منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • برداشت های به ظاهر آهسته FTX باعث افزایش ابروها می شود • TechCrunch

برداشت های به ظاهر آهسته FTX باعث افزایش ابروها می شود • TechCrunch

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
برداشت های به ظاهر آهسته FTX باعث افزایش ابروها می شود • TechCrunch

معاملات برداشت برای مشتریانی که از FTX، سومین صرافی بزرگ ارزهای دیجیتال از نظر حجم استفاده می‌کنند، به نظر می‌رسد که به مقدار اسمی یا اصلاً محدود شده‌اند، طبق منابع داده‌های زنجیره‌ای متعدد.

بر اساس داده‌های CryptoQuant، برداشت‌های استیبل‌کوین FTX حدود ساعت 6 صبح روز سه‌شنبه به وقت شرقی به صفر رسید. در همین حال، داده‌های CryptoQuant نیز نشان می‌دهد که برداشت‌های اتر، توکن اتریوم، در همان دوره زمانی اندک بوده است. داده‌های Etherscan همچنین نشان داد که برداشت‌های FTX در حال حاضر با حداقل 0.12 یا حدود 170.79 دلار اتر انجام می‌شود.

کی یونگ جو، مدیرعامل و یکی از بنیانگذاران CryptoQuant، به تک کرانچ گفت: «از آنجایی که دارایی‌های خالص دارایی‌های رمزنگاری FTX در دو روز گذشته 83 درصد کاهش یافته است، به نظر می‌رسد که آنها برای پردازش برداشت‌ها با مشکل مواجه هستند. به عنوان مثال، هنگامی که کاربران آنها ETH را با استیبل کوین مبادله می کنند و درخواست برداشت می کنند، FTX باید نقدینگی استیبل کوین را برای پردازش برداشت از طریق بازارها یا سایر صرافی ها فراهم کند.

ژو گفت که ذخایر استیبل کوین FTX نیز در دو هفته گذشته 93 درصد کاهش یافته و نقدینگی USDC را از پرتفوی Alameda Research تزریق کرده است. “به نظر می رسد این تعلیق برداشت ها یک موضوع نقدینگی برای برداشت های مصرف کننده باشد.”

سخنگوی FTX به درخواست TechCrunch برای اظهار نظر پاسخ نداد.

برخی از افراد در جامعه کریپتو توییت کردند که “با موفقیت بازنشسته شداتریوم و بیت کوین از FTX، در حالی که دیگران پاسخ دادند که ساعت ها منتظر برداشت وجه بودند.

دیشب، FTX توییت کرد تیم او در حال پردازش برداشت‌های انباشته است و اضافه می‌کند که «صف در حال کاهش است و به سطوح معقول‌تری باز می‌گردد. گره ها و بانک ها در حال جبران هستند.»

از آن زمان، FTX و مدیر عامل آن سام بنکمن-فرید هیچ بیانیه ای در مورد این وقفه در زمان انتشار منتشر نکرده اند.

این وضعیت زمانی آشکار شد که FTX با گرمای بزرگ‌ترین صرافی ارز دیجیتال جهان، بایننس، پس از آن که مدیر عامل آن، Changpeng “CZ” Zhao، توییت کرد مبنی بر اینکه صرافی او به آرامی میلیاردها دلار را از دارایی‌های خود در توکن بومی FTX، FTT خارج می‌کند، آشکار شد.

روز دوشنبه، Bankman-Fried با مجموعه ای از توییت هایی که به طور غیرمستقیم به انحلال های ژائو و بایننس پاسخ می داد، تلاش کرد تا وضعیت نقدینگی FTX را آرام کند.

بانکمن-فرید گفت: «یک رقیب با شایعات نادرست تلاش می کند ما را دنبال کند. FTX خوب است. دارایی ها خوب است.»

Bankman-Fried گفت FTX به اندازه کافی برای پوشش تمام دارایی های مشتری دارد و در دارایی های مشتری سرمایه گذاری نمی کند. او سپس توییت کرد او “دوست دارد” اگر ژائو و FTX بتوانند “با هم برای اکوسیستم کار کنند.”

طبق داده‌های CoinMarketCap، FTT در حال حاضر با قیمت 14.65 دلار معامله می‌شود که حدود 35 درصد کاهش دارد.