تمیز کردن توربین‌های بادی با تورهای روباتی 39 میلیون دلار برای Aerones به ارمغان می‌آورد • TechCrunch

تمیز کردن توربین‌های بادی با تورهای روباتی 39 میلیون دلار برای Aerones به ارمغان می‌آورد • TechCrunch

TechCrunch دریافته است که Aerones، یک استارت‌آپ رباتی که توربین‌های بادی را تمیز و بازرسی می‌کند تا انسان‌ها مجبور به این کار نباشند، 38.9 میلیون دلار بودجه جدید در این ماه از ده‌ها سرمایه‌گذار ناشناس دریافت کرده است.

توربین‌های بادی انرژی پاک تولید می‌کنند، اما برج‌های آن‌ها تمایل به نشت نفت دارند که می‌تواند پره‌ها را خورده، مقاومت باد را افزایش دهد و زمین زیر آن‌ها را آلوده کند. ربات های کنترل از راه دور Aerones برج ها و تیغه ها را با استفاده از مواد شوینده مایع تمیز می کنند، در حالی که قیف های زیر تیغه ها مایع آلوده را برای استفاده مجدد جمع می کنند. ربات ها همچنین سیستم های توربین را با دوربین و اسکنر اولتراسوند بازرسی می کنند.

وب سایت Aerones می گوید که این شرکت تا به امروز بیش از 5000 توربین را در 19 کشور تمیز کرده است. برای زمینه، بیش از 72000 توربین بادی تنها در ایالات متحده وجود دارد. در سال 2021، توربین ها حدود 9 درصد از کل برق در ایالت ها را تولید کردند.

بر اساس پرونده ای که در کمیسیون بورس و اوراق بهادار منتشر شده است، Aerones با حمایت Y Combinator و مستقر در لتونی قصد دارد حداقل 2.5 میلیون دلار دیگر جمع آوری کند. این استارت آپ بلافاصله به درخواست جزئیات بیشتر در مورد دور پاسخ نداد.

در ماه آوریل، Aerones 9 میلیون دلار سرمایه اولیه را از سرمایه مثبت آینده فرانسه و Change Ventures استونی جمع آوری کرد. در آن زمان، Dainis Kruse یکی از بنیانگذاران این شرکت گفت که این شرکت “به سرعت در حال گسترش عملیات” است و در حال حاضر با 9 شرکت از 10 شرکت بزرگ صنعت، از جمله GE کار کرده است.