منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • توییتر ایلان ماسک اکنون برای جامعه LGBTQ تیره و تار به نظر می رسد • TechCrunch

توییتر ایلان ماسک اکنون برای جامعه LGBTQ تیره و تار به نظر می رسد • TechCrunch

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
توییتر ایلان ماسک اکنون برای جامعه LGBTQ تیره و تار به نظر می رسد • TechCrunch

او تنها چند روزی است که مالک توییتر است، اما ایلان ماسک قبلا اعتبار آن را در مورد برخی از آزاردهنده‌ترین مسائل رسانه‌های اجتماعی تضعیف کرده و در عین حال تمایلی نگران‌کننده به دیدگاه‌های ضد LGBTQ نشان داده است.

ساده لوح ترین میلیاردر جهان نمی توانست این کار را انجام ندهد پاسخ به یک توییت در آخر هفته توسط هیلاری کلینتون، که حمایت جمهوری خواهان از توطئه های افراطی که الهام بخش خشونت در دنیای واقعی هستند را محکوم کرد. کلینتون نوشت: «حزب جمهوری‌خواه و سخنگویان آن به‌طور مرتب در حال گسترش نفرت و تئوری‌های توطئه دیوانه‌کننده هستند». این که نتیجه خشونت است، تکان دهنده است، اما تعجب آور نیست.

هفته گذشته مردی وارد خانه نانسی پلوسی، رئیس مجلس نمایندگان در سانفرانسیسکو شد و با چکش به شوهرش حمله کرد. مهاجم، دیوید دپ، 42 ساله، تئوری های توطئه ضد یهود، تحریم انتخابات، دستورات ضد تراجنسیتی و تهدیدهای خشونت آمیز روزنامه نگاران را در ماه های منتهی به نفوذ به اشتراک گذاشت.

ماسک که اکنون صاحب این پلتفرم است، به سرعت با توطئه خود وارد عمل شد و کلینتون را به سمت وب سایتی هدایت کرد که سابقه انتشار اطلاعات نادرست عجیب و غریب و به راحتی رد می شود. داستانی که ماسک به اشتراک گذاشت با عنوان “حقیقت وحشتناک: پل پلوسی دوباره مست بود و با فاحشه صبح جمعه در حال مشاجره بود” بود.

شواهدی برای حمایت از این داستان این است که DePape با جامعه برهنگی ارتباط دارد و “برهنه‌گرایان کاسترو گروهی از روسپی‌های همجنس‌باز واقعاً افراطی هستند که برهنه با حلقه‌های ck رژه می‌روند.” این توطئه بر اساس یک گزارش اصلاح شده اولیه KTVU است که DePape در آن حضور داشت. لباس زیر هنگام دستگیری

پاسخ ماسک به اطلاعات نادرست توییت

ماسک به همراه پیوندی به آبزرور سانتا مونیکا که زمانی ادعا می‌کرد هیلاری کلینتون مرده و جای او را یک قایق‌باز گرفته است، در توییتر خود نوشت: «احتمال کمی وجود دارد که این داستان بیش از آنچه که به نظر می‌رسد وجود داشته باشد». تا روز دوشنبه، ماسک این توییت را حذف کرده بود و سانتا مونیکا آبزرور با به‌روزرسانی گزارش‌های پلیس مبنی بر اینکه پلوسی دیپاپ را نمی‌شناخت، داستان خود را در صدر قرار داد.

استقبال مستمر ماسک از توطئه های راست افراطی با توجه به اینکه او اکنون مالک شرکت است، نگران کننده است. همین هفته گذشته، او سعی کرد به تبلیغ‌کنندگان اطمینان دهد که نسخه توییتر او به «چشم‌انداز جهنمی رایگان برای همه» تبدیل نخواهد شد، وعده‌ای که با توجه به انگیزه عجیب ماسک برای به اشتراک‌گذاری اطلاعات غلط سیاسی آشکار، به سرعت نادرست بود.

علاقه او فقط به توطئه های همجنسگرا هراسی درباره معشوق همجنسگرای خیالی پل پلوسی نیست. هفته گذشته، ماسک برای پاسخ به دختر نویسنده آکادمیک و خودیاری، جردن پیترسون، که به دلیل نام بردن الیوت پیج از بازیگر ترنس و جراح پیج به عنوان «دکتر جنایی» در تابستان از این پلتفرم تعلیق شد، وقت خود را صرف کرد.

ماسک در پاسخ به دختر پترسون گفت که “هرکس به دلایل بی اهمیت و مشکوک حذف شود از زندان توییتر آزاد خواهد شد” و جدیت حملات غیرقابل توضیح پترسون به پیج را نادیده گرفت و ترنس هراسی بیشتری را به این پلتفرم دعوت کرد. قوانین فعلی توییتر در مورد رفتارهای نفرت‌آمیز «سوجنسیتی هدفمند یا نام بردن از افراد تراجنسیتی» را ممنوع می‌کند، سیاستی که در سال 2018 برای محافظت از ترنس‌ها در برابر آزار و اذیت اضافه شد. تصور اینکه این سیاست برای مدت طولانی در زمان ماسک باقی بماند، سخت است.

حساب توییتر پترسون تا زمانی که توئیت توهین آمیز را حذف نکند مسدود شده است، اما بعید است که این اتفاق بیفتد – پیترسون به طرز چشمگیری گفت که ترجیح می دهد بمیرد تا آن را حذف کند. یوتیوب در ماه آگوست برخی از ویدئوهای پترسون را به دلیل نامگذاری پیج از پول خارج کرد و گفت که مراقبت های پزشکی تایید کننده جنسیت برای افراد ترنس “در سطح آشویتس گولاگ اشتباه است” و مداخلات اغلب نجات دهنده زندگی را به “آزمایش پزشکی نازی ها” تشبیه کرد.

قبل از تصاحب توییتر، ماسک همچنین به صراحت اعلام کرد که توییتر او پناهگاه امنی برای یهودی ستیزی خواهد بود. پس از آنکه اینستاگرام اکانت کانیه وست را به دلیل استناد به ضد یهود و متهم ساختن شان “دیدی” کامبس به کنترل “مردم یهود” ممنوع کرد، ماسک به گرمی از وست برای بازگشت به توییتر استقبال کرد. وست روی سکو پرید و نوید یک حمله ضدیهودی دیگری را داد که «مرگ» خواهد بود. [sic] con 3 About JEWS، توییتی که قوانین توییتر را نقض می کند.

طبق گفته سازمانی که فعالیت رسانه‌های اجتماعی را بررسی می‌کند، در عرض 12 ساعت پس از بستن قرارداد ایلان ماسک، موارد توهین‌های نژادپرستانه ضد سیاه‌پوستان در این پلتفرم نیز 500 درصد افزایش یافت. سیل نژادپرستی به اندازه‌ای قابل توجه بود که رئیس امنیت و صداقت توییتر روی آن فشار آورد، اگرچه رفتار اخیر ماسک پیام امیدوارکننده او را تضعیف کرد که تیم به کار “برای ایمن کردن توییتر و خوشامدگویی برای همه” ادامه خواهد داد.

درک سطحی ماسک از پیچیدگی های تعدیل محتوا و تمایل آشکار او برای فعال کردن همجنسگراهراسی، ترنس هراسی و یهودستیزی در توییتر، برای پلتفرمی که مدتهاست برای بسیاری از کاربرانش پیوند آزار و اذیت بوده است، نوید خوبی ندارد. کاهش احتمالی نیروی کار توییتر، از جمله تیم های اعتماد و ایمنی آن، می تواند تغییرات اخیر محصول و سیاست طراحی شده برای تبدیل توییتر به مکانی امن تر را مختل کند.

بر اساس لحنی که او تنظیم می کند، بعید به نظر می رسد که توییتر ماسک علاقه زیادی به محافظت از جوامعی داشته باشد که بیشترین سوء استفاده هدفمند در این پلتفرم را تحمل می کنند. تاریخچه خود ماسک در گسترش اطلاعات نادرست و حتی هدف قرار دادن کمپین آزار و اذیت خود به سمت مدیر عامل سابق توییتر، گویای آنچه انتظار می رود وجود دارد.

کمپین حقوق بشر روز جمعه در بیانیه ای اعلام کرد: «ما در مورد خرید توییتر توسط ایلان ماسک بسیار نگران هستیم. “این در مورد سانسور یا تبعیض ایده ها نیست، بلکه این است که آنها می خواهند چه نوع شرکتی باشند و چه نوع دنیایی را می خواهند شکل دهند.”