منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • بنیانگذاران TuSimple تحسین می کنند، ادغام ادامه دارد و Waymo به دو نقطه عطف می رسد • TechCrunch

بنیانگذاران TuSimple تحسین می کنند، ادغام ادامه دارد و Waymo به دو نقطه عطف می رسد • TechCrunch

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
بنیانگذاران TuSimple تحسین می کنند، ادغام ادامه دارد و Waymo به دو نقطه عطف می رسد • TechCrunch

ایستگاه یک خبرنامه هفتگی است که به همه امور حمل و نقل اختصاص دارد. در اینجا ثبت نام کنید – فقط روی ایستگاه کلیک کنید – تا نسخه کامل خبرنامه را هر آخر هفته به صندوق ورودی خود تحویل بگیرید. این نسخه کوتاه‌تر از خبرنامه ایستگاه است که برای مشترکین ایمیل می‌شود. همه پیشنهادات، جمع بندی اخبار و نظرات را می خواهید؟ اشتراک رایگان.

به ایستگاه، مرکز مرکزی شما برای همه ابزارهای گذشته، حال و آینده برای جابجایی افراد و بسته ها از نقطه A به نقطه B خوش آمدید.

من هفته آینده به لس آنجلس می روم تا نمایشگاه LA Auto Show و همچنین چند رویداد مرتبط با EV و AV را بررسی کنم. شاید تعدادی از شما را آنجا ببینیم!

بیایید به آن بپردازیم.

در مورد موضوعی که به آن پرداخته‌ایم، نکته‌ای خبری دارید یا اطلاعاتی در مورد آن دارید؟ من خوشحال خواهم شد که از شما بشنوم. شما می توانید به [email protected] برای به اشتراک گذاشتن افکار، انتقادات، نظرات یا توصیه ها. یا می توانید یادداشتی را برای ما ارسال کنید [email protected]. اگر ترجیح می دهید ناشناس بمانید، برای تماس با ما اینجا کلیک کنیدکه شامل SecureDrop (دستورالعمل در اینجا) و برنامه های پیام رسانی رمزگذاری شده مختلف.

میکروموبین

ایستگاه اسکوتر1a

ثوریک شرکت اسکوتر که در ماه فوریه درباره آن نوشتیم، نمایشگاه مجازی خود را راه اندازی کرده است، یک وب سایت تعاملی بسیار جالب که به خریداران احتمالی اسکوتر اجازه می دهد تا جنبه های مختلف اسکوتر را به صورت مجازی آزمایش کنند، از نحوه تنظیم سکوهای پا و فعال کردن دریچه گاز گرفته تا نحوه چرخش. چراغ ها را روشن کنید و باتری را شارژ کنید.

من اخیراً این شانس را داشتم که یکی از اسکوترهای جلوی Taur را امتحان کنم و اعتراف می کنم که سواری بسیار جالبی است. روروک مخصوص بچه ها یک تخته سنتی برای تعادل پاهای شما ندارد، بلکه دارای یک سکوی پایی است که به سواران اجازه می دهد هنگام سواری به جلو نگاه کنند. متوجه شدم که این به من دید بیشتری از وسایل جانبی ام می دهد – قرار گرفتن پای چپم در مقابل سمت راستم روی یک اسکوتر سنتی به این معنی بود که می توانستم به خوبی سمت راست را ببینم، اما دامنه حرکتی کمتری برای نگاه کردن به شانه چپم داشتم. در حالی که نگاه کردن به اسکوتر Taur به این معنی بود که من محدوده حرکتی یکسانی برای نگاه کردن به روی هر شانه داشتم.

شاید جالب ترین قسمت سواری این بود که حتی این حس را نداشتم که سوار اسکوتر هستم. احساس می‌کردم تقریباً دارم سوار موتور سیکلت یا دوچرخه می‌شوم (ممکن است چیزی مربوط به جلو بودن باشد؟) مدام به اشتباه آن را «دوچرخه عالی» می‌گفتم – کارسون براون یکی از بنیان‌گذاران این دوره و رئیس بازاریابی اد ترنر گفتند که آنها از دیگران نیز می شنیدند. شاید دقیق‌تر باشد که بگوییم حرکت سوار شدن بر اسکوتر Taur شبیه حرکت اسکی است، جایی که شما با فشار دادن وزن خود از روی هر پا به جای کج کردن فرمان می‌چرخید. این به من حس کنترل بهتری داد و این حس را به من داد که می‌توانم این موضوع را به طور جدی خرد کنم.

لاستیک‌های چاق مطمئناً یک تجربه بالندگی را ایجاد می‌کنند. من سوار اسکوتر روی جاده های ناهموار در پارکینگی در گرین پوینت، بروکلین شدم، و وقتی به تصادف عادت کردم، به اندازه کافی اعتماد به نفس داشتم که حتی با بدترین چاله ها هم کنار بیایم.

Taur بر روی راه اندازی در لس آنجلس در سال جاری تمرکز دارد و در چند ماه آینده پاپ آپ ها را در آنجا اجرا خواهد کرد. این استارتاپ تقریباً 1000 دستگاه برای ارسال به لس آنجلس در سال جاری برای انجام پیش‌سفارش‌ها و فروش کلی دارد.

سایر اخبار …

آمازون و سایر خرده فروشان به دلیل فروش دستگاه هایی که امکان ارتقاء دوچرخه های الکترونیکی به سرعت غیرقانونی را با قیمت کمتر از 100 دلار می دهند، با انتقاد مواجه شده اند.

یک پرنده ظاهراً در قطر راه اندازی می شود، که عجیب است زیرا این شرکت اخیراً اعلام کرده است که در ده ها شهر در سراسر جهان از جمله در خاورمیانه عرضه می شود.

هوندا در حال توسعه و آزمایش مجموعه‌ای از وسایل نقلیه ریزموبایل مجهز به «هوش تعاونی» است، فناوری که دوربین‌ها، تشخیص صدا، هوش مصنوعی و کنترل‌های استاندارد را ترکیب می‌کند تا امکان همکاری «انسانی» بیشتر بین افراد و وسایل نقلیه را فراهم کند. این خودروها قادر خواهند بود نقشه سه بعدی محیط اطراف خود را در زمان واقعی ایجاد کنند.

شادی موتور سیکلت برقی خود را از واشنگتن خارج می کند. این شرکت اعلام کرد که می‌خواهد روی توسعه تجارت خودروهای الکتریکی و شارژ EV تمرکز کند.

شما در حال خواندن یک نسخه خلاصه شده از Micromobbin هستید. به صورت رایگان در خبرنامه مشترک شوید و چیزهای بیشتری دریافت خواهید کرد.

معامله هفته

پول ایستگاه

موج ادغام که به صنعت خودروهای خودران ضربه زده است به شرکت های لیدار نیز سرایت کرده است. برای مثال، ادغام این هفته را در نظر بگیرید تبعید شد و ولوداین – دو شرکت لیدار که به طور جداگانه از طریق خرید وسایل نقلیه با هدف ویژه به سهام عمومی تبدیل شدند.

تحت این معامله تمام سهام، Ouster و Velodyne 50 درصد از سهام شرکت جدید را حفظ خواهند کرد.

چرا شرکت های لیدار در این موج ادغام فرو می روند؟ بسیاری از شرکت‌های لیدار برای کسب و کار OEM با یکدیگر رقابت می‌کنند. (کل مشکل عرضه و تقاضا). جرم گیری نیز یک تلاش پرهزینه است.

Velodyne و Ouster قبل از این ادغام شرکت‌های لیدار را خریداری کرده بودند. Velodyne در سال 2022 Bluecity.ai را خریداری کرد و سال گذشته اوستر استارتاپ لیدار Sense Photonics را خریداری کرد.

بعدی کدام شرکت لیدار است؟

معاملات دیگری که در این هفته نظر من را جلب کرد …

Acerta Analytics، یک شرکت تجزیه و تحلیل پیشرفته که به خودروسازان و تامین کنندگان کمک می کند تا کیفیت فرآیندهای تولید را بهبود بخشند و از تشخیص زودهنگام نقص پشتیبانی کنند، 10.4 میلیون دلار کانادا جمع آوری کرد. دور سری B توسط صندوق‌های سرمایه‌گذاری خطرپذیر و نوآوری صنعتی BDC Capital با مشارکت سرمایه‌گذاران فعلی OMERS Ventures و StandUp Ventures هدایت شد.

الون ماسک ارزش سهام تسلا تقریباً 4 میلیارد دلار است.

فاکسکان با خرید 170 میلیون دلار سهام عادی و سهام ممتاز جدید، سرمایه گذاری خود را در استارتاپ خودروهای الکتریکی Lordstown Motors افزایش داد. پس از تکمیل تراکنش، فاکسکان تمام سهام ممتاز لردستون و 18.3 درصد از سهام عادی را به صورت پیش فرض در اختیار خواهد داشت. فاکسکان همچنین حق دو کرسی در هیئت مدیره را خواهد داشت.

بادبادکاستارت آپ تحویل خودرو اجاره ای که در سال 2019 تأسیس شد، 60 میلیون دلار در دور سری B به رهبری InterAlpen Partners که بنیانگذار آن استفان جورج به هیئت مدیره Kyte می پیوندد، جمع آوری کرده است. سایر سرمایه گذاران جدید عبارتند از Valor Equity Partners، Anthemis، Citi Ventures و Hearst Ventures با مشارکت قابل توجه سرمایه گذاران فعلی DN Capital به علاوه 1984 Ventures، FJ Labs و Urban Innovation Fund. این دور کل بودجه Kyte را از طریق سهام و بدهی به حدود 300 میلیون دلار می رساند.

معاملات بیشتری می خواهید؟ لیست کاملی از آنها در نسخه اشتراکی این هفته بود. در اینجا به صورت رایگان مشترک شوید.

خواندنی های قابل توجه و مطالب خوب دیگر

بنیانگذاران TuSimple تحسین می کنند، ادغام ادامه دارد و Waymo به دو نقطه عطف می رسد • TechCrunch

وسایل نقلیه خودران

شفق قطبی شریک شده است رایدر برای اجرای آزمایشی پشتیبانی ناوگان در محل در ترمینال دالاس جنوبی آرورا، یک گام نزدیک‌تر به ساخت شبکه‌ای که Aurora به سمت تجاری‌سازی حرکت می‌کند، نیاز دارد.

TuSimple بنیانگذاران شیائودی هو یک ماه قبل از سمت های خود به عنوان مدیرعامل، رئیس و مدیر ارشد فناوری توسط هیئت مدیره شرکت برکنار شد. این اقدام می توانست قدرت هوو را سلب کند – او حتی از سمت خود به عنوان رئیس هیئت مدیره و عضو کمیته امنیتی هیئت دولت برکنار شد. اما این مانع او نشد.

هاو با یکی از بنیانگذاران و سهامدار اصلی مو چن همکاری کرد و اعضای هیئت مدیره برد باس، کارن اس. فرانسیس، میشل استرلینگ و رید ورنر را اخراج کرد. هو تنها عضو باقی مانده هیئت مدیره شد. او سپس چن و چنگ لو، سهامدار و مدیر اجرایی سابق را به هیئت مدیره منصوب کرد.

اگرچه اکنون قدرت دوباره در دست بنیانگذاران قرار گرفته است، اما مشخص نیست که این موضوع چگونه بر تحقیقات این شرکت توسط دفتر تحقیقات فدرال، کمیسیون بورس و اوراق بهادار و کمیته سرمایه گذاری خارجی در ایالات متحده (CFIUS) تأثیر خواهد گذاشت. ). تحقیقات ظاهراً بر رابطه TuSimple با Hydron، یک شرکت حمل و نقل هیدروژن که توسط Chen اداره می شود و توسط سرمایه گذاران چینی حمایت می شود، متمرکز شده است.


وایمو در هفته گذشته به دو نقطه عطف رسید.

این شرکت خدمات سواری کاملاً بدون راننده خود را در مرکز شهر فینیکس برای عموم مردم باز کرده است. و بر دپارتمان وسایل نقلیه موتوری کالیفرنیا اصلاحیه مجوز استقرار موجود Waymo را تصویب کرد که شامل عملیات بدون راننده و همچنین عملیات سرنشین دار می شود. Waymo اکنون می‌تواند با استفاده از وسایل نقلیه خودران خود که بدون کسی روی صندلی راننده کار می‌کنند، هزینه تحویل غذا و مواد غذایی را دریافت کند. تمام چیزی که Waymo در حال حاضر به آن نیاز دارد مجوز استقرار بدون راننده از کمیسیون خدمات عمومی کالیفرنیا (CPUC) است تا در نهایت شروع به دریافت هزینه برای سواری های خودمختار فقط راننده در شهر کند.

سود

ورود در درآمد سه ماهه سوم خود گفت که انتظار ندارد تا پس از سال 2023 درآمد کسب کند. بله، من گفتم درآمد. این شرکت خودروسازی الکتریکی که در حال تغییر ساختار کسب و کار خود برای توسعه ون های تجاری برای ایالات متحده به جای اروپا است و در خطر حذف از بورس نزدک قرار دارد، در سه ماهه سوم زیان 310.3 میلیون دلاری را گزارش کرده است، در حالی که زیان 30.6 میلیون دلاری در سال گذشته بوده است. همان سه ماهه یک سال پیش

کانو در درآمد سه ماهه سوم خود اعلام کرد که برای خرید یک مرکز تولید خودرو در اوکلاهاما سیتی قراردادی منعقد کرده است. این را نباید با “کارخانه مگامیکرو” Canoo در پرایور، اوکلاهاما اشتباه گرفت. این تسهیلات دیگر به Canoo کمک می کند تا تولید خود را افزایش دهد و خودروهای برقی را در سال 2023 به بازار عرضه کند. نکته دیگر سه ماهه سوم: Canoo سه ماهه را با پول نقد و معادل نقدی 6.8 میلیون دلاری به پایان رساند. 😬

آسانسور زیان خالص 422.2 میلیون دلاری را در سه ماهه سوم گزارش کرد. نزدیک به یک سوم این ضرر (135.7 میلیون دلار) به دلیل بسته شدن هوش مصنوعی Argo بود که Lyft سهم کوچکی در آن داشت.

ریویان تایید کرد که این شرکت در مسیر رسیدن به هدف تولید سالانه 25000 خودرو علیرغم اختلالات غیرقابل پیش بینی زنجیره تامین و کمبود قطعات است. این شرکت همچنان در حال ضرر دادن است و مجبور شده است برخی از برنامه های رشد خود را تعدیل کند. ریوین از ضرر خالص 1.72 میلیارد دلاری با درآمد 536 میلیون دلاری در سه ماهه سوم خبر داد و راه اندازی نسل بعدی پلت فرم R2 EV را به تاخیر انداخت.

وسایل نقلیه الکتریکی، باتری و شارژ

آئودی و مواد چوب قرمز برای جمع آوری باتری های تلفن همراه مستعمل، مسواک های برقی و سایر دستگاه های لیتیوم یونی در نمایندگی های شرکت کننده در سراسر کشور با یکدیگر همکاری می کنند.

کالیفرنیا رای دهندگان پیشنهاد 30 را رد کردند که می توانست خودروهای الکتریکی را برای برخی از ساکنان مقرون به صرفه تر کند و ضربه ای به Lyft و صنعت خودروهای الکتریکی وارد کند. Prop 30 به ساکنانی که بیش از 2 میلیون دلار در سال برای یارانه دادن به خودروهای برقی و ایستگاه های شارژ عمومی و همچنین بودجه برنامه های پیشگیری از آتش سوزی درآمد دارند مالیات می دهد.

تسلا طراحی کانکتور EV خود را به روی تولید کنندگان و تامین کنندگان خودرو باز کرده است. هدف؟ تسلا می خواهد استاندارد جدید در آمریکای شمالی باشد. بطور جداگانه، پوسته پوسته شدن گفت که در حال همکاری با تسلا برای معرفی ویدئو کنفرانس در خودروهای خود است. (جلسات زوم تنها زمانی امکان پذیر خواهد بود که وسیله نقلیه پارک شده باشد).

ولوو EX90 را رونمایی کرد، یک شاسی بلند هفت سرنشین برقی با سنسورها و نرم افزاری که شرکت امیدوار است بتواند آن را در بازار اشباع شده خودروهای لوکس EV پیش ببرد. نورانی موسس و مدیر عامل آستین راسل نظرات خود را در مورد EX90 (لیدار این شرکت در خودروهای الکتریکی ادغام شده است) به اشتراک گذاشت و آن را عصر جدیدی از ایمنی نامید. همچنین به تحکیم بازار و مبارزات در صنعت AV می پردازد.

آیا می‌خواهید مطالب بیشتری را به همراه سایر اخبار هفته بخوانید؟ خبرنامه ایمیل هفتگی Station اطلاعات بیشتری در مورد خودروهای برقی و AV، آینده پرواز، اطلاعات داخلی و موارد دیگر دارد. اینجا را کلیک کنید و سپس “ایستگاه” را نشانه گذاری کنید تا نسخه کامل خبرنامه را هر آخر هفته در صندوق ورودی خود دریافت کنید.