منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • بنیان‌گذاران آمریکای لاتین با دور شدن سرمایه‌گذاران از گروه‌های کم‌نمایش، بودجه VC کاهش می‌یابد • TechCrunch

بنیان‌گذاران آمریکای لاتین با دور شدن سرمایه‌گذاران از گروه‌های کم‌نمایش، بودجه VC کاهش می‌یابد • TechCrunch

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
بنیان‌گذاران آمریکای لاتین با دور شدن سرمایه‌گذاران از گروه‌های کم‌نمایش، بودجه VC کاهش می‌یابد • TechCrunch

جدیدترین Crunchbase داده‌ها نشان می‌دهد که شرکت‌های مستقر در آمریکای لاتین در ایالات متحده ۲۵۰ میلیون دلار از ۳۹.۸۵ میلیارد دلار تخصیص یافته به صندوق‌های سرمایه‌گذاری خطرپذیر ایالات متحده را در این سه‌ماهه جمع‌آوری کرده‌اند – یا حدود ۰.۶۳ درصد.1 مجموع سه ماهه سوم کاهش شدیدی نسبت به 2.3 میلیارد دلار جمع آوری شده توسط گروه در سه ماهه سوم سال گذشته و کاهش چشمگیر از افزایش 1.3 میلیارد دلاری در سه ماهه دوم سال جاری است.

بر اساس تجزیه و تحلیل Crunchbase، در مجموع 1.5٪ از کل دلارهای ریسک پذیر تا کنون در سال 2022 به شرکت های مستقر در آمریکای لاتین اختصاص یافته است که نسبت به سال گذشته 2.5٪ کاهش یافته است.

اعداد تعجب آور نیستند. اقلیت ها و به طور کلی زنان در سال جاری شاهد کاهش شدید سرمایه گذاری های مخاطره آمیز بوده اند. TechCrunch قبلا گزارش داده بود که بنیانگذاران سیاهپوست 187 میلیون دلار در این سه ماهه جمع آوری کرده اند، که به این معنی است که با توجه به روند داده های تاریخی، مبلغ تخصیص یافته به شرکت های تاسیس شده در آمریکای لاتین چندان دور از این مقدار نخواهد بود.

در همین حال، PitchBook دریافت که شرکت‌هایی که توسط زنان تأسیس شده‌اند، 1.9 درصد از کل صندوق‌های سرمایه‌گذاری خطرپذیر را تا کنون در سال جاری جذب کرده‌اند، که باز هم نسبت به 2.4 درصد جمع‌آوری شده توسط گروه در سال گذشته کاهش یافته است. TechCrunch قبلاً اشاره کرده بود که سرمایه‌گذاران تمایل دارند به شبکه‌های قدیمی خود عقب نشینی کنند تا در میان رکود اقتصادی بنیان‌گذارانی را که می‌شناسند تأمین مالی کنند – و این افراد معمولاً مردان سفیدپوست هستند.

خبر تا حدودی دلگرم‌کننده این است که بودجه برای شرکت‌های آمریکایی لاتین در مراحل اولیه در مسیر پیشی گرفتن از کل سال 2021 است. بسیاری از کاهشی که در اعداد بالا مشاهده می کنیم ناشی از کاهش بودجه در مراحل آخر است. واقعیت این است که زنان و اقلیت‌ها در حال حاضر در مورد افزایش VC وضعیت خوبی ندارند و وعده‌ها برای تغییر بی‌ثمر است. سال گذشته، شرکت های آمریکایی مستقر در آمریکای لاتین 8.5 میلیارد دلار جذب کردند. تا پایان سه ماهه سوم سال 2022، این رقم به 2.7 میلیارد دلار می رسد، به این معنی که حتی به میزان رکورد سال گذشته نزدیک نخواهد شد.