منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • تسلا به کاهش قیمت ها ادامه می دهد، این بار تا 20 درصد • TechCrunch

تسلا به کاهش قیمت ها ادامه می دهد، این بار تا 20 درصد • TechCrunch

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
تسلا به کاهش قیمت ها ادامه می دهد، این بار تا 20 درصد • TechCrunch

تسلا به کاهش قیمت ها ادامه می دهد، این بار تا 20 درصد • TechCrunch

تسلا قیمت خودروهای الکتریکی خود را دوباره – این بار برای خریداران آمریکایی – کاهش داده است زیرا این خودروساز در تلاش برای افزایش تقاضا است.

این حداقل چهارمین باری است که این خودروساز در چند ماه گذشته خودروهای خود را تخفیف می دهد یا اعتبار ارائه می کند. روند کاهش قیمت در اکتبر آغاز شد، زمانی که تسلا کاهش قیمت را تا 9 درصد در چین برای مدل 3 و مدل Y اعلام کرد. در اوایل این ماه، تسلا دوباره قیمت‌ها را برای خریداران چینی کاهش داد، این بار نزدیک به 14 درصد.

این شرکت همچنین سعی کرد با کاهش قیمت خریداران را از ایالات متحده و کانادا جذب کند. در اوایل دسامبر، تسلا به خریداران آمریکایی اعتبار 3750 دلاری برای مدل Y یا مدل 3 در صورتی که خودرو در دسامبر 2022 تحویل داده شود، ارائه کرد. طبق وب سایت شرکت، در هفته آخر سال، این خودروساز این تخفیف را به 7500 دلار افزایش داد.

تسلا دوباره توجه خود را به بازار آمریکا معطوف کرده است. این شرکت پنجشنبه گذشته وب سایت خود را با قیمت های جدید برای خریداران آمریکایی به روز کرد. کراس اوور دوربرد مدل Y اکنون از 52990 دلار (قبل از کسر مالیات) شروع می شود که تقریبا 20 درصد کاهش قیمت دارد.

این قیمت پایه جدید و پایین‌تر مهم است زیرا به خریداران اجازه می‌دهد تا از اعتبار مالیاتی ۷۵۰۰ دلاری فدرال واجد شرایط باشند. تنها خودروهای برقی با قیمت کمتر از 55000 دلار واجد شرایط دریافت اعتبار مالیاتی تحت شرایط جدید تعیین شده در قانون کاهش تورم هستند که در اوت گذشته به تصویب رسید.

تسلا همچنین قیمت سدان مدل 3 با کارایی بالا را 14 درصد کاهش داد و به 53990 دلار رساند. قدیمی ترین و گران ترین خودروهای تسلا، سدان مدل S و مدل X نیز ارزان تر هستند. اگرچه هر دو خودرو هنوز از سقف 55000 دلار فراتر هستند.

این کاهش قیمت در حالی صورت می‌گیرد که تسلا با رقابت بیشتری از سوی خودروسازان، استارت‌آپ‌ها و در چین، غول‌هایی مانند BYD مواجه است.