌های بهتر برای آنهاست… [from OnePot] قابل اعتماد، تمیز و بلافاصله قابل استفاده است.

جاسپر

اعتبار تصویر: جاسپر

جاسپر مستقر در مونترال رویکرد منحصر به فردی را برای بازاری اتخاذ می کند که تحت سلطه شرکت هایی مانند Seamless، DoorDash و Uber Eats است. بازی این شرکت حول استقرار زنجیره‌ای از آشپزخانه‌های ارواح خودکار است که برای سرعت بخشیدن به تحویل غذا طراحی شده‌اند. جنبه رباتیک از طریق آشپزخانه وارد می شود، و اجازه می دهد حداقل یا بدون نیروی کار برای فرآیند تهیه غذا وجود داشته باشد.

مدیر عامل Gunnar Fro به TechCrunch گفت: “خوردن غذای خوب در خانه گران یا وقت گیر است… تحویل غذا به شدت ناکارآمد است – رستوران ها یا آشپزخانه های ارواح غذاهایی به ارزش چند دلار آماده می کنند و سپس به کسی پول می دهند تا آنها را به شهر ارسال کند.” اگرچه اکثر مشتریان از آن آگاه نیستند، حدود نیمی از دلارهای آنها صرف هزینه های پلت فرم و هزینه های حمل و نقل می شود. جاسپر با استقرار آشپزخانه‌های رباتیک در ساختمان‌های مسکونی بلندمرتبه یا در کنار آن، ناکارآمدی نیروی کار و تحویل را حذف می‌کند تا به ساکنان غذاهای لذیذ تازه آماده را به قیمت آشپزی خانگی ارائه دهد. ظروف جاسپر روی ظروف چینی قرار می گیرند و به مشتریان اجازه می دهند تا یک سوم زباله های خانگی خود را برش دهند.

ربات های میدان جنگ • TechCrunch

مبادله Robotics در TechCrunch Startup Battlefield در TechCrunch Disrupt در سانفرانسیسکو در 18 اکتبر 2022. اعتبار تصویر: Haje Kamps / TechCrunch

چندین شرکت متمرکز بر روباتیک نیز برای پرتاب Battlefield در صحنه حاضر شدند. Swap یک ماشین چمن زنی الکتریکی را توسعه داده است که به طور خاص برای چیدن گیاهان در اطراف مزارع خورشیدی طراحی شده است.

این شرکت به TechCrunch گفت: «در حال حاضر، چندین چالش بزرگ در قطع تمام پوشش گیاهی در میدان‌های خورشیدی وجود دارد. «روش انجام آن ناپایدار است. این کار توسط تجهیزات بنزینی یا دیزلی انجام می شود، بنابراین واضح است که ردپای کربن زیادی دارد. خود بنزین و گازوئیل هم قیمت بالایی دارد. تجهیزات همچنین از زمین های ناهموار عبور می کنند، بنابراین آسیب های زیادی به تجهیزات و هزینه های مربوطه وارد می شود. از آنجایی که کاری که ما انجام می دهیم 100٪ برقی است، بسیار پایدارتر است. همچنین قطعات بسیار کمتری دارد، بنابراین به دفعات خراب نمی شود.”

یکی از ویژگی‌های منحصربه‌فرد در اینجا، پیوست‌های تغییر سریع است که نام شرکت را نشان می‌دهد. در عرض چند دقیقه، می توانید سیستم را به یک گاوآهن مجهز کرده و روی انبوهی از برف به شهر بفرستید. این سیستم رباتیک همچنین می تواند محموله ای تا 1000 پوند را حمل کند. این ربات چند ماه پیش رونمایی شد و این شرکت می‌گوید که در حال حاضر 9 میلیون دلار قرارداد برای استقرار ربات‌ها در سایت‌های خورشیدی دارد.

ربات های میدان جنگ • TechCrunch

میچ تولسون، مدیر عامل Ally Robotics، در 19 اکتبر 2022 در Startup Battlefield در TechCrunch Disrupt در سانفرانسیسکو شرکت می کند. اعتبار تصویر: Haje Kamps / TechCrunch

اخیرا با علی صحبت کردم. این شرکت در تلاش است تا مشکلی را حل کند که بسیاری از افراد قبل از آن سعی در حل آن داشته اند (و مشکلی که در این ستون ها به طور کامل در مورد آن صحبت کرده ایم): ایجاد سیستم های رباتیکی که می توانند به طور موثر بدون تجربه رباتیک یا برنامه نویسی پیاده سازی شوند.

این شرکت ۴.۷ میلیون دلار سرمایه جمعی به همراه ۶.۱ میلیون دلار سری A جذب کرد. به همان اندازه چشمگیر، اتومات کننده خدمات غذایی Miso Robotics، نامه ای 30 میلیون دلاری برای استقرار بازوهای روباتیک Ally در آشپزخانه ها امضا کرده است. این شرکت هر دو بخش نرم افزار و سخت افزار سیستم خود را توسعه می دهد. همچنین دارای یک پس زمینه کوچک زیبا است.

میچ تولسون، بنیانگذار و مدیر عامل شرکت Ally Robotics به TechCrunch گفت: «پدر و مادر من هر دو کسب و کار خود را داشتند. «مادر من یک شرکت تابلوسازی داشت. هر آخر هفته و شب‌های هفته، تابلوهای نئونی نصب می‌کردم، قاب‌های جوشکاری می‌کردم، کانال‌هایی حفر می‌کردم، سوراخ‌هایی برای برق و همه اینها.»

فکر می‌کنم این همه محتوای مرتبط با Disrupt است که این هفته برای شما دارم، اما در اینجا چند خبر فوری از هفته وجود دارد. من دارم میروم!

ربات های میدان جنگ • TechCrunch

اعتبار تصویر: سایبردنتیا

من (بسیار غم انگیز) در مورد افزایش 15 میلیون دلاری Cyberdontics نوشتم. ایده رباتی که در دهان من کار می کند چیزی نیست که من (دندانپزشک مشهور جهان که دوستش ندارد) به طور خاص از آن هیجان زده باشم، اما همچنین از ایده کاهش ساعات کاری متنفر نیستم. روشی مانند روت کانال یا روکش را در چند دقیقه انجام دهید.

کریس، مدیر عامل شرکت: “اگر چیزی شبیه کانال ریشه، روکش یا هر نوع روشی داشته اید که یک یا دو ساعت را روی صندلی دندانپزشک می گذرانید و سفرهای زیادی انجام می دهید تا به عقب برگردید و آن را تعمیر کنید.” سیریلو به من گفت: “این ایده که شما به معنای واقعی کلمه می توانید این ربات را کمتر از یک دقیقه در دهان خود داشته باشید و 15 دقیقه بعد بیرون بیایید، یک تغییر بازی است. برای افرادی که واقعاً دندانپزشکی را دوست ندارند، این یک روش واقعاً جذاب برای ورود و خروج سریع‌تر است.»

ربات های میدان جنگ • TechCrunch

اعتبار تصویر: رباتیک آمبی

کایل بخشی از سرمایه 32 میلیون دلاری Ambi Robotics را دارد. این شرکت یکی از ارتش در حال رشد شرکت‌هایی است که برای خودکارسازی مراکز و انبارها تلاش می‌کنند. اخیراً قراردادی به ارزش 23 میلیون دلار برای ارائه سیستم‌های خود به مراکز اجرای Pitney Bowes در ایالات متحده امضا کرده است.

ربات های میدان جنگ • TechCrunch

اعتبار تصویر: رباتیک هیبریدی

چیزی سرگرم کننده برای پایان دادن به خبرنامه این هفته. من اوایل این هفته یک پست کوتاه درباره محققانی که روبات‌های مینی چیتا چهار پا MIT را برای بازی دروازه‌بان فوتبال برنامه‌ریزی کردند، انجام دادم. دستیابی به این امر بسیار دشوار است: آموزش یک روبات برای ترسیم مسیر یک پرتابه، واکنش نشان دادن و حرکت بدن آن در کمتر از یک ثانیه. سند یادداشت می کند:

دروازه بانی فوتبال چهارپا یک مشکل چالش برانگیز است که حرکت بسیار پویا را با دستکاری دقیق و سریع یک جسم غیرگیر (توپ) ترکیب می کند. ربات باید واکنش نشان داده و با استفاده از مانورهای حرکتی پویا در زمان بسیار کوتاهی، معمولاً کمتر از یک ثانیه، یک توپ پرواز بالقوه را رهگیری کند. در این مقاله، ما پیشنهاد می‌کنیم که با استفاده از یک چارچوب سلسله مراتبی RL بدون مدل به این مشکل رسیدگی کنیم.

ربات های میدان جنگ • TechCrunch

اعتبار تصویر: Bryce Durbin/TechCrunch

بهترین دفاع حمله است. امروز در Actuator ثبت نام کنید.