منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • جدیدترین نمایشگرهای رنگی E Ink مرا رویای مجلات کاغذ الکترونیکی را در سر می پروراند • TechCrunch

جدیدترین نمایشگرهای رنگی E Ink مرا رویای مجلات کاغذ الکترونیکی را در سر می پروراند • TechCrunch

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
جدیدترین نمایشگرهای رنگی E Ink مرا رویای مجلات کاغذ الکترونیکی را در سر می پروراند • TechCrunch

جدیدترین نمایشگرهای رنگی E Ink مرا رویای مجلات کاغذ الکترونیکی را در سر می پروراند • TechCrunch

هنوز چیزی شبیه ورق زدن صفحات یک مجله چاپی واقعی نیست، اما آخرین تکامل فناوری رنگ E Ink به طرز وسوسه‌انگیزی نزدیک است – حداقل تا آنجا که به چشمان من مربوط می‌شود.

شما قبلاً همه چیز را شنیده اید: یک عمر خیره شدن به صفحه نمایش، چشمانم را فرسوده کرده است، و من را به چاله خرگوشی از راه حل های هک زندگی برای کاهش خستگی هدایت می کند. برخی از ترفندهایی که در طول سال‌ها به کار گرفته‌ام کمک کرده‌اند – به‌خصوص ترفندی که در آن فقط استراحت می‌کنم و در اطراف قدم می‌زنم – اما یک چیز تغییر نکرده است: من هنوز بیشتر از آن چیزی که دوست دارم به نمایشگرهای براق خیره شوم، وقت می‌گذرانم.

من چیزی کمتر از ویدیوها یا بازی ها نمی خواهم، اما برای مطالعه تمایل دارم که آخرین فناوری را نادیده بگیرم و در عوض به سراغ Kindle Oasis 2016 یا کتاب های قدیمی می روم. واضح است که دستان من می توانند تفاوت بین این دو را تشخیص دهند، اما وقتی در داستانی گم می شوم، فکر نمی کنم چشمانم قادر به این کار باشند. هم با کاغذ و هم با کاغذ الکترونیکی، وقتی مطالعه می‌کنم، حس سبکی روی من می‌آید. آیا نور از صفحه منعکس می شود؟ یا به این دلیل که می دانم در هر نوبت با تبلیغات و اعلان ها بمباران نمی شوم؟ من مطمئن نیستم و برایم مهم نیست که چرا. من فقط آن را ترجیح می دهم، و E Ink وقتی وارد اتاق کنفرانس کوچک آن در هفته گذشته در لاس وگاس شدم، آن را به من یادآوری کرد.

E Ink در نمایشگاه ونیزی برای CES 2023 پست شد و در نمایشگاه موقت خود، اسپین آف MIT جدیدترین فناوری خود، از جمله بخش‌هایی از روکش عجیب و غریب BMW و جدیدترین نمایشگرهای رنگی Gallery 3 را در خود جای داد. جدیدترین فناوری در حال حاضر با شروع از دستگاه‌ها وارد بازار شده است. مانند PocketBook Viva. و اجازه دهید به شما بگویم، این نمایشگرها در مقایسه با رنگ های محو شده در نمایشگرهای رنگی Kaleido E Ink که دو سال پیش معرفی شدند، کاملاً پر جنب و جوش به نظر می رسند. این شرکت گفت که نمایشگرهای CMYK گالری 3 می توانند 50000 رنگ با 300 DPI جعل کنند که بسیار بیشتر از 4000 رنگ Kaleido است.

نمونه اولیه با فناوری نمایشگر E Ink's Gallery 3.

نمونه اولیه با فناوری نمایشگر E Ink’s Gallery 3. اعتبار تصویر: هری وبر برای TechCrunch

تیموتی اومالی، رهبر تجاری آمریکایی در مصاحبه ای با TechCrunch، این موضوع را آشکار کرد: «ما هرگز بهترین پرده سینما نخواهیم بود. اما اهداف E Ink همچنان در قلمرو iPad گسترش می یابد. O’Malley به TechCrunch گفت: در نهایت، E Ink قصد دارد تجربه ای از مجله خوانی ایجاد کند که به اندازه کافی خوب باشد تا حتی باهوش ترین ناشران را به خود جلب کند.

“مجلات مد به ویژه استانداردهای واقعاً سختگیرانه ای در مورد رنگ دارند [and] این یک هدف بزرگ برای ما است. من واقعاً معتقدم که ما به آنجا خواهیم رسید و فناوری اساساً از آن پشتیبانی می کند.”

O’Malley افزود: “ما روی پاسخ مواد و کنترل‌ها کار می‌کنیم و اشباع را به آن می‌رسانیم.” ضربه زدن به این نوار همچنین می‌تواند طرفداران کتاب‌های مصور و خوانندگان کتاب مصور را جلب کند.

تا کنون، فناوری رنگ E Ink Gallery در بهترین حالت خود در هنگام استفاده در تابلوهای تبلیغاتی است، جایی که این شرکت می‌تواند نرخ تازه‌سازی را قربانی شفافیت کند. اما در خوانندگان دستی، که نمی خواهید برای نمایش صفحه بعدی صبر کنید، رنگ ها همچنان در کنار صفحه نمایش شبکیه خاموش به نظر می رسند. همانطور که روی نمونه اولیه گالری 3 می‌کشیدم، تصاویر بزرگ عقب مانده بودند و به طرز ناشیانه‌ای سوسو می‌زدند. اما زمانی که همان نمونه اولیه تصاویر رنگی کوچک را در کنار متن سیاه و سفید نشان داد، این فناوری در واقع برای توده ها آماده به نظر می رسید.

نمونه اولیه با فناوری نمایشگر E Ink's Gallery 3.

همان نمونه اولیه با نمایشگر E Ink’s Gallery 3. اعتبار تصویر: هری وبر برای TechCrunch

آمار داخلی E Ink’s Gallery 3 مبادله فعلی را نشان می دهد. این شرکت در دسامبر اعلام کرد که زمان به‌روزرسانی سیاه و سفید اکنون 350 میلی‌ثانیه است، در حالی که سرعت رنگ‌ها از 500 میلی‌ثانیه (که E Ink آن را «حالت رنگ سریع» می‌نامد) تا 1500 میلی‌ثانیه (برای «بهترین رنگ») متغیر است. E Ink به سازندگان اجازه می دهد تصمیم بگیرند که چگونه سرعت و وضوح را متعادل کنند، بنابراین مسافت پیموده شده ضرب المثل شما ممکن است متفاوت باشد.

به نظر می رسد برندهایی مانند PocketBook، Bigme و BOOX در حال حاضر گالری 3 را پذیرفته اند، اما هنوز هیچ صحبتی در مورد اینکه آیا آمازون مایل است وزن قابل توجه خود را پشت سر کتابخوان های الکترونیکی رنگی بگذارد، وجود ندارد. آمازون ممکن است به مشروعیت بخشیدن به این فناوری کمک کند، اما مهمتر از همه، این غول خرده فروشی اخیراً اشتراک مجلات و روزنامه ها را برای Kindle سیاه و سفید خود در میان کاهش هزینه های عمده کنار گذاشته است.

وقتی از اومالی پرسیدم که چه چیزی برای یک کیندل تمام رنگی ممکن است مانع شود، مدیر اجرایی به سرعت منحرف شد. او گفت: “این یک رقص دو مرحله ای است – ما نقش خود را داریم و هر مشتری نقش خود را دارد.”

هنگامی که من سؤال مشابهی را از طریق ایمیل پرسیدم، یکی از نمایندگان کیندل به سرعت از اظهار نظر خودداری کرد، اما هی، یک دختر می تواند خواب ببیند.

درباره CES 2023 در TechCrunch بیشتر بخوانید