منو سایت

داستان تا اینجا • TechCrunch

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
داستان تا اینجا • TechCrunch

صبح بخیر ایلان ماسک مالک توییتر است. ما می دانستیم که قرار است اتفاق بیفتد (به جز قسمتی که ایلان با دندان و ناخن مبارزه می کند)، اما اکنون واقعی است، پس بیایید شما را در گردبادی که عروج جدید “Chief Twit” بوده است، بگیریم.

جشن های این هفته با بازدید ایلان ماسک از دفتر مرکزی توییتر آغاز شد که اکنون می دانیم که در آستانه بسته شدن رسمی قرارداد بود. او از این مناسبت برای ساختن یک جناس بصری بسیار خنده‌دار در مورد عبارت “بگذار که غرق شود” با حمل یک سینک استفاده کرد و به معنای واقعی کلمه از توییتر خواست تا آن را نیز غرق کند.

انرژی عجیب و غریب قطعاً نقطه قوت ماسک است، بنابراین رفتاری قابل انتظار است، حتی اگر نمی‌توانید تصور کنید که مدیران اجرایی دیگر – مثلاً تیم کوک – اجسام بزرگ چینی را به لابی‌های دفتر می‌برند تا اعلامیه کنند. تکمیل خرید.

ایلان ماسک یک سینک به دفتر مرکزی توییتر می آورد

ایلان ماسک یک سینک به دفتر مرکزی توییتر می آورد. اعتبار تصویر: ایلان ماسک / توییتر

پس از گزارشی مبنی بر اینکه اگر ایلان ممنوعیت دائمی دونالد ترامپ را لغو کند، ممکن است برخی از تبلیغ‌کنندگان توییتر را تحریم کنند، ماسکی نامه‌ای مبسوط به تبلیغ‌کنندگانی ارسال کرد که سعی داشتند استدلال خود را توضیح دهند (“من این کار را برای کمک به بشریت انجام دادم که عشق نفیس است) و به پایان می‌رسد. با اطمینان به آنها که تحت حکومت او “به یک محیط جهنمی آزاد تبدیل نخواهد شد”.

ایلان با مخالفت با عوامل احتمالی، بسته شدن معامله را در ساعت 4:20 بعد از ظهر به وقت PT فاش نکرد، اما در عوض اخبار ابتدا به گوش رسید، سپس مانند موجی با اعلان‌های تقریباً همزمان در همه رسانه‌های اصلی پنجشنبه حوالی ساعت 6 بعد از ظهر به وقت اقیانوس آرام برخورد کرد.

این بدان معناست که او از مهلت تعیین شده توسط قاضی دادگاه عالی دلاور، کاتلین مک کورمیک، که امروز، 28 اکتبر بود، تجاوز کرد. این ضرب الاجل نتیجه شکایت بود، که نتیجه تلاش ایلان برای خروج از معامله بود – که در آن انبوهی از دفاعیات را به عنوان تلاشی برای خروج از تعهد 44 میلیارد دلاری خود ارائه کرد.

کلاژهای ایلان ماسک با لوگوهای توییتر

اعتبار تصویر: جیم واتسون/AFP/Getty Images (کلاژ توسط TechCrunch)/Getty Images

ماسک هنگام ورود وقت خود را در اتاق تسویه تلف نکرد: او مدیرعامل پاراگ آگراوال، مدیر مالی ند سگال، مشاور عمومی شان ادجت و رئیس امور حقوقی، اعتماد و امنیت ویجایا گید اساساً همزمان با تحویل رسمی کلیدها از سمت وی ​​اخراج شد. .

واضح است که هیچ عشقی بین ماسک و آگراوال گم نشده است. و قبل از آن، او به دلیل ارسال انتقاداتی از گده مورد انتقاد قرار گرفت که اساساً او را هدف ارتش ترول های زیرپوستی خود قرار داد. به‌علاوه، برای وکلای برتر توییتر، شرط می‌بندم که او نسبت به این شکایت، معامله‌ای که به فرار او کمک کرد، احساس خوبی نداشت.

گزارش‌های اولیه حاکی از آن است که ایلان ممکن است به دنبال تبدیل شدن به مدیر عامل بعدی توییتر باشد – با اضافه کردن عنوان سوم (چهارمین؟ چه کسی می‌داند) مدیرعامل فعلی خود در لینکدین. به نظر می‌رسد که اینطور باشد زیرا گزارش‌هایی که به تازگی پس از این توافق منتشر شده‌اند می‌گویند که او خود را در قدرت قرار خواهد داد.

به نظر می رسد که او این کار را به عنوان یک معیار توقف انجام می دهد تا زمانی که بفهمد چه کسی باید بلندمدت صندلی را پر کند. شاید یکی از دوستانی که در تاریخچه پیام‌رسانی که در طول فرآیند کشف آزمایشی توییتر فاش شده بود، او را مورد تشویق قرار داد.

داستان تا اینجا • TechCrunchرسمی است: توییتر در تاریخ 8 نوامبر از بورس نیویورک حذف می شود. این به طور رسمی به دوره فعالیت خود به عنوان یک شرکت سهامی عام پایان می دهد، که با عرضه اولیه سهام در نوامبر 2013 آغاز شد.

ماسک از طریق وسیله نقلیه مالی خود X Holdings I, Inc که اکنون تنها مالک شرکت به طور کامل است، آن را خصوصی می کند.

اولین تایید رسمی توییتر ایلان از اسباب بازی جدیدش پس از بسته شدن قرارداد، توییتی بود که به سادگی روی آن نوشته شده بود: «پرنده آزاد شد». کمیسر بازار اینترنت کمیسیون اروپا، تیری برتون، به سرعت به این امر پیوست با یادآوری پاسخ داد که آزادی رایگان نیست.

لازم به ذکر است که برتون پیش از این به صورت حضوری با ماسک و حتی یک ویدیو ضبط کرد که در آن می‌گوید قانون خدمات دیجیتال اتحادیه اروپا را برای ماسک توضیح داده است، و در آن ماسک اساساً می‌گوید که با همه چیزهایی که در آن وجود دارد، موافق است.

8. ایلان با چند ترول صحبت می کند

ماسک از زمان تصاحب توییتر چیز زیادی نگفته است، اما به کاربران متعددی که در گذشته از سانسور این پلتفرم شکایت داشتند، پاسخ داده است. یکی کاربری است به نام “catturd2” که ادعا می کند در سایه ممنوع است و چه کسی اطلاعات نادرست در مورد کووید را در میان چیزهای دیگر توییت می کند. را دیگری Canada Proud استیک گروه تبلیغاتی جناح راست که همچنین اطلاعات نادرست در مورد COVID منتشر می کند و بر حمله به نخست وزیر کانادا جاستین ترودو تمرکز می کند.

به نظر می‌رسد یکی از اولین تصمیم‌های بزرگ رهبری ماسک، نصب یک هیئت نظارت محتوا است که به تصمیم‌گیری درباره سوالاتی مانند اینکه چه کسی از این پلتفرم ممنوع می‌شود و برای چه چیزی – مشابه هیئت نظارت فیس‌بوک – کمک می‌کند.

توییتر در حال حاضر یک هیئت اعتماد و ایمنی دارد که به عنوان مشاور عمل می کند، اما به نظر می رسد این گروه بزرگی است که بیشتر در پشت صحنه برای اطلاع رسانی تصمیمات محصول عمل می کند، در حالی که برای تصمیم گیری در این مورد نوعی «دادگاه عالی» است. توییت و چه در صورت اختلاف.

داستان تا اینجا همین است، اما چیزهای بیشتری در راه است، پس با ما همراه باشید. ما این پست را با توسعه بیشتر در طول روز و بعد از آن به روز خواهیم کرد.

درباره خرید توییتر توسط ایلان ماسک در TechCrunch بیشتر بخوانید