منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • جک دورسی سکوت خود را می شکند، «مسئولیت اینکه چرا همه در این شرایط هستند» در توییتر • TechCrunch

جک دورسی سکوت خود را می شکند، «مسئولیت اینکه چرا همه در این شرایط هستند» در توییتر • TechCrunch

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
جک دورسی سکوت خود را می شکند، «مسئولیت اینکه چرا همه در این شرایط هستند» در توییتر • TechCrunch

جک دورسیکه کمتر از یک سال پیش از سمت مدیرعاملی توییتر کناره‌گیری کرد، سرانجام با اخراج‌هایی برخورد کرد که تقریباً 50 درصد از شرکتی را که در سال 2006 تأسیس کرد، تحت تأثیر قرار داد. کاهش نیروی کار به رهبری مالک جدید توییتر، ایلان ماسک، هزاران نفر را تحت تأثیر قرار داد. تیم هایی که روی حقوق بشر، دسترسی، اخلاق هوش مصنوعی و سرپرستی کار می کنند.

دورسی صبح شنبه در توییتر گفت: «افراد گذشته و حال در توییتر قوی و مقاوم هستند. “آنها همیشه راهی پیدا خواهند کرد، مهم نیست که لحظه چقدر سخت باشد. متوجه شدم که خیلی ها از دست من عصبانی هستند. من مسئول این هستم که چرا همه در این وضعیت قرار دارند: من خیلی سریع اندازه شرکت را بزرگ کردم. از این بابت متاسفم.”

دورسی که پنج ماه پیش نیز از هیئت مدیره توییتر کنار رفت، افزود که “از همه کسانی که تا به حال در توییتر کار کرده اند سپاسگزار و دوست داشتنی است.” من انتظار ندارم که در این مرحله دو طرفه باشد… یا هرگز… و می فهمم.»

این اولین اظهار نظر عمومی دورسی از زمانی است که ماسک هفته گذشته این پلتفرم را به دست گرفت. دورسی در گذشته گفته است که ماسک “راه حل منحصر به فردی است که من به آن اعتقاد دارم.”

اسناد فاش شده از محاکمه الون ماسک علیه توییتر بینشی از نحوه تفکر دورسی در مورد آینده این شرکت رسانه های اجتماعی ارائه می دهد. دورسی به ماسک پیام داد که می‌خواهد ترک کند زیرا توییتر باید به پلتفرمی جدید تبدیل شود – پلتفرمی که یک شرکت نیست.

“من معتقدم که باید یک پروتکل منبع باز باشد که توسط بنیادی تامین می شود که مالک پروتکل نیست، بلکه فقط آن را توسعه می دهد. کمی شبیه کاری که سیگنال انجام داد. دورسی به ماسک نوشت هیچ مدل تبلیغاتی نمی تواند وجود داشته باشد.

کارمندان آسیب دیده توییتر دیروز از این هشتگ استفاده کردند #عشق جایی که کار می کردیبرای تشکر، خداحافظی و به اشتراک گذاشتن اخبار شخصی، هشتگ داخلی #LoveWhereYouWork را ریف کنید. همانطور که یکی از کارمندان سابق گفت هشتگ جدید “یک عبارت تلخ و شیرین است – نه به این دلیل که من رفته ام، بلکه به این دلیل که او رفته است.”

با وجود کناره گیری دورسی از نقش های رسمی خود در توییتر، سکوت او مورد توجه قرار گرفته است. ماسک، در همین حال، جمعه شب به اخراج کارکنان پرداخت.

در مورد کاهش قدرت توییتر، متأسفانه زمانی که شرکت شکست می‌خورد، چاره‌ای وجود ندارد [$4 million a day]” ماسک توییت کرد. به همه کسانی که رفتند 3 ماه حقوق انفصال داده شد، 50 درصد بیشتر از آنچه قانون مقرر کرده بود.

کارمندان فعلی و سابق توییتر می توانند با ناتاشا ماسکرنهاس تماس بگیرند @nmasc_ یا Signal، یک برنامه پیام رسانی امن، به شماره 271 0912 (925).

درباره خرید توییتر توسط ایلان ماسک در TechCrunch بیشتر بخوانید