منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • تسلا طراحی کانکتور EV خود را برای سایر خودروسازان باز می کند • TechCrunch

تسلا طراحی کانکتور EV خود را برای سایر خودروسازان باز می کند • TechCrunch

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
تسلا طراحی کانکتور EV خود را برای سایر خودروسازان باز می کند • TechCrunch

تسلا طراحی کانکتور EV خود را برای سایر خودروسازان باز می کند • TechCrunch

تسلا در تلاش برای تشویق اپراتورهای شبکه و خودروسازان به استفاده از این فناوری و کمک به تبدیل آن به استاندارد جدید در آمریکای شمالی، طراحی کانکتور شارژ EV خود را به اشتراک گذاشته است.

تسلا در یک پست وبلاگ در روز جمعه گفت که فایل های طراحی و مشخصات آن برای دانلود در دسترس هستند. این شرکت گفت که “به طور فعال با نهادهای استاندارد مربوطه کار می کند تا کانکتور شارژ تسلا را به عنوان یک استاندارد عمومی تدوین کند.”

کانکتور شارژ در همه خودروهای تسلا شارژ AC و حداکثر 1 مگاوات شارژ DC را ارائه می دهد. طراحی جمع و جور و عملکرد آن نسبت به کانکتورهای سیستم شارژ ترکیبی (CCS) که توسط اکثر خودروهای الکتریکی در آمریکای شمالی استفاده می شود، برتر در نظر گرفته می شود.

تسلا ادعا می کند که کانکتور شارژ و درگاه شارژ آن – که اکنون آن را استاندارد شارژ آمریکای شمالی (NACS) می نامد – رایج ترین استاندارد شارژ در آمریکای شمالی است. این آماری بر اساس فروش خودروهای تسلا در آمریکای شمالی و تعداد شارژرها در ایستگاه های سوپرشارژر مارک آن است. تسلا نزدیک به 1500 ایستگاه سوپرشارژر در ایالات متحده دارد. هر ایستگاه به طور متوسط ​​9 شارژر دارد.

تسلا از هیچ خودروساز یا شرکت زیرساختی به عنوان مبدل نامی نبرد. در این محیط بسیار رقابتی که تقریباً هر خودروساز اکنون از CCS استفاده می‌کند، دیدن تغییر جنرال موتورز، فورد و استلانتیس به فناوری تسلا دشوار است.

با این حال، حداقل یک شرکت – استارتاپ EV Aptera – از این حرکت حمایت می کند. در اوایل سال جاری، اپترا از دولت ایالات متحده خواست تا فناوری سوپرشارژر تسلا را به عنوان استاندارد برای تمام شارژهای برقی در این کشور اتخاذ کند. و EVGo کانکتورهای تسلا را به برخی از ایستگاه های شارژ خود در ایالات متحده اضافه کرده است.

این شرکت در پست وبلاگ گفت که اپراتورهای شبکه «از قبل برنامه‌هایی در دست اقدام دارند» تا NACS را در شارژرهای خود بگنجانند. اگر ارائه دهندگان شبکه مانند ChargePoint، EVConnect یا Electrify America NACS را اضافه کنند، به دارندگان تسلا اجازه می‌دهد بدون نیاز به آداپتور در آن ایستگاه‌ها شارژ کنند.

اگر خودروسازان در خودروهای برقی خود به NACS روی بیاورند، به مالکان این وسایل نقلیه امکان دسترسی به شبکه‌های شارژ آمریکای شمالی و مقصدهای شارژ تسلا را می‌دهد.