منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • دو کوون از لونا می گوید که اتهامات علیه او قانونی نیست و انگیزه سیاسی دارد • TechCrunch

دو کوون از لونا می گوید که اتهامات علیه او قانونی نیست و انگیزه سیاسی دارد • TechCrunch

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
دو کوون از لونا می گوید که اتهامات علیه او قانونی نیست و انگیزه سیاسی دارد • TechCrunch

Do Kwon ادعا می کند که اتهامات وارد شده علیه او توسط دادستان های کره جنوبی غیرقانونی و با انگیزه های سیاسی است و به روزرسانی نادری را در مورد اتفاقی که امسال از زمان پاک کردن 40 میلیارد دلار بلاک چین Terra به یکی از برجسته ترین رویدادهای صنعت کریپتو تبدیل شده است، به اشتراک می گذارد.

کوون گفت که او هنوز نسخه ای از اعلان قرمز اینترپل را دریافت نکرده است و متوجه شده است که این حکم شامل حکم بازداشت بین المللی نمی شود. او گفت که با «تمام درخواست‌های اسناد» که توسط دادستان‌های کره‌جنوبی ارائه شده بود، عمل می‌کند.

او به خبرنگار لورا شین در پادکست Unchained خود گفت: “هر کشور مستقلی می تواند اعلامیه قرمز را هر طور که صلاح بداند تفسیر کند.” او گفت که قصد دارد به سمت خود برگردد، درخواست تجدید نظر کند و هر کاری که در توان دارد انجام دهد تا “نتیجه بهتر” بگیرد.

اینترپل ماه گذشته پس از درخواست دادستان های کره جنوبی از این سازمان که تبادل بین المللی اطلاعات پلیس و درخواست دستگیری را تسهیل می کند، یک اخطار قرمز برای Kwon صادر کرد. در اوایل ماه جاری، کره جنوبی به کوون دستور داد تا پاسپورت خود را تسلیم کند، در غیر این صورت خطر لغو آن وجود دارد.

نکته دوم این است که من از اواخر سال گذشته در کره جنوبی زندگی نکرده ام. پس درست نیست که بگوییم [the order is about me] بازگشت به کره جنوبی به طور دقیق تر، این است که آیا من به کره جنوبی سفر خواهم کرد یا خیر.

گزارش های رسانه ای ادعا کردند که کوون متواری شده و سنگاپور را ترک کرده است. کوون بسیاری از یافته‌های گزارش‌های رسانه‌ها را مورد مخالفت قرار داد، اما به دلیل نگرانی‌های مربوط به امنیت شخصی و حریم خصوصی، از افشای محل زندگی‌اش در حال حاضر خودداری کرد.

کوون همچنین از استفاده بیش از حد از کمیسیون خدمات مالی کره جنوبی ابراز ناامیدی کرد که به گفته او وظیفه توسعه سیاست های نظارتی را بر عهده دارد اما به طور فزاینده ای برای اجرای آن جرات می یابد. او گفت که دولت کره و همچنین FSC، ارزهای دیجیتال را به عنوان اوراق بهادار طبقه بندی نمی کنند. او گفت: «بنابراین نظارت بر ارزهای دیجیتال به این دلیل در صلاحیت آنها نیست.

وی گفت: «ما از نحوه تلاش دادستان‌ها برای ایجاد مقررات جدید از طریق دادرسی کیفری، در حالی که واقعاً باید در شرح وظایف قانون‌گذار یا حداقل تنظیم‌کننده‌های مالی باشد، کمی ناامید هستیم.» معتقد بود «هیچ یک از اتهامات مربوط به قانون بازار سرمایه» «مشروع» نیست و آنها را «با انگیزه سیاسی» می‌خواند.

استیبل کوین UST و ارز رمزنگاری LUNA اکوسیستم Terra – که هر دو در هم تنیده بودند – در ماه می سال جاری در عرض چند روز سقوط کردند و پس‌اندازهای شخصی افراد بی‌شماری را از بین بردند. کوون گفت که مسئولیت کامل شکست بلاک چین را بر عهده می گیرد.

«من مسئولیت کامل را بر عهده می‌گیرم. این آسان نیست – سخت ترین کار در شرایط فعلی این است که به این همه خسارات نجومی بسنده کنیم. به نوعی سخت است که آن را با کلمات بیان کنیم، اما میزان آسیب های مالی، عاطفی و اقتصادی که در اینجا اتفاق افتاده است، به راحتی نمی توان با آن زندگی کرد.

از آنجایی که لونا طی سال‌ها به یکی از بزرگترین اکوسیستم‌های بلاک چین در جهان تبدیل شده است، کوون به دلیل توهین به دیگران شهرت پیدا کرده است و اغلب منتقدان بلاک چین خود را فقیر می‌خواند. او در پادکست گفت که باید استانداردهای سخت گیرانه تری را رعایت می کرد. فقط به این دلیل که شخصیت‌های کارتونی ناشناس وجود دارند که با کلماتی که به کار می‌برند، لیبرال‌تر هستند، به این معنی نیست که من باید از این کار پیروی کنم.»

در مصاحبه ای گسترده با شین، که در آن کوون در مورد کارهای قبلی خود صحبت کرد و در مورد اینکه چرا بلاک چین شکست خورد، او اعتقاد خود را تکرار کرد که جهان هنوز به پول غیرمتمرکز نیاز دارد.

من واقعاً فکر می کنم که ساخت پول غیرمتمرکز یکی از مهم ترین مشکلاتی است که کریپتو باید حل کند. چون با او، ما اینجا چه می کنیم؟» او گفت. “من فکر می کنم با محدودیت های نظارتی اخیر در مورد سانسور تراکنش ها و دستگیری توسعه دهندگان Tornado Cash، این نشان دهنده این است که چگونه باید برای این آینده غیرمتمرکز کار کنیم.”

او از توسعه دهندگان خواست تا از اشتباهات آن درس بگیرند، اما به تلاش برای ایجاد پولی غیرمتمرکز که نه تنها در برابر سانسور مقاوم است، “بلکه پایدارتر، شفاف تر و مقاوم تر در برابر شکست” ادامه دهند.

کوون همچنین تایید کرد که روی Luna Classic کار نمی کند، توکنی که زیربنای بلاک چین اصلی Terra است.