منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • بر اساس گزارش‌ها، ارزش شین به دلیل جستجوی 3 میلیارد دلار، یک سوم سقوط می‌کند • TechCrunch

بر اساس گزارش‌ها، ارزش شین به دلیل جستجوی 3 میلیارد دلار، یک سوم سقوط می‌کند • TechCrunch

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
بر اساس گزارش‌ها، ارزش شین به دلیل جستجوی 3 میلیارد دلار، یک سوم سقوط می‌کند • TechCrunch

بر اساس گزارش‌ها، ارزش شین به دلیل جستجوی 3 میلیارد دلار، یک سوم سقوط می‌کند • TechCrunch

شین، غول مد سریع که جهان را طوفان کرده است، با رکود بزرگی مواجه است، زیرا جهان استارتاپ برای یک بحران مالی آماده می شود. طبق گزارش فایننشال تایمز، پلتفرم تجارت الکترونیکی که به دلیل قیمت های چشمگیر لباس TikTok و بازاریابی هوشمندانه شناخته می شود، به دنبال 3 میلیارد دلار با ارزش 64 میلیارد دلار است که از ارزش 100 میلیارد دلاری در آوریل کمتر است.

یکی از سخنگویان شرکت هنگامی که از آنها خواسته شد جزئیات گزارش را تأیید کند، به TechCrunch گفت که شین صحت برخی از اطلاعات را رد می کند.

باید تعجب کرد که کدام قسمت از گزارش اشتباه بوده است. اگر بخواهیم منصف باشیم، ارزش گذاری شدید شین در دنیای تجارت الکترونیک امروزی غیرعادی نیست. Pinduoduo، بازاری که موفق شد سلطه علی‌بابا تائوبائو در چین را با ارائه معاملات جذاب تهدید کند، شاهد کاهش ارزش بازار خود از 240 میلیارد دلار در فوریه 2021 به حدود 100 میلیارد دلار بود.

Pinduoduo اکنون امید خود را به پلتفرم خواهر خود برای خریداران خارج از کشور، Temu، که در ایالات متحده در حال افزایش است، بسته است.

Sea، که غول تجارت الکترونیک Shopee در جنوب شرقی آسیا را اداره می کند، بیش از 80 درصد از ارزش بازار خود را از نوامبر 2021 از دست داده است. بلومبرگ در نوامبر گزارش داد که Shopee تقریباً 7000 شغل را در عرض تنها 6 ماه کاهش داد تا زیان را جبران کند.

در مقایسه با سایر شرکای تجارت الکترونیک، جذب Shein خیلی وحشتناک به نظر نمی رسد.

طبق گزارش FT، شین همچنان قصد دارد به عرضه اولیه سهام خود ادامه دهد، که ممکن است در اوایل امسال راه اندازی شود. شین، که از دنیای بی‌نظیر تجارت الکترونیک صادراتی در چین پدید آمد، قبل از عرضه عمومی باید کارهای زیادی انجام دهد. این شرکت در حال آماده سازی بوده است. برای یک چیز، دفتر سنگاپور خود را به یک شرکت هلدینگ بالفعل تبدیل کرده است، در زمانی که چین مقررات مربوط به فهرست‌بندی‌های خارج از کشور و انتقال داده‌های فرامرزی را تشدید می‌کند و در حالی که تنظیم‌کننده‌های ایالات متحده نظارت بر شرکت‌های فناوری مرتبط با چین را تشدید می‌کنند.

Shein همچنین به طور قابل توجهی تلاش های ESG خود را افزایش داده است – محیطی، اجتماعی و حکومت. اما مشخص نیست که این شرکت چگونه می تواند خود را به عنوان «مسئولیت اجتماعی» بدون ایجاد اختلال در مدل کسب و کار خود، یعنی مد سریع، که اساساً برای محیط زیست مخرب است، بازسازی کند. سرمایه‌گذاران متعددی که TechCrunch قبلاً با آنها صحبت کرده بود، همچنین به مسائل بالقوه «تطابق حسابداری» اشاره کردند، زیرا صنعت پوشاک چین به‌خاطر صورت‌حساب‌های مبهم و شیوه‌های فرار مالیاتی معروف است.