منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • برخی از شرکت‌های سرمایه‌گذاری جدید به قدری جذاب هستند که در نگاه اول به راحتی می‌توان به تمرکز آنها خندید • TechCrunch

برخی از شرکت‌های سرمایه‌گذاری جدید به قدری جذاب هستند که در نگاه اول به راحتی می‌توان به تمرکز آنها خندید • TechCrunch

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
برخی از شرکت‌های سرمایه‌گذاری جدید به قدری جذاب هستند که در نگاه اول به راحتی می‌توان به تمرکز آنها خندید • TechCrunch

گرایش های بزرگ و فراگیر از بالا به پایین و گرایش های کوچک و کوچک وجود دارند که راهی برای تبدیل شدن به گرایش های بزرگتر دارند. برای مثال، یک روند بزرگ در حال حاضر، تمرکز بر شرکت‌های خاصی است که در سال‌های اخیر چک‌های بزرگی را به بنیان‌گذاران استارت‌آپ داده‌اند و ارزش‌گذاری‌ها را در این فرآیند به شدت بالا می‌برند. معلوم می‌شود که این استراتژی آن‌طور که انتظار داشتند کار نمی‌کند، و برخی از همین شرکت‌ها اکنون راه خود را با برخی از شرکای خود جدا می‌کنند و از سرمایه‌گذاران خود سرمایه کمتری می‌خواهند.

یک روند بزرگ دیگر؟ شرکت‌های مخاطره‌آمیز با شدت بیشتری در شرکت‌های سهامی عام سرمایه‌گذاری می‌کنند، با توجه به اینکه بسیاری از آنها شاهد کاهش قیمت سهام خود در نتیجه رکود بوده‌اند. (ما شروع به دیدن این روند در ژانویه کردیم، و WSJ اشاره می کند که این روند فقط در حال افزایش است.)

اکنون این یک روند جدید نوزاد است که جالب است: مشاغل جدیدی که به قدری خاص هستند که در نگاه اول به راحتی می توان به تمرکز آنها خندید.

یک شرکت مخاطره‌آمیز تنها بر روی مراقبت از دهان متمرکز شده است تا چیزی، ام، کمی گسترده‌تر؟ شرکتی که بر فناوری تمرکز دارد که می تواند به شناسایی و مهار آتش سوزی کمک کند؟ (به هیچ.

همانطور که اتفاق می‌افتد، این تیم‌ها وجود دارند، و دو نفر از سه تای آن‌ها در این هفته بودجه اولیه اندکی را اعلام کرده‌اند، در حالی که تیم سوم نشان می‌دهد که در شرف انجام همین کار است. در کنار هم، آنها تصویری از این صنعت را به طور بالقوه در طول زمان ترسیم می کنند.

بیایید اولین شرکت را در نظر بگیریم، شرکتی که فقط بر سلامت دهان تمرکز دارد. لباس مستقر در نیویورک که به نام Revere Partners نامیده می شود – که اتفاقاً یکی از شرکای پدر دندانپزشک مارک زاکربرگ است – به نظر می رسد هنوز در حال جمع آوری سرمایه است. (او در یک بیانیه مطبوعاتی اواخر سپتامبر اعلام کرد که در حال “راه اندازی” صندوق خود است، که کدی برای: ما هنوز دقیقاً صندوق نداریم.)

در این مورد می توانید تصور کنید که دندانپزشکان بسیار ثروتمند پول خود را برای سرمایه گذاری روی فناوری هایی که می دانند می توانند صنعتشان را تغییر دهند، جمع می کنند. این نیز می تواند اتفاق بیفتد. اما اعتبار بدهید. مراقبت از دندان بازار بزرگی است که با افزایش میانگین سنی در جهان در حال رشد است. به گفته دفتر اکچوئری در مراکز خدمات درمانی و مدیکید ایالات متحده، انتظار می رود تا پایان سال آینده این رقم به 230 میلیارد دلار برسد.

در همین حال، استارت‌آپ‌های زیادی در این کسب‌وکار وجود دارد و هنوز پیشرفت‌های سودآور زیادی وجود ندارد. (به بیمه دندان، محصولات اشتراک مستقیم به مصرف کننده، خدمات بهداشتی از راه دور، کلینیک های خصوصی، خدمات دندانپزشکی سیار، شرکت های جراحی ایمپلنت دندان فکر کنید، این لیست ادامه دارد.)

یا بیایید صندوق دیگری را در نظر بگیریم، این یکی روی فناوری آتش سوزی متمرکز است، سرمایه همرفتی. اولین فکر من وقتی در این مورد خواندم این بود: آتش سوزی جنگل؟ واقعا؟ من اتفاقاً در شمال کالیفرنیا زندگی می کنم که در آن آتش سوزی ها یک تهدید دائمی و بسیار وحشتناک هستند. فقط نگاه می کرد. . . بسیار خاص

من در شک و تردیدم تنها نبودم. بنیانگذار بیل کلریکو – که قبلاً شرکت فین‌تک WePay را تأسیس کرده بود و آن را به JPMorgan Chase فروخت – در اوایل این هفته به TechCrunch گفت که طرح این شرکت قطبی‌تر از آن چیزی است که کلریکو انتظار داشت، و برخی از سرمایه‌گذاران فوراً پیشنهاد او را درک کردند، در حالی که دیگران احساس کردند تمرکز بر آتش‌سوزی‌های جنگلی است. خیلی باریک بود اما توانست 35 میلیون دلار تعهدات سرمایه ای برای یک صندوق اولیه جمع آوری کند و به راحتی می توان دلیل آن را درک کرد. گرمای شدید و شرایط خشک شروع به دامن زدن به آتش سوزی های جنگلی در سراسر جهان کرده است، آتش نشانان (یا تجهیزات) کافی برای مهار این آتش سوزی ها وجود ندارد، و همانطور که Clerico اشاره می کند، شرکت هایی که روی راه حل های آتش سوزی کار می کنند فرصت سرمایه گذاری آسان تری را نسبت به فناوری های آب و هوا نشان می دهند. مشکلات پیش رو را برطرف کند.

این پایان نامه همچنین به Convective فضای تکان دادن بیشتری نسبت به آنچه در ابتدا تصور می شود می دهد. برای مثال، یکی از اولین شرکت‌های پرتفولیوی او Overstory است، یک استارت‌آپ چهار ساله مستقر در آمستردام که از هوش مصنوعی و تصاویر ماهواره‌ای برای بهینه‌سازی مدیریت پوشش گیاهی برای مشتریان خود استفاده می‌کند. (اواخر سال گذشته یک دور بذر ایجاد کرد.)

در مورد شرکت داروهای روانگردان، این شرکت دو ساله پالو سانتو مستقر در نیویورک و شیکاگو است، یک شرکت سرمایه گذاری که منحصراً بر روی حمایت و ایجاد شرکت های نوظهور روانگردان متمرکز است و همین امروز درها را برای اولین 50 میلیون دلار بسته است. دلار صندوق

در طرح کلان، 50 میلیون دلار ممکن است برای سرمایه گذاری در حوزه ای که مدت هاست سرمایه گذاران و بنیانگذاران را مجذوب خود کرده است، زیاد نباشد. طبق گزارش Crunchbase News، استارتاپ‌های مرتبط با روانگردان – که عمدتاً شرکت‌های درمانی هستند – بین جولای ۲۰۲۱ تا جولای ۲۰۲۲ بیش از ۲۳۶ میلیون دلار جمع‌آوری کردند، در مقایسه با ۹۶ میلیون دلاری که بین جولای ۲۰۲۰ تا جولای ۲۰۲۱ جمع‌آوری کردند.

در واقع، در حالی که بیشتر این شرط‌بندی‌ها از صندوق‌هایی می‌آیند که در سایر روش‌های درمانی یا فناوری‌ها سرمایه‌گذاری می‌کنند، دلیلی وجود دارد که فکر کنیم این موضوع می‌تواند در طول زمان به حوزه تمرکز خود تبدیل شود. دو شرکت روانگردان در حال حاضر عمومی شده اند، Compass Pathways و MindMed. برخی از باهوش‌ترین سرمایه‌گذاران خطرپذیر صنعت و سرمایه‌گذاری در این بخش، از جمله سرمایه‌گذار اولیه Compass، پیتر تیل و عضو هیئت‌مدیره اسپیس ایکس، استیو جوروتسون (که سال گذشته به بلومبرگ گفت که تصمیم گرفته است دارایی‌های خود را تقسیم کند، زیرا حدود نیمی از دارایی خالص خود را به بودجه علم روانگردان!). همچنین در حال حاضر هیجان زیادی وجود دارد، به خصوص در مورد پتانسیل MDMA، که به صورت تفریحی به عنوان Molly یا Ecstasy شناخته می شود، به عنوان درمانی برای PTSD شدید یا PTSD با تایید FDA که انتظار می رود در اوایل سال آینده مورد انتظار باشد.

در هر صورت، من احساس می‌کنم که امکانات برای صندوق‌هایی با ساختار مشابه نامحدود است و می‌تواند نقطه ورود جدیدی برای سرمایه‌گذاران خطرپذیر موجود و اولین بار باشد که تخصص یا دیدگاه منحصربه‌فردی دارند. (صنعت کسب‌وکار مخاطره‌آمیز هر سال پراکنده‌تر می‌شود، به لطف وسایل نقلیه با هدف خاص و وجوه گردان و بسیاری از راه‌های دیگر برای مردم برای توسعه کسب‌وکارشان.)

همچنین، از آنجایی که سرمایه‌های بزرگ در سال‌های اخیر بزرگ‌تر شده‌اند و هر مرحله و هر بخش را پوشش می‌دهند – حتی عمومی شدن – منطقی به نظر می‌رسد که یکی از تنها راه‌های رقابت با آنها برای جلب توجه بنیان‌گذاران، ایجاد درست برعکس است.

آخرین اما نه کم اهمیت، این نوع محصولی است که سرمایه گذاران نهادی نیز ممکن است در طول زمان از آن استقبال کنند.

آنها در سال‌های اخیر به خوبی عمل کرده‌اند و سرمایه‌شان را در شرکت‌های سرمایه‌گذاری قدرتمند ریخته‌اند. اما این چک‌ها در حال حاضر متوقف شده‌اند و بسیاری از موسسات روی سهام شرکت‌هایی که بیش از حد ارزش‌گذاری شده‌اند، نشسته‌اند. نوشتن چک برای شرکت‌های کوچک‌تر و تخصصی می‌تواند یکی از راه‌های اطمینان از عدم تکرار این موضوع باشد. اتفاقات عجیب تری افتاده است.