منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • توییتر در تاریخ 8 نوامبر از بورس نیویورک حذف می شود • TechCrunch

توییتر در تاریخ 8 نوامبر از بورس نیویورک حذف می شود • TechCrunch

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
توییتر در تاریخ 8 نوامبر از بورس نیویورک حذف می شود • TechCrunch

توییتر در تاریخ 8 نوامبر از بورس نیویورک حذف می شود • TechCrunch

بر اساس یک پرونده جدید در کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده، سهام توییتر از فهرست بورس نیویورک حذف می شود و در تاریخ 8 نوامبر به یک شرکت خصوصی تبدیل می شود. این اتفاق یک روز پس از آن رخ می دهد که ایلان ماسک خرید شرکت را پس از یک آزمایش طولانی در اواخر پنجشنبه تکمیل کرد. به هر حال، حذف از فهرست در همان تاریخی با انتخابات میان دوره ای ایالات متحده انجام می شود.

«بورس اوراق بهادار نیویورک بدین وسیله به SEC قصد خود را برای حذف کل کلاس اوراق بهادار مشخص از فهرست و ثبت در بورس در افتتاحیه تجارت در 8 نوامبر 2022، مطابق با مفاد قانون 12d2-2 (a) اعلام می‌کند. )” در این بیانیه آمده است.

او همچنین نشان داد که ادغام بین توییتر و شرکت تابعه ماسک X Holdings II, Inc کامل شده است. X Holdings I, Inc. ماسک اکنون مالک تمام سهام این شبکه اجتماعی خواهد بود.

ادغام بین Twitter, Inc. و X Holdings II, Inc.، یک شرکت تابعه کاملاً متعلق به X Holdings I, Inc.، که کاملاً متعلق به Elon R. Musk است، از 27 اکتبر 2022 لازم الاجرا شد. هر سهم Twitter, Inc. سهام عادی به مبلغ 54.20 دلار به صورت نقدی، بدون بهره و کسر هر گونه مالیات متعلقه مبادله شد. همچنین بورس به اطلاع سازمان بورس و اوراق بهادار می رساند که در نتیجه شرایط فوق، معاملات این اوراق قبل از افتتاح بازار در تاریخ 7 مهر 1391 متوقف شده است.

در زمان نگارش این مقاله، سهام توییتر با قیمت 53.70 دلار معامله می شد که کمی کمتر از قیمت خرید ماسک 54.20 دلار بود. هنگامی که شرکت خصوصی شد، دیگر نیازی به افشای سه ماهه مانند کاربران فعال ماهانه یا سود خود نخواهد داشت. اما موسسات مالی که به ماسک وام داده اند، میلیاردر را تحت فشار قرار خواهند داد تا شرکت را سودآور کند.

رسانه های اجتماعی احتمالا پس از انحلال اعضای فعلی هیئت مدیره جدیدی تشکیل می دهند. ماسک همچنین باید یک تیم اجرایی جدید انتخاب کند، زیرا یکی از اولین گام‌های او پس از تصدی مسئولیت، اخراج مدیرعامل پاراگ آگراوال، مدیر مالی ند سگال، مشاور عمومی شان ادجت و رئیس سیاست‌های حقوقی، اعتماد و ایمنی ویجایا گید بود. ماسک احتمالاً فعلاً سمت مدیرعاملی را خواهد گرفت، اما ممکن است در دراز مدت آن را به شخص دیگری واگذار کند.

گزارش بلومبرگ اشاره می کند که آگاروال قرار است نزدیک به 50 میلیون دلار دریافت کند، در حالی که سگال و گید هر کدام 37 میلیون و 17 میلیون دلار به عنوان بخشی از بسته جدایی دریافت خواهند کرد.

در حالی که مدیر عامل تسلا شایعاتی مبنی بر اخراج 75 درصد از کارکنان توییتر را خنثی کرد، نیروی کار فعلی هنوز برای اخراج های گسترده آماده است.