منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • برنامه خرید Temu از استراتژی TikTok برای حفظ رتبه برتر در فروشگاه App • TechCrunch استفاده می‌کند

برنامه خرید Temu از استراتژی TikTok برای حفظ رتبه برتر در فروشگاه App • TechCrunch استفاده می‌کند

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
برنامه خرید Temu از استراتژی TikTok برای حفظ رتبه برتر در فروشگاه App • TechCrunch استفاده می‌کند

Temu، یک برنامه خرید از غول تجارت الکترونیک چینی Pinduoduo، به خوبی به عنوان برنامه شماره 1 در فروشگاه های برنامه ایالات متحده عمل می کند. برنامه خرید تلفن همراه در ماه سپتامبر به رتبه اول در اپ استور ایالات متحده رسید و در ماه‌های بعد همچنان در رتبه‌بندی بالایی قرار داشت، از جمله اینکه تا 29 دسامبر 2022، برنامه شماره 1 رایگان در Google Play بود. اخیراً، یک بار Temu بار دیگر در 3 ژانویه رتبه اول را در اپ استور iOS به خود اختصاص داد و از آن زمان تا به حال سقوط نکرده است – حتی از نصب روزانه رقیب Shein در ایالات متحده پیشی گرفته است.

Temu با ارائه کالاهای ارزان قیمت از کارخانه به مصرف کنندگان، دسترسی به طیف گسترده ای از محصولات، از جمله مد سریع را فراهم می کند و کاربران را تشویق می کند تا در ازای محصولات رایگان، برنامه را با دوستان خود به اشتراک بگذارند، که ممکن است برخی از رشد آن را توضیح دهد. با این حال، به نظر می رسد بیشتر نصب های جدید آن از هزینه های بازاریابی Temu باشد.

بر اساس داده‌های شرکت اطلاعاتی Sensor Tower، زمانی که TechCrunch رشد Temu را در نوامبر پوشش داد، این برنامه فقط بیش از 5 میلیون نصب در ایالات متحده داشت که ایالات متحده را به بزرگترین بازار خود تبدیل کرد. این شرکت اکنون می گوید که این اپلیکیشن تنها در ژانویه امسال شاهد 5 میلیون نصب در ایالات متحده بوده است که نسبت به 4.2 میلیون در 22 روز گذشته از 10 دسامبر تا 31 دسامبر 19 درصد افزایش داشته است.

بر اساس برآوردهای Sensor Tower، Temu موفق شده است در مجموع 19 میلیون نصب مادام العمر در اپ استور ایالات متحده و Google Play انجام دهد که بیش از 18 میلیون آن از ایالات متحده است.

این رشد اکنون Temu را از نظر نصب روزانه از رقیب خود Shein جلوتر می‌بیند. به گفته این شرکت، در ماه اکتبر، Temu به طور متوسط ​​حدود 43000 نصب روزانه در ایالات متحده داشت، در حالی که Shein به طور متوسط ​​حدود 62000 نصب شد. در نوامبر، میانگین نصب روزانه Temu به 185،000 افزایش یافت، در حالی که Shein به 70،000 افزایش یافت، و ماه گذشته، Temu به طور میانگین 187،000 نصب، شین حدود 62000 را دید.

رشد سریع اپلیکیشن خرید به یاد می‌آورد که چگونه پلتفرم سرگرمی ویدیویی TikTok رشد کرد و پس از سال‌ها رشد عظیم در سال 2021 به پربارگیری‌ترین برنامه جهان تبدیل شد. سنسور تاور گفت که این برنامه ویدیویی تا سال 2020 از 2 میلیارد بار دانلود مادام العمر فراتر رفت، از جمله اپلیکیشن خواهر Douyin در چین. در مجموع، اپلیکیشن های TikTok اکنون به 4.1 میلیارد نصب رسیده اند.

مانند Temu، بیشتر رشد اولیه TikTok ناشی از هزینه های بازاریابی بود. این اپلیکیشن ویدئویی با استفاده از پلتفرم های تبلیغاتی فیس بوک، اینستاگرام و اسنپ چت برای جلب نظر مشتریان خود، جای پای خود را در ایالات متحده و خارج از کشور گسترش داده است. مشخص است که TikTok در سال 2018 یک میلیارد دلار برای تبلیغات خرج کرده است، به عنوان مثال، حتی تبدیل به بزرگترین تبلیغ کننده اسنپ در آن سال شده است.

TikTok با سرمایه‌گذاری اولیه در جذب کاربر، توانست دنبال‌کنندگانی به دست آورد، که سپس توانایی خود را برای شخصی‌سازی فید For You با توصیه‌ها بهبود بخشید. با گذشت زمان، این الگوریتم در تشخیص اینکه کدام ویدیوها به لطف این سرمایه گذاری بیشترین علاقه را به خود جلب می کند بسیار خوب شده است و TikTok را به یکی از اعتیادآورترین برنامه ها از نظر زمان صرف شده تبدیل می کند. از سال 2020، کودکان و نوجوانان شروع به صرف زمان بیشتری برای تماشای TikTok کردند تا YouTube. و در اوایل این ماه، داده‌های Insider Intelligence نشان داد که همه کاربران TikTok ایالات متحده اکنون به طور متوسط ​​نزدیک به 1 ساعت در روز (55.8 دقیقه) در برنامه صرف می‌کنند، در حالی که تنها 47.5 دقیقه در YouTube، از جمله YouTube TV، صرف می‌شود.

در حالی که Temu به اعداد و ارقام عالی TikTok نزدیک نیست، به نظر می رسد که از استراتژی رشد مشابهی استفاده می کند. این شرکت سرمایه گذاری زیادی در تبلیغات برای جذب کاربران می کند که از آن برای شخصی سازی خرید استفاده می کند. یکی از ویژگی های کلیدی Temu در واقع صفحه مخصوص به شما است که کاربران را تشویق می کند تا آیتم های محبوب “انتخاب شده برای شما” را مرور کنند. علاوه بر عناصر گیمیفیکیشن، Temu همچنین تاکید زیادی بر توصیه فروشگاه ها و محصولات در صفحه اصلی خود دارد که از اطلاعات کاربران خود مطلع می شود.

اما به نظر نمی رسد که رشد این اپلیکیشن به واسطه رسانه های اجتماعی باشد. در حالی که هشتگ Temu (#temu) در TikTok به 250 میلیون بازدید نزدیک می‌شود، این عدد واقعاً قابل توجهی برای برنامه‌ای به بزرگی TikTok نیست، جایی که چیزی مانند #dogs دارای 120.5 است. میلیارد دیدگاه ها (یا برای مقایسه مستقیم تر، #shein 48.3 میلیارد بازدید دارد.) این نشان می دهد که افزایش Temu لزوماً به دلیل ویدیوهای ویروسی در بین کاربران Gen Z یا بازاریابی تأثیرگذار نیست، بلکه بیشتر ناشی از تبلیغات دیجیتال سنتی است.

به عنوان مثال، طبق کتابخانه تبلیغات متا، Temu تنها در این ماه حدود 8800 تبلیغ را در پلتفرم های مختلف متا اجرا کرده است. این تبلیغات فروش Temu و اقلام با تخفیف عمیق آن مانند گردنبندهای 5 دلاری، پیراهن های 4 دلاری و کفش های 13 دلاری را از جمله پیشنهادات دیگر تبلیغ می کنند. به نظر می‌رسد این تبلیغات برای افزایش نصب‌های Temu کار می‌کنند و به برنامه اجازه می‌دهند تا جایگاه شماره 1 خود را در نمودارهای «بهترین رایگان» اپ استور حفظ کند، که به شدت تحت تأثیر تعداد دانلود و سرعت دانلود و سایر موارد است.

البته داشتن تعداد دانلود زیاد لزوما به این معنی نیست که اپلیکیشن Temu از تعداد زیادی کاربر فعال ماهانه پشتیبانی می کند. همچنین به این معنا نیست که این کاربران پس از از بین رفتن کنجکاوی اولیه، برنامه را رها نخواهند کرد. با این حال، رشد دانلود Temu آن را به عنوان برنامه خرید شماره 1 “پیشرفت” بر اساس دانلودها در ایالات متحده برای سال 2022، بر اساس گزارش وضعیت پایان سال data.ai، رتبه بندی می کند. (Data.ai برنامه‌های Breakout را بر حسب رشد سال به سال در iOS و Google Play محاسبه می‌کند.)

از آنجایی که رشد Temu جدیدتر است، این برنامه در این گزارش جایگاهی را در بین 10 برنامه برتر سال 2022 در ایالات متحده یا در سطح جهانی از نظر بارگیری، هزینه کاربر یا کاربران فعال ماهانه کسب نکرده است. درعوض، بیشتر این مکان‌ها همچنان به برنامه‌های رسانه‌های اجتماعی، پخش‌کننده‌ها و برنامه‌های دوستیابی مانند Bumble و Tinder می‌روند. تنها خرده‌فروشی که توانست در این فهرست‌ها قرار بگیرد، آمازون بود که شماره 7 برنامه در جهان توسط کاربران فعال و شماره 8 برنامه پر بارگیری در ایالات متحده بود.

با این حال، سرمایه‌گذاری بازاریابی Temu ممکن است به خوبی TikTok نتیجه ندهد، زیرا سایر برنامه‌های خرید تخفیفی رشد مشابهی را تجربه کردند، اما بعداً وقتی کاربران متوجه شدند که آنها در واقع پیراهن و شلوار جین هستند، تزلزل پیدا کردند. 2 دلار معاملاتی هستند که برای واقعی بودن بسیار خوب هستند. آرزو شکست خورد زیرا مصرف‌کنندگان از زمان‌های تحویل طولانی، فهرست‌های نادرست، سفارش‌های گمشده، خدمات ضعیف به مشتریان و سایر مواردی که مصرف‌کنندگان از خرده‌فروشی آنلاین در عصر آمازون انتظار داشتند، ناامید شدند.

امروزه Temu دارای رتبه 4.7 ستاره در اپ استور ایالات متحده است، اما این رتبه‌بندی‌ها در طول سال‌ها به دلیل سهولتی که شرکت‌ها می‌توانند از بررسی‌های جعلی فرار کنند، کمتر قابل اعتماد شده‌اند. بررسی‌ها را بیشتر بررسی کنید و شکایات مشابه Wish را خواهید دید، از جمله فهرست‌های جعلی، تحویل آسیب‌دیده و تأخیر، سفارش‌های نادرست و عدم ارائه خدمات به مشتریان. بدون پرداختن به این مسائل، به نظر می‌رسد Temu بیشتر به جای TikTok، مسیر Wish را طی می‌کند، صرف نظر از اینکه چه هزینه‌ای می‌کند.