منو سایت

حداکثر Q: ویژه هالووین • TechCrunch

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
حداکثر Q: ویژه هالووین • TechCrunch

سلام و خوش آمدید به Max Q. هالووین مبارک. امیدوارم روز خیلی ترسناکی داشته باشید به هر حال… شمارش معکوس برای رویداد TC Space در ماه دسامبر! اینجا بیشتر بیاموزید در این نسخه:

 • گلوگاه اتوبوس ماهواره ای
 • Starlink برای GPS؟
 • اخبار BryceTech، Quantum Space و موارد دیگر

Apex Space، استارت آپی که هدف آن تغییر در تولید اتوبوس های ماهواره ای است، از دوشنبه مخفیانه با یک دور اولیه 7.5 میلیون دلاری به رهبری آندریسن هوروویتز بیرون آمد.

این شرکت مستقر در لس آنجلس اتوبوس ماهواره‌ای را هدف قرار داده است – بخشی از فضاپیما که بار محموله را می‌پذیرد – که به گفته آن‌ها “مانع جدیدی” است که صنعت فضایی را تحت تأثیر قرار می‌دهد. دو بنیانگذار Apex، ایان سینامون و ماکسیمیلیان بناسی، در یک پست وبلاگ گفتند که آنها به طور مستقل تغییرات عمده ای را در صنعت مشاهده کردند که آنها را متقاعد کرد که یک راه حل جدید برای تولید اتوبوس ماهواره ای مورد نیاز است.

سینامون، بنیانگذار یک استارت آپ فناوری که شرکت Synapse Technology در سال 2020 توسط Palantir خریداری شد، گفت که می بیند مشتریان بار به دلیل فرآیند طولانی و پرهزینه ساخت اتوبوس های ماهواره ای سفارشی “بازداشته می شوند”. بناسی، مهندسی که شغلش شامل یک دوره شش ساله در اسپیس ایکس و نزدیک به یک سال و نیم در آسترا است، تغییراتی را در اقتصاد استارتاپی دیده است که باعث تولید انبوه می شود – به جای فرآیند مهندسی فردی که تاکنون مشخصه اتوبوس های ماهواره ای بوده است. منطقی تر شود

این زوج گفتند: «با توجه به این تغییر دگرگون‌کننده، ما باید به گونه‌ای متفاوت درباره فضاپیما فکر کنیم و با شرایط جدید بازار سازگار شویم.» ما نمی توانیم فقط سفینه فضایی بسازیم. ما باید آنها را در مقیاس تولید کنیم.»

Apex Space Aries

اعتبار تصویر: Apex Space

با حدود 3000 ماهواره در مدار، صورت فلکی استارلینک بزرگترین در تاریخ است و البته یک فرصت بزرگ برای اتصال جهانی است. اما یک مقاله جدید ادعا می‌کند که سیگنال‌های آن را می‌توان به عنوان جایگزینی برای GPS سنتی، با یا بدون برکت اسپیس ایکس، تحلیل کرد و استفاده کرد. این یک سرویس عمومی خواهد بود و هزینه زیادی برای اجرای اسپیس ایکس نخواهد داشت، اما همچنین یک سرویس ارزشمند است که هیچ کسب و کاری در ذهن درست خود (به ویژه کاری که فقط به یک قرارداد اتصال بسیار بی‌سود در اوکراین متعهد است) به سادگی آن را اجرا و ارائه نمی‌کند. رایگان. با این حال، ممکن است جن از بطری خارج شده باشد – اطلاعات موجود در مقاله “راه را برای این استفاده روشن می کند” و ممکن است کسی راهی برای کارکرد آن پیدا کند، صرف نظر از اینکه کسی چه می گوید.

لوگوی Starlink در این تصویر عکس قابل مشاهده است

اعتبار تصویر: رافائل انریکه / تصاویر سوپا / لایت راکت / گتی ایماژ

دارل اترینگتون از TC بررسی خوبی از پوشش ما در مورد خرید ماسک از توییتر انجام داد، حماسه چند ماهه ای که هفته گذشته به طور ناگهانی و خشونت آمیز به پایان رسید. مدیرعامل اسپیس ایکس و تسلا، تصور اینکه ماسک چگونه زمانی را برای مدیریت سایت رسانه‌های اجتماعی اختصاص می‌دهد، سخت است، اما او در درجه اول، مدیران ارشد، از جمله مدیرعامل سابق پاراگ آگراوال، را اخراج می‌کند. در هفته‌های آتی، توییتر از فهرست NYSE حذف می‌شود (به دوره تقریباً 9 ساله خود به عنوان یک شرکت دولتی پایان می‌دهد) و به یک شرکت خصوصی زیر نظر ماسک X Holdings I, Inc تبدیل می‌شود.

این تنها آغاز است. حدس و گمان ها وحشیانه است، اما تنها زمان نشان خواهد داد که توییتر چگونه تحت رهبری قدرتمند ماسک تغییر خواهد کرد.

ایلان ماسک یک سینک به دفتر مرکزی توییتر می آورد

ایلان ماسک یک سینک به دفتر مرکزی توییتر می آورد. اعتبار تصویر: ایلان ماسک / توییتر

اخبار بیشتر از TC و فراتر از آن

 • آمازون یک مرکز 172000 فوت مربعی در خارج از سیاتل خواهد ساخت که به ساخت ماهواره برای طرح اینترنت ماهواره ای پروژه کویپر اختصاص دارد. (آمازون)
 • آزمایشگاه های آرایه، یک آلوم YC ’22 که می خواهد یک نقشه سه بعدی از جهان ایجاد کند، یک دور تخمینی 5 میلیون دلاری به رهبری Seraphim Space و Agya Ventures را بست. (YC)
 • بوئینگ این شرکت در نتایج مالی سه ماهه سوم خود اعلام کرد که 195 میلیون دلار دیگر هزینه های مربوط به کپسول استارلاینر را متحمل شده است که مجموع ضرر را به نزدیک به 900 میلیون دلار می رساند. (بوئینگ)
 • BryceTech گزارش فصلی پرتاب و ماهواره خود را منتشر کرد و دوباره دریافت که اسپیس ایکس از نظر تعداد پرتاب و تعداد فضاپیماهای پرتاب شده به مدار پیشتاز است. (BryceTech)
 • فایرفلای هوافضا یک مدیر سابق ناسا اضافه می کند جیمز برایدنستاین به هیئت مشاوران خود. برایدنستاین از سال 2018 تا 2021 به عنوان مدیر ناسا خدمت کرد، در طی آن این آژانس برنامه اکتشاف ماه آرتمیس را راه اندازی کرد و برنامه خدمات باربری ماه تجاری تجاری را تأسیس کرد. (کرم شب تاب)
 • نانو اویونیک پس از خرید این شرکت توسط کنگلومرای فناوری نروژی Kongsberg، اکنون Kongsberg NanoAvionics است. علاوه بر تغییر نام، این شرکت گفت که ظرفیت تولید را در تاسیسات خود در لیتوانی افزایش خواهد داد تا بر “تولید سری اتوبوس های ماهواره ای” تمرکز کند. (Kongsberg NanoAvionics)
 • ناسا بر اساس گزارش جدیدی که ناسا منتشر کرده است، سه برابر بودجه سالانه خود بازده اقتصادی دارد. (CNBC)
 • Orbit Fab سرمایه گذار جدیدی به نام 8090 Industries را در تلاش برای ساخت «پمپ بنزین» در فضا به خدمت گرفته است. (Orbit Fab)
 • برنامه پولاریس اولین ماموریت از پایان سال جاری تا مارس 2023 انجام شد و این تاریخ ممکن است حتی بیشتر از این هم بیفتد. پولاریس توسط میلیاردر جرد آیزاکمن، که مأموریت Inspiration4 را به ایستگاه فضایی بین‌المللی پرواز کرد، حمایت می‌شود. (اسپیس نیوز)
 • خصوصیاستارت‌آپ ردیابی زباله‌های مداری که توسط الکس فیلدینگ، استیو وزنیاک و موریبا جاه تأسیس شده است، از اخترشناسان آماتور دعوت می‌کند تا از طریق همکاری جدید با سازنده تلسکوپ مصرف‌کننده سلسترون، به جمع‌آوری داده‌های زباله‌های فضایی کمک کنند. (ساعت فضایی)
 • فضای کوانتومی اولین ماموریت مسیر یاب سیسلونار خود را در اواخر سال 2024 راه اندازی خواهد کرد. این ماموریت داده های حوزه فضایی و اطلاعات موقعیتی فضایی را جمع آوری خواهد کرد. (اسپیس نیوز)
 • فضای نسبیت نسل چهارم چاپگر سه بعدی Stargate خود را رونمایی کرد که به گفته این شرکت سرعت چاپ، ظرفیت چاپ را از طریق ساختار چاپ افقی و به روز رسانی های دیگر بهبود بخشیده است. این چاپگرها برای موشک سنگین تران R Relativity کار خواهند کرد. (نسبیت)
 • روسیه پیشنهاد کرد که حمله نظامی به ماهواره‌های غربی حامی اوکراین می‌تواند یک بازی منصفانه در زمان جنگ باشد و بر قلمرو نامشخص و ناشناخته جنگ فضایی تأکید کند. (رویترز)
 • فضای سیرا و آی‌بی‌ام یادداشت تفاهمی برای همکاری در زمینه توسعه فناوری‌های نسل بعدی برای وسایل نقلیه فضایی سیرا و زیرساخت‌ها، مانند ایستگاه فضایی خصوصی اربیتال ریف، امضا کردند. (سیرا)
 • اسپیس ایکس اکنون دومین تامین کننده بزرگ ناسا پس از Caltech است که آزمایشگاه رانش جت را اداره می کند. این مقام دوم در اختیار بوئینگ بود. (ایرنه کلوتز)
 • استارلینک پیش خرید سخت افزارهای جدید مجهز به وسایل نقلیه در حال حرکت، مانند وسایل نقلیه متحرک را باز کرده است. قیمت آنتن در جلو 2500 دلار خواهد بود. (SpaceX)

مکس کیو توسط من برای شما آورده شده است، آریا علمالهدایی. اگر از خواندن Max Q لذت می برید، آن را برای یکی از دوستان خود فوروارد کنید.