منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • توییتر به طور رسمی مشتریان شخص ثالث را پس از حذف توسعه دهندگان بزرگ ممنوع می کند • TechCrunch

توییتر به طور رسمی مشتریان شخص ثالث را پس از حذف توسعه دهندگان بزرگ ممنوع می کند • TechCrunch

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
توییتر به طور رسمی مشتریان شخص ثالث را پس از حذف توسعه دهندگان بزرگ ممنوع می کند • TechCrunch

توییتر به طور رسمی مشتریان شخص ثالث را پس از حذف توسعه دهندگان بزرگ ممنوع می کند • TechCrunch

پس از حذف سازندگان برنامه های محبوب مانند Tweetbot و Twitterific، توییتر امروز بی سر و صدا شرایط توسعه دهنده خود را به روز کرد تا کلاینت های شخص ثالث را به طور کامل ممنوع کند.

مشاهده شده توسط Engadget، بخش 5000 کلمه ای توییتر “محدودیت ها” قرارداد توسعه دهنده با بند “استفاده یا دسترسی به مواد دارای مجوز برای ایجاد یا تلاش برای ایجاد جایگزین یا سرویس یا محصول مشابه برای برنامه های کاربردی توییتر” به روز شد. اوایل این هفته، توییتر گفت که «قوانین طولانی مدت API را اجرا می کند» که مشتریان را از دسترسی به پلتفرم خود منع می کند، اما اشاره نکرد که کدام یک خاص قوانینی که توسعه دهندگان می شکند اکنون ما می دانیم – به ماسبق.

همانطور که Engadget اشاره می کند، مشتریان توییتر بخشی از تاریخچه توییتر هستند – Twitterific قبل از اینکه توییتر برنامه iOS خود را داشته باشد ایجاد شد. و آنها در سال های اخیر طرفداران بیشتری به دست آورده اند، تا حدی به دلیل کمبود تبلیغات.

نگرش توییتر نسبت به مشتریان شخص ثالث مدت‌هاست که سهل‌انگیز و حتی حمایت‌کننده بوده است و این شرکت تا آنجا پیش رفته است که حذف بخشی از شرایط توسعه دهنده آن که توسعه دهندگان را از تکرار سرویس اصلی آن منصرف می کند. اما به نظر می رسد این موضوع در زمان مدیرعاملی ایلان ماسک تغییر کرده است.

شرایط توسعه دهنده توییتر

اعتبار تصویر: توییتر

بعید به نظر می رسد که این تصمیم باعث افزایش حسن نیت برای توییتر در زمانی که این پلتفرم در چند جبهه با چالش هایی مواجه است، بعید است. شاون هیبر از Twitterrific در یک پست وبلاگی، توییتر را “به طور فزاینده ای دمدمی مزاج” و شرکتی که “دیگر نمی داند[d] ماتئو ویلا، توسعه‌دهنده Fenix، در مصاحبه‌ای با Engadget، فقدان ارتباط را “توهین آمیز” خواند. (تویتر در حال حاضر بخش ارتباطات ندارد.)

توییتر تحت فشار شدیدی قرار دارد تا به سود خود برسد – یا حداقل به سود خود برسد – زیرا تبلیغ‌کنندگان از پلتفرم فرار می‌کنند که ناشی از سیاست‌های محتوای غیرقابل پیش‌بینی و به سرعت در حال تغییر است. این شرکت که 12.5 میلیارد دلار بدهی دارد، در اولین پرداخت سود خود 300 میلیون دلار در نظر گرفته است و از زمانی که ماسک آن را در اواخر اکتبر 2022 خریداری کرد، تقریباً 4 میلیارد دلار از ارزش خود را از دست داده است. Fidelity اخیراً ارزش سهام توییتر خود را 56٪ کاهش داده است.

اختصارات توییتر فراوان است. نیویورک تایمز گزارش داد، برخی از کارمندان پس از اینکه شرکت خدمات نظافتی را کاهش داد، و توییتر پرداخت اجاره چندین دفاتر خود را متوقف کرد، برخی از کارمندان خود دستمال توالت را به محل کار خود می آورند. ماسک در جاهای دیگر به دنبال صرفه جویی در حدود 500 میلیون دلار در هزینه های غیر کارگری با بستن یک مرکز داده و راه اندازی فروش آتش پس از حراج اقلام اداری در تلاش برای جبران هزینه ها بوده است.

توییتر همچنین به شدت بر روی طرح آبی توییتر خود (اکنون با یک گزینه سالانه) فشار می آورد و قصد دارد آن را به یک موتور سود تبدیل کند. این شرکت قصد دارد ممنوعیت تبلیغات سیاسی خود را لغو کند و به دنبال دلارهای تبلیغاتی در انتخابات 2024 ایالات متحده است. طبق گزارش ها، این شرکت در حال بررسی فروش نام های کاربری از طریق حراج های آنلاین است.