منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • دولت بریتانیا تکذیب می کند که تاخیر جدید در لایحه ایمنی آنلاین آن را از مسیر خارج کند • TechCrunch

دولت بریتانیا تکذیب می کند که تاخیر جدید در لایحه ایمنی آنلاین آن را از مسیر خارج کند • TechCrunch

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
دولت بریتانیا تکذیب می کند که تاخیر جدید در لایحه ایمنی آنلاین آن را از مسیر خارج کند • TechCrunch

دولت بریتانیا تاخیر پارلمانی جدید در لایحه ایمنی آنلاین را رد کرده است که این قانون را به تاخیر می اندازد.

این قانون بخش مهمی از مانیفست 2019 دولت است که وعده می‌دهد با معرفی رژیمی که وزرا می‌خواهند در قبال محتوایی که پلتفرم‌های آنلاین ارائه می‌دهند، به امن‌ترین مکان در جهان تبدیل شود.

PoliticsHome شب گذشته تغییر در جدول زمانی مجلس عوام را مشاهده کرد و گزارش داد که این لایحه برای دومین بار در چهار ماه گذشته از مجلس عوام خارج شده است – علیرغم وعده اخیر وزیر امور خارجه در بخش دیجیتال، میشل دانلان، در پاییز برمی گشت

«مکث» قبلی در پیشرفت این لایحه پس از برکناری بوریس جانسون، نخست وزیر سابق (سابق) به عنوان رهبر حزب محافظه کار در تابستان، که با نبرد طولانی برای رهبری دنبال شد. نخست‌وزیر لیز تراس، که در رقابت برای جانشینی جانسون به عنوان نخست‌وزیر پیروز شد (اما اکنون نخست‌وزیر سابق نیز هست)، به‌سرعت این لایحه را به دلیل نگرانی در مورد تأثیر آن بر آزادی بیان به حالت تعلیق درآورد، منطقه‌ای که بیشترین جنجال را برای دولت به همراه داشت.

سپس، ماه گذشته، دانلان تأیید کرد که مقررات لایحه مربوط به “گفتار قانونی اما مضر تغییر خواهد کرد”.

یک منبع در وزارت دیجیتال، فرهنگ، رسانه و ورزش (DCMS) به TechCrunch گفت که آخرین تاخیر در جدول زمانی پارلمان این است که به نمایندگان وقت داده شود تا این اصلاحات جدید را مطالعه کنند – که آنها همچنین تأیید کردند هنوز وارد نشده اند.

اما آنها پیشنهاد کردند که تأخیر بر تصویب این لایحه تأثیری نخواهد گذاشت و گفتند که در چند هفته آینده به جلو خواهد رفت.

آنها افزودند که این قانون همچنان اولویت اصلی دولت است.

یک سخنگوی DCMS نیز در پاسخ به سؤالات مربوط به تاخیر جدید و اصلاحات دریافتی این بیانیه را ارائه کرد:

حفاظت از کودکان و سرکوب فعالیت‌های غیرقانونی آنلاین اولویت اصلی دولت است و ما لایحه ایمنی آنلاین را در اسرع وقت به مجلس باز خواهیم گرداند.»

دولت اکنون توسط نخست وزیر جدید دیگری – ریشی سوناک – رهبری می شود که پس از استعفای تروس در اوایل ماه جاری به دنبال استقبال فاجعه بار بازار از اصلاحات اقتصادی او، از سمت تراس استعفا کرد.

تغییر در نخست وزیر ممکن است به معنای تفاوت های عمده در رویکرد سیاست گذاری در مقررات آنلاین نباشد، زیرا سوناک نگرانی های مشابهی را در مورد تأثیر لایحه ایمنی آنلاین بر آزادی بیان ابراز کرده است – همچنین ظاهراً بر بندهایی مربوط به محدودیت های “قانونی اما مضر” متمرکز است. گفتار بزرگسالان

در ماه اوت، تلگراف گزارش داد که یک سخنگوی سوناک (که در آن زمان بود فقط یک نامزد رهبری)، گفت: «ریشی به عنوان یک پدر با شور و شوق در مورد تمایل خود برای محافظت از کودکان آنلاین در برابر محتوایی صحبت کرد که هیچ والدینی دوست ندارد فرزندانشان ببینند – از خشونت، خودآزاری و خودکشی گرفته تا پورنوگرافی.

«به عنوان نخست وزیر، او فوراً قوانینی را برای حمایت از کودکان تصویب خواهد کرد. نگرانی او از این لایحه آنطور که پیش نویس شده این است که آزادی بیان را در میان بزرگسالان سانسور می کند، که او از آن حمایت نمی کند. ریشی معتقد است که دولت وظیفه دارد از کودکان حمایت کند و رفتارهای غیرقانونی را سرکوب کند، اما نباید به بیان قانونی و آزادی بیان تجاوز کند.

با این حال، باید دید دقیقاً چگونه این صورتحساب تحت نظر Sunak بهینه می شود.

تأخیر در بررسی و اصلاحات همچنان می تواند تصویب این لایحه را در معرض خطر قرار دهد، اگر در نهایت وقت مجلس برای گذراندن تمام مراحل لازم برای بررسی تمام شود.

جلسات پارلمان معمولا از بهار تا بهار برگزار می شود. در حالی که تنها دو سال تا زمان برگزاری انتخابات عمومی سوناک باقی مانده است. بنابراین ساعت در حال حرکت است.

لایحه ایمنی آنلاین اکنون سال ها در حال ساخت است و دامنه و جاه طلبی خود را از طریق مجموعه ای از اضافات و اضافات در مراحل آخر گسترش داده است – از معرفی تبلیغات فریبنده در مقررات گرفته تا اقداماتی با هدف مقابله با ترولینگ ناشناس، به نام دو مورد از موارد متعدد.

منتقدانی مانند گروه حقوق دیجیتال ORG می گویند این لایحه به طرز ناامیدکننده ای به هم ریخته است، به طور مبهم پیش نویس شده و از نظر قانونی ناسازگار است – هشدار می دهند که یک رژیم سرد کننده کنترل گفتار توسط شرکت های خصوصی و الگوریتم های خودکار ناشنوایی را که آنها مجبور به پیاده سازی برای کوچک کردن قانونی خود هستند، معرفی می کند. خطر.

همچنین نگرانی‌هایی در مورد اینکه چگونه این قانون می‌تواند بر رمزگذاری سرتاسر تأثیر بگذارد، در صورتی که پلت‌فرم‌های پیام‌رسان ایمن نیز مجبور به نظارت بر محتوا شوند – با پتانسیل منجر به پذیرش فناوری‌های بحث‌برانگیز مانند اسکن سمت مشتری، وجود دارد.

در حالی که بار اداری و هزینه های انطباق بدون شک بسیاری از مشاغل دیجیتال را با دردسرهای زیادی بر دوش می کشد.

در حالی که کمبود منتقد وجود ندارد، این لایحه طرفداران زیادی نیز دارد – از جمله حزب مخالف کارگر، که پیشنهاد همکاری با دولت برای تصویب این لایحه را داده است.

فعالان ایمنی کودکان و موسسات خیریه نیز قویاً از قانونگذاران می‌خواهند تا قوانینی را برای محافظت از کودکان آنلاین به تصویب برسانند.

تحقیقات اخیر در مورد خودکشی دختر مدرسه‌ای بریتانیایی مولی راسل – که مشخص شد قبل از اینکه خودش را بکشد، محتوای افسردگی و خودآزاری را در پلتفرم‌های رسانه‌های اجتماعی از جمله اینستاگرام و پینترست پرخاش کرده (و به طور الگوریتمی تغذیه می‌کرده است) انگیزه بیشتری به علت ایمنی اضافه کرد. فعالان

پزشک قانونی به این نتیجه رسید که «اثرات منفی محتوای آنلاین» عاملی در مرگ راسل بوده است. گزارش او همچنین از دولت خواسته است تا این بخش را تنظیم کند.