منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • با Crowd.dev، یک پلتفرم رشد منبع باز مبتنی بر کاربر برای تقویت جوامع توسعه‌دهنده آشنا شوید • TechCrunch

با Crowd.dev، یک پلتفرم رشد منبع باز مبتنی بر کاربر برای تقویت جوامع توسعه‌دهنده آشنا شوید • TechCrunch

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
با Crowd.dev، یک پلتفرم رشد منبع باز مبتنی بر کاربر برای تقویت جوامع توسعه‌دهنده آشنا شوید • TechCrunch

رشد تحت رهبری جامعه (CLG) به عنوان یک مکانیسم مشوق کسب و کار محبوب در حال ظهور است زیرا شرکت ها به دنبال پرورش اکوسیستمی از کاربران پرشور هستند که مشتریان جدید را به طور ارگانیک جذب می کند، به عنوان یک شبکه پشتیبانی برای میلیون ها نفر عمل می کند و به طور کامل ضربات طبل شرکت را می شکند. اراده خود

کسب‌وکارهایی مانند Stripe، Slack، Canva، Notion و Figma به‌طور چشمگیری در پشت جوامع مربوطه خود رشد کرده‌اند، که به نوبه خود منجر به مجموعه‌ای از فن‌آوری‌های جدید اختصاص داده شده برای کمک به این گونه کسب‌وکارها شده است تا طرفداران خود را مهار کنند، بزرگترین حامیان خود را کشف کنند و آن را حفظ کنند. چرخ فلایویل CLG در حال چرخش. سرمایه‌گذاران نیز توجه کرده‌اند: تنها در سال گذشته، شرکت‌هایی مانند Commsor را دیده‌ایم که 50 میلیون دلار از سری B جمع‌آوری کرده‌اند. اتاق مشترک 52 میلیون دلار فراهم می کند. Threado 3.1 میلیون دلار در دور بذر جمع آوری می کند. و Talkbase اخیراً 2 میلیون دلار برای حمایت از رشد مبتنی بر کاربر برای هر شرکت جمع آوری کرده اند.

اکنون، یک شرکت جدید دیگر با رویکردی کمی متفاوت نسبت به بازیکنان موجود وارد نبرد برای رشد جامعه محور شده است که بر روی جوامع توسعه‌دهنده و منبع باز تمرکز دارد.

Crowd.dev که در سال 2021 در برلین تأسیس شد، داده‌های جوامع توسعه‌دهنده بی‌شماری از جمله GitHub، Discord، Slack، Twitter، DEV، و Hacker News را جمع‌آوری می‌کند و تجزیه و تحلیل و اتوماسیون گردش کار را در بالای این داده‌های انباشته ارائه می‌کند.

به عنوان مثال، یک شرکت ابزارهای توسعه دهنده ممکن است بخواهد کاربران خود را بهتر درک کند و با آنها و کارفرمایانشان روابط برقرار کند تا محصول خود را اصلاح کند و مناسب تر محصول با بازار پیدا کند. این می‌تواند شامل جمع‌آوری و مشاهده تمام بازخوردهای مستقیم و غیرمستقیم در یک رابط، یا استفاده از یکی از ابزارهای برتر Crowd.dev مانند Eagle Eye، که بر اساس پردازش زبان طبیعی (NLP) برای شناسایی بحث‌های جامعه، آماده تعامل است، باشد.

با Crowd.dev، یک پلتفرم رشد منبع باز مبتنی بر کاربر برای تقویت جوامع توسعه‌دهنده آشنا شوید • TechCrunch

Crowd.dev: برنامه Eagle Eye منmag اعتبار: Crowd.dev

برای کمک به ارتقای سطح بعدی، Crowd.dev به تازگی 2.2 میلیون یورو (2.2 میلیون دلار) در دور مالی پیش از راه اندازی به رهبری Seedcamp و Lightbird با مشارکت Possible Ventures جمع آوری کرده است. Angel Invest و تعداد انگشت شماری از حامیان فرشته. علاوه بر آن، این استارتاپ آلمانی پلتفرم اصلی خود را منبع باز کرده است، حرکتی که تا حدودی به متمایز کردن آن در فضای شلوغ فزاینده کمک می کند.

اما ارزش آن را دارد که ابتدا در نظر بگیرید چرا شرکت‌های متمرکز بر توسعه‌دهنده ممکن است به یک پلتفرم اختصاصی برای تمرکز تلاش‌های خود بر رشد جامعه محور نیاز داشته باشند، با توجه به اینکه Welds اکنون می‌تواند برای هر جامعه‌ای از کاربران – از جمله توسعه‌دهندگان – استفاده شود.

عمودی ها

جاناتان ریمر، مدیر عامل و یکی از بنیانگذاران Crowd.dev استدلال می کند که کلمه “جامعه” دارای طیف گسترده ای از مفاهیم است و می تواند هر چیزی را از تأثیرگذاران رسانه های اجتماعی گرفته تا گروه های یادگیری آنلاین داشته باشد. در نهایت، یک رویکرد یکسان برای همه کار نمی کند – شرکتی که بر جذب توسعه دهندگان متمرکز است احتمالاً به ابزارهای مختلفی برای شرکتی که به دنبال جذب سازندگان یا طرفداران رمزنگاری است نیاز خواهد داشت.

ریمر به TechCrunch توضیح داد: «همه‌ای در اطراف جامعه وجود دارد، اما همچنین از ابزارهای جدیدی که برای آسان‌تر کردن جامعه‌سازی ساخته شده‌اند، ناامیدی وجود دارد. “من سعی کردم [existing] ابزار در مشاغل قبلی بود و هرگز راضی نبودم زیرا با مورد استفاده من مطابقت نداشتند. مانند CRM (نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری)، ما معتقدیم که در فضای نرم افزار جامعه عمودی سازی وجود خواهد داشت. ما اولین کسی هستیم که وارد فضای توسعه‌دهندگان می‌شویم.»

این «عمودی‌سازی» از نظر ساختن پلتفرمی که مردم واقعاً می‌خواهند از آن استفاده کنند، مهم است. در مورد Crowd.dev، که هدف آن ایجاد محصولی است که اقداماتی را ارائه می دهد که کاربر می تواند بر اساس ورودی جامعه توسعه دهندگان انجام دهد، تخصص در این راه به آن اجازه می دهد تا محصول خود را بهتر تنظیم کند و “مدل قابل اعتمادتری بسازد”. ریمر آن را به عنوان مثال در زمینه تشخیص بازخورد یا ارزیابی خلق و خوی بیان می کند.

ریمر گفت: «دستیابی به این هدف برای همه انواع جوامع به طور همزمان بسیار دشوار خواهد بود. جوامع توسعه‌دهنده شباهت‌های شگفت‌انگیزی دارند و به‌ویژه برای جوامع منبع باز، ما به بسیاری از داده‌های یادگیری تاریخی دسترسی داریم.»

با Crowd.dev، یک پلتفرم رشد منبع باز مبتنی بر کاربر برای تقویت جوامع توسعه‌دهنده آشنا شوید • TechCrunch

تجزیه و تحلیل Crowd.dev منmag اعتبار: Crowd.dev

عامل منبع باز

جوامع منبع باز مدت‌هاست که نقش مهمی در پذیرش نرم‌افزار ایفا کرده‌اند، به همین دلیل است که شرکت‌های بیشتری تصمیم می‌گیرند محصولات خود را تحت مجوز منبع باز در دسترس قرار دهند. اگر توسعه دهندگان بتوانند خودشان با نرم افزار با کمترین اصطکاک دستکاری کنند، مقداری کد اضافه کنند، و حتی ویژگی های جدید اضافه کنند، به احتمال زیاد از نرم افزار در محل کار خود استفاده می کنند – و بنابراین احتمال بیشتری دارد که کارفرمایان خود را متقاعد کنند که ارزش پرداخت برای آن را دارد. ویژگی های برتر علاوه بر محصول منبع باز. و این نیروی محرکه اصلی تمرکز Crowd.dev بر جوامع توسعه منبع باز و دلایل باز کردن پلتفرم خود است.

ریمر گفت: «ما معتقدیم که یک ابزار اصلی برای شرکت‌های منبع باز متمرکز بر توسعه‌دهنده – مدیریت جامعه چیست – باید خود منبع باز باشد.

انتقال به یک پلتفرم منبع باز می تواند مزایای دیگری نیز داشته باشد. به عنوان مثال، مشاغلی که به دنبال شفافیت و کنترل بیشتر بر روی داده های خود هستند، می توانند Crowd.dev را در زیرساخت خود میزبانی کنند و سپس به Crowd.dev پرداخت کنند تا قفل دسترسی به کاربران و ادغام نامحدود را باز کنند. یا، شرکت ها می توانند انتخاب کنند که برای تجسم میزبانی Crowd.dev، که شامل یک سطح رایگان اولیه علاوه بر برنامه های سازمانی پیشرفته تر است، پرداخت کنند.

در طول عمر کوتاه خود تاکنون، Crowd.dev فهرست بسیار چشمگیری از مشتریان مانند بنیاد لینوکس و مایکروسافت را ارائه کرده است، شرکتی که در طول هشت سال گذشته پس از یک نگرش نسبتا سرد به نرم افزارهای مبتنی بر جامعه، به طور فزاینده ای از منبع باز استقبال کرده است. سال های گذشته

ریمر گفت که مایکروسافت از Crowd.dev برای کار با Flatcar Linux، یک توزیع لینوکس برای بارهای کاری کانتینری استفاده می کند که اکنون پس از خرید توسعه دهنده Kinvolk در سال 2021 اجرا می شود.

ریمر گفت: «آنها عمدتاً از Crowd.dev برای تجزیه و تحلیل تعامل اعضای جامعه، کشف شمارنده های ستاره مرتبط در GitHub و ایجاد گزارش استفاده می کنند.

در حقیقت، مایکروسافت و همتایان فناوری بزرگ آن کاربران معمولی نخواهند بود، زیرا اکثر مشتریان هدف Crowd.dev شرکت‌های کوچک‌تری هستند که به دنبال رشد هستند. اما با این حال، این نشانه ای از اشتراک ذهنی است که Crowd.dev تاکنون توانسته است ایمن کند، با پیوستن “چند صد سازمان” به محصول بتا این شرکت از مارس سال جاری.

ریمر گفت: «۸۰ درصد از کاربران ما شرکت‌هایی بین Seed و Series B هستند که جامعه را یکی از کانال‌های رشد حیاتی خود می‌دانند.

با 2.2 میلیون یورو جدید در بانک، این شرکت اعلام کرد که قصد دارد برنامه ها و ادغام داده های بیشتری را قبل از اینکه به طور کلی در دسترس عموم قرار دهد به این ترکیب اضافه کند.