منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • دانشگاه‌های بیشتری TikTok را از پردیس‌ها و دستگاه‌های خود ممنوع می‌کنند • TechCrunch

دانشگاه‌های بیشتری TikTok را از پردیس‌ها و دستگاه‌های خود ممنوع می‌کنند • TechCrunch

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
دانشگاه‌های بیشتری TikTok را از پردیس‌ها و دستگاه‌های خود ممنوع می‌کنند • TechCrunch

دانشگاه‌های دولتی در تعداد فزاینده‌ای از ایالت‌های ایالات متحده، TikTok را در ماه‌های اخیر ممنوع کرده‌اند و دو تا از بزرگترین کالج‌های کشور نیز از این روند پیروی کرده‌اند.

دانشگاه تگزاس و دانشگاه تگزاس A&M دو تا از جدیدترین کالج‌هایی هستند که علیه این اپلیکیشن اجتماعی که متعلق به شرکت مادر مستقر در پکن ByteDance است، اقدام کرده‌اند.

غوغا در مورد ممنوعیت های اخیر TikTok در محوطه دانشگاه از دستورات اجرایی صادر شده توسط تعدادی از فرمانداران ایالت الهام گرفته شده است. دانشگاه‌های ایالتی در آلاباما، آرکانزاس، فلوریدا، جورجیا، آیداهو، آیووا، اوکلاهما، داکوتای جنوبی و اکنون تگزاس اقداماتی را برای محدود کردن دسترسی به برنامه با مسدود کردن آن از شبکه‌های Wi-Fi دانشگاه و دستگاه‌های متعلق به مدارس انجام داده‌اند.

فرماندار تگزاس، گرگ ابوت، در اوایل دسامبر به آژانس‌های ایالتی تگزاس دستور داد تا این برنامه را از دستگاه‌های دولتی ممنوع کنند و دلیل آن نگرانی‌های مربوط به حریم خصوصی و امنیتی ناشی از مالکیت چینی TikTok است. ابوت این نگرانی ها را “تهدیدهای رو به رشد” توصیف کرد و تا اواسط فوریه به آژانس ها فرصت داد تا تغییرات را برنامه ریزی کنند.

جف نیلند، مشاور استراتژی فناوری دانشگاه رئیس جمهور، این هفته نوشت: «دانشگاه این گام های مهم را برای از بین بردن خطرات اطلاعات موجود در شبکه دانشگاه و زیرساخت های حیاتی ما انجام می دهد.

همانطور که در دستورالعمل فرماندار مشخص شده است، TikTok حجم وسیعی از داده‌ها را از دستگاه‌های کاربرانش جمع‌آوری می‌کند – از جمله زمان، مکان و نحوه انجام فعالیت‌های اینترنتی – و این انبوه اطلاعات بالقوه حساس را به دولت چین ارائه می‌کند.

یکی از سخنگویان تگزاس A&M به تگزاس تریبون تایید کرد که “…دانشجویان، اساتید، کارکنان و بازدیدکنندگان نمی توانند در صورت اتصال به شبکه A&M از برنامه استفاده کنند.”

حساب TikTok Texas A&M

در آغاز سال 2023، TikTok در یک وضعیت برزخ عجیب و بحث برانگیز در ایالات متحده باقی می ماند. این اپلیکیشن که مرتباً در صدر نمودارهای ایالات متحده قرار دارد، در سطوح فدرال و ایالتی نیز تحت نظارت شدید قرار دارد.

دولت بایدن در لایحه‌ای که در اواخر دسامبر به امضا رسید، TikTok را از دستگاه‌های دولتی ممنوع کرد. کریستوفر رای، مدیر اف بی آی، هشدارهایی درباره توانایی TikTok در جمع آوری داده ها از کاربران خود و پتانسیل آن برای گسترش همزمان عملیات نفوذ دولت چین ارائه کرده است.

رای گفت: «همه این چیزها در دست دولتی است که ارزش‌های ما را ندارد و مأموریتی دارد که بسیار با آنچه به نفع ایالات متحده است در تضاد است». “این باید ما را نگران کند.”

دولت ایالات متحده همچنین مدت‌ها مظنون به انجام عملیات مخفیانه خود برای تأثیرگذاری بر برنامه‌های رسانه‌های اجتماعی بوده است، اگرچه شواهد تاکنون نشان می‌دهد که شرکت‌های فناوری ایالات متحده چنین رفتاری را که با سیاست‌های این پلتفرم مغایرت داشته باشد، تسهیل نکرده‌اند.

در حالی که طنز این اتهام خاص علیه ByteDance شایان ذکر است، برنامه های مستقر در ایالات متحده ابزار بیشتری برای مقاومت در برابر درخواست های دولت و کانال های بیشتری برای شفافیت در مورد این روابط دارند.

نگرانی های دولت بایدن در مورد مالکیت چینی TikTok خود بسط نگرانی هایی است که در دوره ترامپ در دولت آمریکا ریشه دوانده است. دولت ترامپ سعی کرد ByteDance را مجبور کند تا تجارت TikTok در ایالات متحده را به یک مالک جدید بفروشد، اگرچه این تلاش بی‌سابقه در طول زمان شکست خورد.

ByteDance مطمئناً در مورد چگونگی جریان داده ها بین عملیات ایالات متحده و چین خود اظهار نظر نکرده است، و این امر باعث ایجاد نگرانی در مورد چیزهای دیگری که این شرکت پنهان می کند، ایجاد کرده است. ماه گذشته، فوربس گزارش داد که شرکت مادر TikTok آدرس IP خبرنگاران را در تلاش برای شناسایی کارکنانی که اطلاعات غیرمجاز را به اشتراک می‌گذارند، ردیابی کرده است.

چه نگرانی‌های مداوم در مورد گسترش TikTok در ایالات متحده موجه باشد یا خیر، ممنوعیت دانشگاه‌ها بعید است تأثیر زیادی بر محبوبیت این برنامه داشته باشد. دانش‌آموزان به راحتی می‌توانند برای دور زدن ممنوعیت‌های سطح شبکه در محوطه دانشگاه، به برنامه‌های داده تلفن همراه خود روی بیاورند، اگرچه بسیاری از مقامات مدرسه به زودی یک دیوار آتش بین برنامه و حساب‌های دانشگاه خود خواهند داشت – و احتمالاً یک کانال اجتماعی کمتر برای نظارت بر .