منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • خرید Helbiz Wheels نتوانست سرمایه گذاران را تحت تاثیر قرار دهد • TechCrunch

خرید Helbiz Wheels نتوانست سرمایه گذاران را تحت تاثیر قرار دهد • TechCrunch

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
خرید Helbiz Wheels نتوانست سرمایه گذاران را تحت تاثیر قرار دهد • TechCrunch

خرید Helbiz Wheels نتوانست سرمایه گذاران را تحت تاثیر قرار دهد • TechCrunch

قرارداد Helbiz برای خرید Wheels به طور رسمی انجام شد و به همراه آن برخی وعده‌ها از سوی اپراتور میکروموبیلت مشترک به سرمایه‌گذاران خود مبنی بر دو برابر شدن درآمد سالانه آن و کمک به رسیدن به سودآوری توسط هلبیز انجام شد.

Helbiz به سختی تنها اپراتور میکروموبایل مشترک است که برای دستیابی به سوددهی تلاش می کند. این وضعیتی است که امروزه اکثر شرکت های این صنعت پرنوسان در آن قرار دارند. هلبیز احتمالاً راه سخت تری در پیش دارد. این شرکت به دلیل معامله زیر حداقل 1.00 دلار به ازای هر سهم، با حذف از بورس نزدک مواجه است. برد، تنها شرکت سهامی عام دیگر، با خطر مشابهی برای حذف از فهرست مواجه است.

به نظر می رسد هلبیز از خرید Wheels به عنوان راه نجات استفاده می کند.

با این حال، وال استریت – حداقل بر اساس قیمت سهام Helbiz – از وعده این شرکت برای ارائه “بیش از 25 میلیون دلار در درآمد تمام سال 2022″، استفاده از پایگاه کاربر Wheels از 5 میلیون سوار، و گسترش در بازارهای جدید تحت تاثیر قرار نگرفته است. مثل لس آنجلس

به نظر می رسد سرمایه گذاران دیدگاه منفی دارند. سهام هلبیز در روز سه شنبه 8.10 درصد کاهش یافت و به 0.28 دلار بسته شد. قیمت سهام از زمانی که برای اولین بار خرید خود را اعلام کرد، حدود 65 درصد کاهش یافته است. اما این کاهش در مقایسه با سقوط آزاد که از زمان عرضه اولیه خود در آگوست 2021 با قیمت 10.20 دلار تجربه کرده است، چیزی نیست. هلبیز برای بازگرداندن انطباق با نزدک باید راهی برای افزایش ۲۵۷ درصدی قیمت سهام خود برای حداقل ۱۰ روز معاملاتی متوالی قبل از ۱۶ ژانویه ۲۰۲۳ بیابد.

چرا سرمایه گذاران طعمه را نپذیرفتند؟ شاید این به دلیل کاهش ذخایر نقدی شرکت که در گزارش سود سه ماهه دوم شرکت دیده می شود، هدف حاشیه سود ناخالص مثبت بلندپروازانه یا برنامه های بازسازی آن باشد.

جولیو پروفومو مدیر مالی هلبیز گفت که شرکت ترکیبی انتظار دارد در 9 ماه آینده به حاشیه سود ناخالص مثبت دست یابد و در 24 ماه آینده در سطح عملیاتی به سوددهی دست یابد. به نظر می رسد هلبیز برای کمک به دستیابی به این هدف، روی تجدید ساختار حساب می کند.

پروفومو گفت: “ما قصد داریم ساختار شرکت ترکیبی را بازسازی کنیم تا مسیر خود را به سمت سودآوری از طریق ترکیبی از حاشیه سود بیشتر از تجارت چرخ ها، صرفه جویی عملیاتی ناشی از اخراج هر دو شرکت و کاهش هزینه درآمد تسریع کنیم.”

ما قبلاً چنین زبانی را دیده‌ایم – Bird قبل از اخراج 23٪ از کارکنان خود و خروج از ده‌ها بازار در سراسر جهان، نظرات مشابهی را بیان کرد، همانطور که Tier قبل از اخراج 10٪ از نیروی کار اسپین انجام داد.

حول و حوش زمانی که هلبیز قصد خود را برای تصاحب ویلز امضا کرد، ویلز تعدادی از کارمندان خود را اخراج کرد. به گفته یک منبع آگاه، این شرکت از آن زمان بسیاری از این کارمندان را اخراج کرده است، اما سخنگوی هلبیز به TechCrunch گفت که برخی از کارکنان اخراج شده Wheels بازگردانده شده اند. وی همچنین گفت که هنوز هیچ برنامه ای برای اخراج کارکنان در نظر گرفته نشده است.

مت روزنبرگ، رئیس ارتباطات هلبیز برای آمریکای شمالی، گفت: «شکاف‌هایی وجود دارد که هر شرکت با دیگری پر می‌کند، و ما از آن برای بهره‌وری و صرفه‌جویی در هزینه استفاده خواهیم کرد».