منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • تک شاخ ها در حالی که منتظر گرم شدن بازارهای عمومی هستند با شانس 5-1 مواجه می شوند • TechCrunch

تک شاخ ها در حالی که منتظر گرم شدن بازارهای عمومی هستند با شانس 5-1 مواجه می شوند • TechCrunch

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
تک شاخ ها در حالی که منتظر گرم شدن بازارهای عمومی هستند با شانس 5-1 مواجه می شوند • TechCrunch

اوایل امروز بازار سهام به دنبال تغییر احساسات سرمایه گذاران در مورد رشد و بازده بود. گزارش جدیدی که به شرکت‌های ابری و نرم‌افزاری از Battery Ventures نگاه می‌کند، محاسبه کرد که چگونه سرمایه‌گذاران به رشد سریع‌تر از شرکت‌های کم‌سودتر پاداش می‌دهند – به جرأت می‌توان گفت: سودآور شرکت ها؟ – با داده هایی که نشان می دهد، حداقل در حال حاضر، رشد دیگر برای به حداکثر رساندن ارزش شرکت کافی نیست.

برای استارت‌آپ‌هایی که مشغول جمع‌آوری درآمد جدید با حداقل سوخت هستند، وضعیت خبر خوبی است. برای شرکت‌هایی که در حالی که پول ارزان بود، پول جمع‌آوری کردند – و بر اساس ارزش‌گذاری‌های گذشته روی ارزش‌گذاری‌های هنگفت نشسته‌اند – اخبار مبنی بر اینکه سودآوری دوباره مد شده است، چندان خوشایند نیست. بسیاری از تک شاخ ها احتمالاً اکنون بین تغییر ترجیحات سرمایه گذار و فشرده سازی عمومی ارزش شرکت نرم افزاری به دام افتاده اند.

چرا؟ زیرا بسیاری از تک شاخ ها در دوران 2020-2021 بیش از هر چیز دیگری به دلیل رشد سریع درآمد ساخته شدند. و از آنجایی که نسبت‌های درآمدی در آن دوره زمانی به شدت افزایش یافت، تعداد زیادی از استارت‌آپ‌ها به آستانه ارزش‌گذاری ۱ میلیارد دلاری – یا چند برابر آن – در پشت خط برتر کوچک، اگر چه به سرعت در حال رشد بودند، رسیدند.

اگر نسبت درآمد پایین باشد، این خبر بدی برای تک شاخ ها است. اگر نسبت درآمد کاهش یافته باشد و رشد درخشش نسبی خود را به بهای سود از دست می دهد، تک شاخ های با سوختگی بالا که زمانی برای چیزی ارزش بیشتری داشتند. یک چیز دیگر با تغییر شرایط بازار دوچندان محدود می شوند.

حتی بدتر از آن، Battery به برخی حقایق سخت در مورد تعداد تک شاخ ها در سال های آینده در مقایسه با تعداد تک شاخ های امروزی در بازار اشاره می کند. اخبار خوب زیادی در داده ها برای استارت آپ های واقعا برجسته وجود دارد. اما برای تک‌شاخ استاندارد باتلاق، چیزی فراتر از ابرهای طوفانی در افق وجود دارد.

چرا ریاضی بد است؟

در طول 10 سال گذشته، Battery 200 شرکت نرم افزاری را شمارش کرده است که عمومی شده اند. در مقابل، این شرکت سرمایه گذاری بیش از 1000 تک شاخ جدید را در همان دوره زمانی ضرب کرده است. این نسبت 5 به 1 از IPO ها به شرکت های میلیارد دلاری جدید است.