منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • در مواقع بحران، استارت‌آپ‌های فین‌تک باید به جای خواب زمستانی، نگاه بلندتری داشته باشند • TechCrunch

در مواقع بحران، استارت‌آپ‌های فین‌تک باید به جای خواب زمستانی، نگاه بلندتری داشته باشند • TechCrunch

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
در مواقع بحران، استارت‌آپ‌های فین‌تک باید به جای خواب زمستانی، نگاه بلندتری داشته باشند • TechCrunch

در مواقع بحران، استارت‌آپ‌های فین‌تک باید به جای خواب زمستانی، نگاه بلندتری داشته باشند • TechCrunch

صنعت فین تک در حال حاضر با چندین مشکل اقتصاد کلان، از جمله تورم اقتصادی جهانی، هزینه های سرسام آور زندگی، کوچک شدن شرکت ها، و رکود احتمالی در افق، از جمله جنگ در اوکراین، مواجه است. همه این عوامل منجر به کاهش 30 درصدی خروجی M&A فین تک در سه ماهه دوم 2022 شد که پایین‌ترین نقطه از سه ماهه سوم 2020 است.

این اولین بار نیست که فضای اقتصادی به این سرعت بدتر می شود. اما وقتی به عملکرد کلی این صنعت در مقایسه با سال‌های گذشته نگاه می‌کنیم، رکود فعلی چندان متفاوت نیست. بنیانگذاران برای کمک به پیشرفت شرکت خود در این دوره چه کاری می توانند انجام دهند؟

استعدادهای اجرایی بالا را استخدام کنید

بدتر شدن جو مالی باعث می شود که شرکت های پیشرو فین تک استخدام را متوقف کنند یا نیروی کار خود را کاهش دهند تا از گرانی هزینه جلوگیری کنند. این صنعت در ماه مه 1619 شغل از دست داد، در حالی که در چهار ماهه اول سال 440 شغل داشت.

تلفات کارکنان بر اکوسیستم استارتاپی اوکراین نیز تأثیر گذاشته است. بیش از یک نفر از هر ده کارمند استارت آپی در کشور مجبور شده اند شرکت های خود را از آغاز تهاجم روسیه ترک کنند و از آن زمان تعداد کسب و کارهایی با حداکثر پنج عضو تیم افزایش یافته است، در حالی که شرکت هایی با تیم های بزرگ تر کاهش یافته اند.

تقریباً هر مؤسسی موافق است که اخراج کارکنان یک تصمیم دشوار اما ضروری برای اتخاذ در طول یک بحران است، زیرا هزینه‌های حقوق و دستمزد می‌تواند به سمت رشد یا ادامه مسیر هدایت شود. اما اگر نگاهی طولانی به خود داشته باشید و فراتر از رکود فعلی نگاه کنید، به احتمال زیاد استارتاپ شما شانس بیشتری برای بقا خواهد داشت، اگر استعدادهای تخصصی را حفظ کنید. و گاهی اوقات استخدام یک کارمند جدید می تواند دیدگاه جدیدی را به ارمغان بیاورد که می تواند به شما در تشخیص مشکلات در شرکت کمک کند.

اوکراین دارای استعداد عظیمی است و هزاران متخصص در حال حاضر به دنبال یک پروژه هیجان انگیز برای پیوستن هستند. بنابراین، به جای اینکه با این بحران روبرو شوید، فرصتی را برای تقویت شرکت خود با استعدادهای پراکنده و با عملکرد بالا در نظر بگیرید.

کیفیت محصول خود را توسعه و اثبات کنید

بحران ها نیز زمان های فرصت هستند – فقط باید به اندازه کافی به دنبال یک تخم مرغ طلایی باشید. بحران‌ها به بنیان‌گذاران این فرصت را می‌دهند که بر روی ساخت محصولات پایدار تمرکز کنند، زیرا مواقعی مانند این معمولاً مشکلاتی را برجسته می‌کنند که به راه‌حلی پایدار و بلندمدت نیاز دارند و استارت‌آپ‌ها می‌توانند به جای تمرکز بر رشد مستمر، بر ساختن تمرکز کنند.

حقیقت تلخ این است که بازارهای سخت همچنین صدها استارتاپ را که محصولی محکم برای شلوغ کردن بازار ندارند، پاک می‌کنند. این به شرکت های پیشرو فرصتی می دهد تا طیف وسیع تری از محصولات و خدمات را توسعه دهند.

یک استراتژی محکم توسعه دهید

برای اداره پایدار یک کسب و کار، بنیانگذاران باید توسعه کسب و کار را هدایت کرده و ریسک را به خوبی مدیریت کنند. به همین دلیل است که در مواقع بحران، استارت‌آپ‌هایی که بر توسعه استراتژی‌ها و محصولات تجاری مستحکم تمرکز کرده‌اند، معمولاً برای برنده شدن بازار از آن‌هایی که این کار را نکرده‌اند، ظاهر می‌شوند.

من می دانم که وقتی عوامل خارجی زیادی بر شرکت شما تأثیر می گذارد، تمرکز بر توسعه یک استراتژی دشوار است. اما واقعیت این است که شرکت هایی که بر تقویت طرح کسب و کار و تقویت استراتژی خود تمرکز می کنند، در مقایسه با شرکت هایی که در خواب زمستانی هستند، شانس بیشتری برای بهبودی و خروج قوی تر از قبل دارند.

افراد و کسب و کارها با مدیریت منابع خود، تجزیه و تحلیل موقعیتی که در آن قرار دارند و تشخیص فرصت های بالقوه بدون توجه به میزان سروصدا و هرج و مرج پیرامون خود، در بحران ها پیشرفت می کنند.

زمان‌های سخت به تیم‌هایی با اهداف بزرگ اجازه می‌دهد تا دوباره شارژ شوند و از زاویه‌ای متفاوت به مسائل نگاه کنند. به عنوان مثال، می توانید از خود بپرسید: پیشنهاد منحصر به فرد محصول چیست؟ چه کنیم تا از بازار فعلی بیشترین بهره را ببریم؟ وقتی بازار بهبود پیدا کرد، چه کاری می توانیم انجام دهیم تا محصول خود را حتی بیشتر از این هم منجنیق کنیم؟

علیرغم همه ناکامی ها، بنیانگذاران می توانند با پیروی از سه قانون در طول یک بحران در کسب و کار برتر باشند: کارکنان خود را تقویت کنید، محصول بهتری ایجاد کنید و برای تقویت استراتژی کسب و کار خود تلاش کنید. اگرچه اینها قانون یا نوشدارویی برای همه مشکلات نیستند، اما من آنها را در مواقع سخت بسیار مؤثر دانستم.