منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • در اینجا پایین آمدن شکست Binance و FTX است • TechCrunch

در اینجا پایین آمدن شکست Binance و FTX است • TechCrunch

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
در اینجا پایین آمدن شکست Binance و FTX است • TechCrunch

بزرگترین رمزارز تبادل برحسب حجم (Binance) و سومین صرافی بزرگ کریپتو از نظر حجم (FTX) در روزهای اخیر پس از مدیر عامل Binance Changpeng “CZ” Zhao با یکدیگر روبرو شده اند. توییت کرد مبادله او به آرامی میلیاردها دلار را از دارایی های خود در نماد اصلی FTX، FTT، “به دلیل افشاگری های اخیر که فاش شده است” برداشت خواهد کرد.

اما ابتدا اجازه دهید چند قدم به عقب برگردیم.

نگرانی ها در مورد نقدینگی FTX پس از گزارش روز پنجشنبه CoinDesk در مورد ترازنامه Alameda Research، یک شرکت معاملات ارزهای دیجیتال که زمانی توسط مدیر عامل FTX سام بانکمن-فرید اداره می شد، افزایش یافت. CoinDesk گزارش داد که Alameda تا 30 ژوئن 14.6 میلیارد دلار دارایی با 8 میلیارد دلار بدهی داشت.

این گزارش نشان داد که بزرگترین دارایی Alameda حدود 3.66 میلیارد دلار در “FTT بدون قفل” و 2.16 میلیارد دلار “وثیقه FTT” است. (FTT نشانه پشت FTX است.) این بدان معناست که کل 5.82 میلیارد دلار FTT که Alameda در اختیار دارد برابر با 193٪ از کل ارزش بازار شناخته شده FTT است که طبق داده های CoinMarketCap حدود 3 میلیارد دلار است.

تصویری از نموداری که تعداد کل آدرس‌های فعال را نشان می‌دهد که با توکن FTT بر اساس داده‌های CryptoQuant معامله می‌کنند.

اعتبار تصویر: CryptoQuant (در یک پنجره جدید باز می شود)

مارکوس سوتیریو، تحلیلگر شرکت گلوبال بلاک، کارگزار دارایی دیجیتال در فهرست عمومی، در یادداشتی گفت: «مشکل این است که Alameda نمی‌تواند حتی مقادیر کمی از دارایی‌های DFT خود را بدون تأثیر زیادی بر قیمت بفروشد». “داده های CryptoQuant […] به ما می گوید که تنها حدود 200-300 آدرس فعال وجود دارد که توکن FTT را معامله می کنند، که در مقایسه با بسیاری دیگر از مقادیر بزرگ بسیار کوچک است. بنابراین، سفارش‌های فروش بزرگ به دلیل عدم نقدشوندگی، قیمت DFT را از بین می‌برد.»