منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • جمع‌آوری اخبار SmartNews 40 درصد از کارکنان خود را در ایالات متحده و چین اخراج می‌کند و اخراج‌های بیشتری در ژاپن برنامه‌ریزی شده است • TechCrunch

جمع‌آوری اخبار SmartNews 40 درصد از کارکنان خود را در ایالات متحده و چین اخراج می‌کند و اخراج‌های بیشتری در ژاپن برنامه‌ریزی شده است • TechCrunch

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
جمع‌آوری اخبار SmartNews 40 درصد از کارکنان خود را در ایالات متحده و چین اخراج می‌کند و اخراج‌های بیشتری در ژاپن برنامه‌ریزی شده است • TechCrunch

اسمارت نیوز، یک وب سایت و اپلیکیشن جمع آوری اخبار مستقر در توکیو که ارزش آن تا سال 2021 به 2 میلیارد دلار می رسد، امروز از کاهش 40 درصدی نیروی کار خود در ایالات متحده و چین یا حدود 120 نفر خبر داد. این خبر روز پنجشنبه در یک جلسه همه جانبه با حضور کارکنان SmartNews اعلام شد. این شرکت اخراج‌ها را به TechCrunch تأیید کرد و گفت که «شرایط اقتصادی فعلی» مقصر است.

نقش‌هایی که در ایالات متحده و چین تحت تأثیر قرار می‌گیرند، همان‌طور که ما درک می‌کنیم، شامل نقش‌هایی در مهندسی، علم محصول و داده می‌شود. در همین حال، کارمندان SmartNews در ژاپن به زودی یک “برنامه خروج داوطلبانه” را پشت سر خواهند گذاشت، اما هنوز جزئیاتی در مورد آنچه که مستلزم آن است ارائه نشده است. به کارمندان اخراج شده، اخراج و مزایای استاندارد ارائه خواهد شد. در این جلسه، به کارمندان گفته شد که در صورت آزاد شدن، ظرف 15 دقیقه ایمیلی دریافت خواهند کرد.

در مجموع، SmartNews نزدیک به 900 نفر از جمله کارکنان قراردادی را استخدام می کند که یک سوم آنها در خارج از ژاپن کار می کنند.

منابع همچنین به TechCrunch گفتند که این شرکت تصمیم گرفت دفاتر خود در ایالات متحده را به مدت دو روز، پنجشنبه و جمعه، بدون ذکر دلیل ببندد، که این موضوع باعث نگرانی کارکنان قبل از جلسه تلویزیونی All Hands شد.

کن سوزوکی، مدیرعامل SmartNews هنگام اعلام این خبر خاطرنشان کرد: “این تقصیر شما نیست و من متاسفم که شما را می بینم.”

پس از اعلام این خبر، جلسه به سرعت و بدون فرصت برای پرسش و پاسخ به پایان رسید و برخی از کارکنان را ناامید کرد.

این شرکت که در سال 2012 در ژاپن تأسیس شد، در سال 2014 وارد ایالات متحده شد و در اوایل دهه 2020 دامنه اخبار محلی خود را گسترش داد و هزاران شهر ایالات متحده را پوشش داد. با بیش از 3000 شریک انتشاراتی جهانی که محتوای آنها از طریق سرویس آن در وب و دستگاه های تلفن همراه در دسترس است، رابطه دارد.

در بازارهای خود، این برنامه به دلیل شخصی سازی تجربه خواننده، با استفاده از فناوری یادگیری ماشینی برای انتخاب مقالاتی که نمایش داده می شود، به یک جمع آوری کننده اخبار پیشرو تبدیل شده است. در ایالات متحده نیز با ویژگی اخبار از همه کشورها خود را از دیگران متمایز می کند، که به کاربران امکان می دهد به اخبار از طیف وسیعی از دیدگاه های سیاسی دسترسی داشته باشند. علاوه بر این، در طول رویدادهای مهمی مانند همه گیری کووید-19 یا انتخابات ایالات متحده، SmartNews داشبوردهای درون برنامه ای را ارائه می دهد که اطلاعات مهم را در یک نگاه ارائه می دهد.

این شرکت توانسته است سرمایه گذاران را جذب کند و از زمان تأسیسش در سال 2012، بیش از 400 میلیون دلار جمع آوری کرده است، علیرغم رقابت شدید جمع آوری کنندگان داخلی مانند Apple News و Google News در iOS و Android. در بیانیه مطبوعاتی این شرکت آمده است که در آخرین دور سرمایه گذاری، سری F، سرمایه گذاران 230 میلیون دلار به کسب و کار ریختند و آن را به عنوان یک “یونیک شاخ دوبل” (2 میلیارد دلار) ارزیابی کردند. سرمایه گذاران جدید شامل Princeville Capital و Woodline Partners مستقر در ایالات متحده و همچنین JIC Venture Growth Investments، Green Co-Invest Investment و Yamauchi-No.10 Family Office ژاپن هستند. حامیان موجود ACA Investments و SMBC Venture Capital نیز شرکت کردند.

برنامه SmartNews به 30 میلیون کاربر فعال ماهانه در سراسر جهان رسیده است که 20 میلیون در ژاپن و 10 میلیون در ایالات متحده است. با این حال، این اعداد در هر دو بازار حدود 10 تا 20 درصد کاهش یافته است. بر اساس برآوردهای Sensor Tower، تا ژانویه 2014، SmartNews به نزدیک به 81 میلیون نصب در سراسر جهان از فروشگاه App و Google Play رسیده است. سنسور تاور گفت: از سال 2022، بزرگترین بازارهای دانلود آن ژاپن (58٪) و ایالات متحده (38٪) بودند.

SmartNews متأسفانه تحت تأثیر همان عوامل کلان اقتصادی قرار گرفته است که منجر به اخراج تعدادی از کارکنان در صنعت فناوری در ماه های اخیر شده است، علاوه بر عوارض ناشی از اجرای شفافیت ردیابی اپلیکیشن یا ATT توسط اپل. معیار جدید حفظ حریم خصوصی iOS که در سال 2021 معرفی شد، به شرکت‌هایی که مدل‌های کسب‌وکارشان متکی به تبلیغات است، از جمله متا و اسنپ آسیب رسانده است، در حالی که تجارت تبلیغاتی خود اپل را تقویت می‌کند.

این شرکت می‌توانست در سال 2019 عمومی شود، اما مدیریت بر تامین مالی اضافی و ارزش‌گذاری بالاتر اصرار داشت. اکنون این فرصت ممکن است از دست برود.

SmartNews با تایید این کاهش، بیانیه زیر را ارائه کرد:

متأسفانه، ما از شرایط اقتصادی فعلی که بر بسیاری از مشاغل تأثیر منفی گذاشته است، مصون نیستیم. به منظور حفظ سلامت شرکت و اطمینان از رشد آینده، تصمیم گرفتیم سازماندهی مجددی را انجام دهیم که بر بسیاری از کارمندان شگفت انگیز ما تأثیر گذاشت. این آخرین راه حل برای ما بود و امیدواریم بسته‌های مزایا و خدمات مدیریت انتقال شغلی که به کارکنان آسیب‌دیده ارائه می‌شود به جستجوی آنها برای نقش جدید کمک کند.