منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • تنها مدل تجاری قابل دوام Tumblr، پست کردن پست های مزخرف است • TechCrunch

تنها مدل تجاری قابل دوام Tumblr، پست کردن پست های مزخرف است • TechCrunch

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
تنها مدل تجاری قابل دوام Tumblr، پست کردن پست های مزخرف است • TechCrunch

در حالی که ایلان ماسک در تلاش است تا مردم را وادار کند که به توییتر 8 دلار در ماه برای چک آبی بدهند، Tumblr یک ایده دارد: اگر به کاربران 8 دلار را نه برای یک چک، بلکه به کاربران پیشنهاد دهد چه می شود. دو چک آبی؟

بله، شما می توانید به طور قانونی دو چک آبی برای وبلاگ Tumblr خود خریداری کنید. برای قیمت پایین و پایین 7.99 دلار. همانطور که Tumblr در یک پست رسمی نوشت، “این ارزان تر از برخی مکان های دیگر است، با توجه به اینکه شما نه یک، بلکه دو نشانک برای وبلاگ خود دریافت می کنید.”

اگر به پرداخت Tumblr ادامه دهید، می توانید دریافت کنید حتی بیشتر چک های آبی 10 چک آبی می خواهید؟ این حدود 40 دلار خواهد بود.

Tumblr در تلاش برای کسب درآمد از کل وجود خود است. Tumblr در سال 2013 توسط یاهو (شرکت مادر TechCrunch) به مبلغ 1 میلیارد دلار خریداری شد، اما زمانی که در سال 2019 به Verizon (شرکت مادر سابق TechCrunch) فروخته شد، تنها 3 میلیون دلار ارزش داشت.

موفقیت Tumblr به عنوان یک پلتفرم رسانه اجتماعی از زمانی که پورنو در سال 2018 برای محافظت از حضور آن در اپ استور ممنوع شد، در معرض خطر بیشتری قرار گرفت. تنها در سال گذشته، Automattic تلاش کرده است تا از Tumblr از طریق مرور پولی بدون آگهی، یک محصول اشتراک و یک جعبه انعام کسب درآمد کند، که برخی از اولین ویژگی‌های پولی را برای سازندگان در سایت قدیمی وبلاگ نویسی نشان می‌دهد. با این حال، با وجود نوستالژی فزاینده برای Tumblr، این پلتفرم پس از ممنوعیت پورنوگرافی، زمانی که 30 درصد از ترافیک وب خود را از دست داد، نتوانست به طور قابل توجهی پایگاه کاربران خود را گسترش دهد.

انتشار اولیه اشتراک Post+ توسط Tumblr یک آشفتگی بود، زیرا کاربران نگران این بودند که چگونه واقعیت های خشن سرمایه داری بهشت ​​طرفداران آنها را تغییر می دهد. اما کاربران Tumblr ثابت کرده‌اند که مایلند برای دو چیز پول بپردازند: مرور بدون آگهی و پست کردن مزخرف.

بر اساس داده‌های SensorTower، اپلیکیشن موبایل Tumblr از ماه آوریل تقریباً 507000 دلار هزینه کاربران داشته است. این ماهی بود که Tumblr Blaze را معرفی کرد، قابلیتی که به کاربران اجازه می دهد پست های خود را تبلیغ کنند. نه تصادفی، Blaze در 20 آوریل با قیمت 4.20 دلار به نمایش درآمد.

در پلتفرمی مانند فیس بوک، پست های تبلیغاتی معمولاً برای مشاغل هستند. در تامبلر، پست‌های Blazed معمولاً برای اینکه دیگران شاهد محتوای لعنتی شما باشند استفاده می‌شوند.

تنها مدل تجاری قابل دوام Tumblr، پست کردن پست های مزخرف است • TechCrunch

محبوب ترین خریدهای درون برنامه ای Tumblr (آوریل تا 10 نوامبر 2022). اعتبار تصویر: برج حسگر

از زمان راه‌اندازی Blaze، پنج خرید درون‌برنامه برتر Tumblr، مرور بدون آگهی (ماهانه و سالانه)، دو امتیاز قیمت برای Blaze و … خرچنگ‌ها بوده است. بله خرچنگ ها در ماه جولای، Tumblr یک ویژگی اضافه کرد که به شما امکان می‌دهد خرچنگ‌هایی را برای یک روز در اطراف داشبورد خود بفرستید و خرچنگ‌ها اکنون خریدهای درون‌برنامه‌ای بیشتری نسبت به Post+ داشته‌اند.

فشار پولی Tumblr برای تأیید اعتبار توییتر به تازگی راه اندازی شده است، بنابراین هنوز نمی توانیم بگوییم چقدر سودآور خواهد بود. اما اگر تاریخچه Tumblr نشانه ای باشد، باید یک ضربه مالی باشد، زیرا به نظر می رسد کاربران Tumblr واقعاً می خواهند چیزهایی بخرند که بی ارزش هستند.

طبق گفته شرکت تحلیلی Similarweb، Tumblr از زمانی که ویژگی‌های درآمدزایی سازندگان را در تابستان 2021 راه‌اندازی کرد، رشد قابل توجهی در بازدیدهای ماهانه در سراسر جهان از طریق تلفن همراه و دسک‌تاپ نداشته است. دنیایی که الون ماسک مالک توییتر است. سایر شبکه‌های اجتماعی جایگزین نیز شاهد هجوم کاربران جدید بوده‌اند – Mastodon تا کنون تعداد کاربران خود را تقریباً دو برابر کرده است.

Matt Mullenweg، مدیرعامل Automattic (شرکت صاحب Tumblr) در توییتی اعلام کرد که دانلودهای برنامه Tumblr در هفته گذشته حدود 58 درصد افزایش یافته است. این ممکن است به این دلیل باشد که توییتر اکنون بیشتر شبیه یک سایت جهنمی است تا Tumblr تحت مالکیت ماسک، یا اینکه Tumblr قوانین جامعه خود را تغییر داده است. Tumblr اکنون اجازه برهنگی را می دهد، اما نه “تصویر بصری اعمال جنسی آشکار”. برخی از کاربران اینترنت این تغییر خط مشی را به این معنا دانستند که هرزه‌نگاری در حال بازگشت است، اما آخرین باری که بررسی کردیم، پورنوگرافی عموماً در دسته «تصاویر بصری یک عمل جنسی صریح» قرار می‌گیرد.

اگر به دنبال بازنشستگی از توییتر هستید، زیرا ایلان ماسک به عنوان مالک جدید آن مستقر شده است، نمی‌خواهم آن را به شما گوشزد کنم: Tumblr ممکن است نجات شما نباشد (مگر اینکه از طرفداران سابق Superwholock باشید که کتاب مورد علاقه جدید شماست. گیدئون نهم است، در این صورت احتمالاً هنوز در Tumblr هستید). اما اگر منصف باشیم، هیچ یک از جایگزین های توییتر – نه، حتی ماستودون – احتمالاً به توییتر جدید تبدیل نمی شوند.

صرف نظر از این، Tumblr قبلاً چیزی دارد که توییتر ندارد: دو کنه های آبی