منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • جنرال موتورز در بازیافت باتری کانادایی برای مبارزه با کمبود عرضه سرمایه گذاری می کند • TechCrunch

جنرال موتورز در بازیافت باتری کانادایی برای مبارزه با کمبود عرضه سرمایه گذاری می کند • TechCrunch

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
جنرال موتورز در بازیافت باتری کانادایی برای مبارزه با کمبود عرضه سرمایه گذاری می کند • TechCrunch

جنرال موتورز در بازیافت باتری کانادایی برای مبارزه با کمبود عرضه سرمایه گذاری می کند • TechCrunch

جنرال موتورز با یک شرکت بازیافت باتری کانادایی برای تولید باتری های جدید از مواد باتری بازیافت شده همکاری می کند زیرا هدف آن افزایش تولید خودروهای برقی در آمریکای شمالی در میان کمبود عرضه و افزایش هزینه ها است.

این خودروساز از طریق بخش GM Ventures خود در دور سرمایه گذاری سری A برای Lithion Recycling، توسعه دهنده فناوری بازیافت باتری پیشرفته، سرمایه گذاری کرده است. این دو شرکت با هم برای ایجاد یک اکوسیستم دایره‌ای برای بازیافت باتری‌های خودروهای الکتریکی کار خواهند کرد، که یک گلوگاه مهم در رقابت صنعت برای حذف تدریجی موتورهای گازی در پایان دهه است.

تا همین اواخر، استقرار جهانی خودروهای برقی بر روی ساخت ایستگاه‌های شارژ کافی برای پشتیبانی از موج خودروهای الکتریکی باتری‌دار مورد انتظار در جاده‌ها تا سال 2030 متمرکز بود. اما همه‌گیری COVID-19 و جنگ در اوکراین زنجیره‌های تامین جهانی را متوقف کرده است. مواد مورد استفاده برای باتری کمیاب تر و گران تر است.

جنرال موتورز و سایر خودروسازان برای کنترل بیشتر عرضه از طریق عملیات زمینی و آوردن بیشتر چرخه عمر باتری به داخل تلاش می کنند. طبق گفته AquaMetals، انتظار می‌رود حدود 15 میلیون تن باتری‌های لیتیوم یونی تا سال 2030 مورد استفاده قرار گیرند، ضرب‌الاجلی که اکثر خودروسازان برای حذف تدریجی خودروهای گازسوز تعیین کرده‌اند.

Redwood Materials با فورد و ولوو شراکت دارد و همچنین قراردادی با تویوتا برای جمع‌آوری، بازسازی و بازیافت باتری‌ها و مواد باتری برای ارسال به کارخانه باتری‌سازی آینده این خودروساز در کارولینای شمالی دارد. شرکت بازیافت فلز مستقر در نوادا انتظار دارد که بازار بازیافت باتری تا پایان دهه به 18.7 میلیارد دلار برسد.

جف موریسون، معاون خرید و زنجیره تامین جهانی جنرال موتورز، در بیانیه‌ای گفت: همکاری با Lithion به جنرال موتورز کمک می‌کند تا “یک زنجیره تامین و استراتژی بازیافتی بسازد که می‌تواند با ما رشد کند”.

موریسون گفت: «در فناوری Lithion، ما فرصتی برای بازیابی و استفاده مجدد از مواد خام موجود در بسته‌های باتری Ultium خود می‌بینیم که باعث می‌شود خودروهای الکتریکی تولیدی ما حتی پایدارتر شوند و به کاهش هزینه‌ها کمک کنند.»

لیتیون قصد دارد اولین عملیات تجاری خود را در سال 2023 با ظرفیت 7500 متریک تن در سال باتری لیتیوم یونی آغاز کند. راه اندازی اولین کارخانه هیدرومتالورژی لیتیون برای سال 2025 برنامه ریزی شده است.