منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • خشم فونت پس از بازنشستگی تایمز نیو رومن توسط وزارت امور خارجه به دلیل بازنشستگی کالیبری • TechCrunch

خشم فونت پس از بازنشستگی تایمز نیو رومن توسط وزارت امور خارجه به دلیل بازنشستگی کالیبری • TechCrunch

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
خشم فونت پس از بازنشستگی تایمز نیو رومن توسط وزارت امور خارجه به دلیل بازنشستگی کالیبری • TechCrunch

وزارت امور خارجه در یک فراخوانی تکان دهنده به جنجال‌های بی‌معنای کم خطر دوران اوباما، با حذف رسمی فونت قدیمی Times New Roman از اعلامیه‌های رسمی، موج‌های بسیار کوچکی ایجاد می‌کند. جانشین آن Calibri خواهد شد، یک تایپ فیس که اکنون به دلیل بازنشستگی عمومی در سال 2021 شناخته شده است.

با این حال، واقعاً هیچ سروصدایی (چه رسد به هیاهو) در مورد آن وجود ندارد، اگر کسی به اندازه کافی به فونت ها اهمیت می دهد تا چیزی بگوید، احتمالاً تا به حال آنقدر از TNR خسته شده اند که تنها شکایت آنها این است که “این همه طول کشید؟” اما خنده دار است. که اصلاً در اخبار است.

واشنگتن پست از یک کابل فاش شده ارسال شده توسط آنتونی بلینکن، وزیر امور خارجه، از این تغییر مطلع شد – امنیت عملیاتی که من از آنها انتظار داشتم، نبود، اما ما به زودی متوجه خواهیم شد. دلیل این تغییر قابلیت دسترسی و خوانایی است: فونت sans-serif (یعنی بدون هیچ قسمت کوچکی در انتهای حروف) به نظر بسیاری در اندازه های کوچکتر دستگاه های دیجیتال، به ویژه برای افراد کم بینا، راحت تر خوانده می شود.

این یک هدف ستودنی است، حتی اگر به این سادگی نباشد: فونت خواناتر ایده خوبی است، اما دسترسی باید از همان ابتدا در فرآیندها گنجانده شود، نه به عنوان یک لایه در بالا. با این حال، قدم های کوچک نیز مهم هستند.

به اندازه کافی عجیب، وزارت امور خارجه همان اقدامی را که مایکروسافت در سال 2007 انجام داد، زمانی که Times New Roman را با Calibri جدید به عنوان فونت پیش فرض اسناد جایگزین کرد، انجام می دهد. دلایل تا حد زیادی یکسان بود: سریف خواناتر بود و مردم زیاد تایپ نمی کردند.

خشم فونت پس از بازنشستگی تایمز نیو رومن توسط وزارت امور خارجه به دلیل بازنشستگی کالیبری • TechCrunch

Times New Roman، بالا و Calibri.

اما این مدت‌ها پیش بود، و کالیبری اکنون به دلایل مختلف، شاید به‌طور ناخوشایند پایان‌دهنده‌های ضعیف‌شده‌اش، در راه خروج است. اینطور نیست که از روی زمین یا هر چیز دیگری پاک شود – “غیر پیش فرض” حکم اعدام نیست – اما قطعا انتخاب آن به عنوان یک فونت “جدید” و بسیار رسمی با توجه به شرایط، کمی عجیب است.

قابل درک است که دولت فدرال عموماً محصولی را ترجیح می دهد که در طول سال ها استفاده ثابت شده باشد. من واقعاً انتظار ندارم که آنها به Roboto یا Source Sans یا حتی حروف مورد علاقه من از جایگزین های مایکروسافت یعنی Bierstadt تغییر کنند. اگر چه این یکی بر اساس مناطق جعلی ممکن است مناسب باشد:

فقط در واقع یک فونت برای این منظور ایجاد شده است: Noto. همکاری بین Mega-Foundry Monotype و Google یک حروف کاملاً رایگان sans-serif است که از ابتدا برای پاسخگویی به همه زبان‌ها، نمادها و نیازهای کلی تایپوگرافی ساخته شده است. این برای هر برنامه دولتی که ممکن است نیاز به چاپ به چندین زبان داشته باشد، بسیار عالی است، اما حتی برای وزارت امور خارجه در مقیاس بزرگ. اما شاید آنها دلایل خود را برای ترجیح دادن پیش فرض مایکروسافت به فونت نسبتاً عجیب و غریب گوگل داشته باشند. “ساده نگه دار، بگو.”

تسلط بر طراحی واقعاً یک نقطه قوت فدرال نیست، اما به نظر می رسد که آنها در حال بهبود هستند – بهتر از بسیاری از دولت های ایالتی، باید بگویم که اغلب دارای آژانس ها و صفحات رسمی هستند که خودشان مستقیماً از سال 2007 به نظر می رسند. در این مورد، تغییر به – یک فونت مناسب، حتی اگر قدیمی و جالب نباشد، حرکت خوبی است و شاید آخرین نی در سیل طراحی خوب و متفکرانه باشد – که دسترسی بخشی و پیامد آن است، نه فقط یک جزء.