منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • توییتر حساب کانیه وست را به دلیل توئیت ضد یهود پس از استقبال گرم از ایلان ماسک مسدود کرد • TechCrunch

توییتر حساب کانیه وست را به دلیل توئیت ضد یهود پس از استقبال گرم از ایلان ماسک مسدود کرد • TechCrunch

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
توییتر حساب کانیه وست را به دلیل توئیت ضد یهود پس از استقبال گرم از ایلان ماسک مسدود کرد • TechCrunch

چشم انداز آشفته و نوپای ایلان ماسک برای توییتر این آخر هفته پس از اینکه اسپیس ایکس و مدیرعامل تسلا در بحث تعدیل محتوا ایجاد شده توسط کانیه وست، که اکنون Ye نامیده می شود، در کانون توجه قرار گرفتند، به نمایش گذاشته شد.

وست جمعه شب برای اولین بار از نوامبر 2020 در توییتر وارد شد. توییت کردن «به این مارک نگاه کن که مرا از اینستاگرام بیرون می‌اندازد» با عکسی مبهم از او و مارک زاکربرگ بنیانگذار متا در حال خواندن کارائوکه. این شرکت به هالیوود ریپورتر تأیید کرد که اینستاگرام واقعاً محتوا را از حساب وست حذف کرده و پس از نقض مکرر سیاست‌ها، محدودیت‌هایی برای آن اعمال کرده است. در حالی که حساب وست هنوز در روز یکشنبه قابل مشاهده بود، گمان می رود به طور موقت از ارسال محتوای جدید به حالت تعلیق درآمده است.

پست‌های اخیر وست در اینستاگرام اسکرین شات‌هایی از اشعار است و به نظر می‌رسد پستی که قوانین اینستاگرام را نقض می‌کند، مکالمه‌ای با شان «دیدی» کامبز بوده است که در آن او با استناد به ترانه‌های یهودستیزانه، همنوازنده‌اش را به کنترل «مردم یهود» متهم می‌کند. “

مالک آینده توییتر، ایلان ماسک، به‌سرعت وارد صحنه شد تا از بازگشت وست به پلتفرم استقبال کند، علی‌رغم نمایش‌های اخیر این هنرمند آشفته از یهودستیزی.

به نظر می‌رسد که وست استقبال گرم ماسک را به عنوان چراغ سبز تفسیر می‌کند و تنها دوازده ساعت بعد در توییتی توطئه‌های یهودی‌ستیزانه او را توضیح می‌دهد. «امشب کمی خواب‌آلود هستم، اما وقتی از خواب بیدار می‌شوم، مرده‌ام [sic] وست شنبه شب در توییتی نوشت: con 3 برای یهودیان. “… شما بچه ها با من بازی می کردید و سعی می کردید یک توپ سیاه به طرف هر کسی که با نقشه شما مخالفت می کند پرتاب کنید.”

سخنگوی توییتر به تک‌کرانچ تأیید کرد، علی‌رغم تأیید ماسک، توییتر این توییت را حذف کرد که به کلیشه‌های ضد یهودی که اغلب نژادپرستان سفیدپوست از آن حمایت می‌کردند، حذف کرد و حساب وست را «به دلیل نقض سیاست‌های توییتر» قفل کرد.

درست قبل از ایجاد ویرانی در اینستاگرام و توییتر، وست در هفته مد پاریس با ارائه خط جدیدی در یک نمایش پاپ آپ که شامل یک پیراهن منقش به عبارت “White Lives Matter” بود، جنجال برانگیخت. این حادثه بلافاصله وست را دوباره با بسیاری از صنعت مد هماهنگ کرد، که علیه او ظاهر شد و از گابریلا کارفا جانسون، سردبیر Vogue دفاع کرد، که وست به دلیل انتقاد از شیرین کاری او به عنوان “عمیقاً توهین آمیز، خشن و خطرناک” به او حمله کرد.