منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • با تمرکز بر بیماران بیماری مزمن، نوریش امیدوار است به آمریکایی ها کمک کند تا بهتر غذا بخورند • TechCrunch

با تمرکز بر بیماران بیماری مزمن، نوریش امیدوار است به آمریکایی ها کمک کند تا بهتر غذا بخورند • TechCrunch

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
با تمرکز بر بیماران بیماری مزمن، نوریش امیدوار است به آمریکایی ها کمک کند تا بهتر غذا بخورند • TechCrunch

بسیاری از ما اگر بهتر بخوریم احساس بهتری پیدا می کنیم. اما برای بیماران مبتلا به بیماری های مزمن، مشکل فوری تر است: تنظیم رژیم غذایی آنها اغلب برای تحت کنترل نگه داشتن وضعیت آنها کلیدی است.

بر اساس CDC، از هر 10 بزرگسال آمریکایی، 6 نفر به بیماری مزمنی مانند دیابت یا بیماری قلبی مبتلا هستند. میلیون‌ها نفر از آنها می‌توانند از راهنمایی‌های حرفه‌ای تغذیه بهره‌مند شوند، اما همیشه وقت یا بودجه لازم برای مراقبت ندارند.

Enter Nourish، یک استارت آپ ایالات متحده است که مصرف کنندگان را با یک متخصص تغذیه (RD) از طریق Telehealth مرتبط می کند و به آنها کمک می کند تا مشاوره های خود را تحت پوشش بیمه سلامت قرار دهند.

سلامت از راه دور بخشی از جذابیت هم برای بیماران و هم برای متخصصان تغذیه است، اما صلاحیت PG نیز یک ملاحظات مهم است.

آکادمی تغذیه و رژیم‌شناسی هشدار می‌دهد: «همه متخصصان تغذیه، متخصص تغذیه هستند، اما همه رژیم‌شناسان متخصص تغذیه ثبت‌شده نیستند». مگر اینکه به دنبال یک RD یا RDN (متخصص تغذیه متخصص تغذیه ثبت شده) باشید، نمی توانید مطمئن باشید که متخصص تغذیه شما به درستی برای این کار واجد شرایط است و بیمه شما آن را پوشش نمی دهد.

پوشش بیمه بخش بزرگی از ارزش افزوده نوریش است. مدیر عامل این استارت آپ، آیدان دوار، به TechCrunch گفت: «94 درصد از بیماران ما به طور کامل تحت پوشش بیمه هستند و هیچ هزینه ای از جیب خود نمی پردازند. بیشتر بقیه فقط یک دستمزد کوچک دارند.»

به این دلیل که از سال 2002، تغذیه درمانی پزشکی تحت پوشش Medicare تحت معیارهای خاصی قرار گرفته است، اقدامی که باعث شد بیمه‌گران خصوصی بزرگ از این روش پیروی کنند.

روی کاغذ، بیماران واجد شرایطی که از این موضوع آگاه هستند، می‌توانند پس از مراجعه به RD سرپایی، چه آنلاین و چه آفلاین، بازپرداخت شوند. اما همانطور که اغلب در مورد مراقبت های بهداشتی در ایالات متحده اتفاق می افتد، این روند برای پزشکان دشوار است و بسیاری از آنها بیمه را قبول نمی کنند.

در مقابل، RDهای نوریش توسط این شرکت به کار گرفته می‌شوند، که در ازای دریافت هزینه، همکاری با مدیکر و شرکت‌های بزرگ مراقبت‌های بهداشتی ایالات متحده Aetna، BCBS، Cigna، Humana و United Healthcare را بسته است.

Dewar گفت که Nourish در حال حاضر 50 RD را استخدام می کند، اما لیست انتظاری از بیش از 400 RD دارد که علاقه مند به پیوستن به تیم خود هستند. این استارتاپ که در نوامبر 2021 راه اندازی شد، در حال رشد است، اما در حال حاضر «درآمد میلیون ها نفر» از «هزاران بیمار که هر ماه به متخصصان تغذیه مراجعه می کنند» گزارش کرده است. و تا پایان سال، قصد دارد 200 RD استخدام کند و تیم غیر RD خود را از 18 به حدود 30 نفر افزایش دهد.

برنامه های رشد نوریش از طریق دور اولیه 8 میلیون دلاری اخیر تامین می شود که مجموع بودجه آن را به 9.3 میلیون دلار رساند. به رهبری Thrive Capital، شرکت Susa Ventures، Operator Partners، Box Group و Y Combinator که شتابدهنده راه اندازی آنها در سال 2021 پایان یافت، مشارکت داشت.

دوار همچنین تاکید کرد که تعدادی از سرمایه گذاران فرشته نوریش شرکت های مراقبت های بهداشتی هیجان انگیزی مانند آلتو فارماسی (جمی کاراکر)، هدوی (اندرو آدامز)، مراقبت بهداشتی رایت وی (جردن فلدمن) و اسپرینگ هلث (آوریل کخ) ساخته اند.

«تغذیه علیرغم اهمیت و ارتباط آن با سلامت مردم تا حد زیادی از سیستم سلامت حذف شده است. کریم زکی، شریک عمومی Thrive Capital، گفت: ما دوست داریم که Nourish با گرد هم آوردن مصرف کنندگان، متخصصان تغذیه و شرکت های بیمه ثبت شده برای ایجاد یک برنامه تغذیه قابل دسترس تر و جامع تر، آن را تغییر دهد.

گسترش تغذیه درمانی

Nourish اهداف بزرگی دارد: با کمک به مردم در تغذیه خوب، استارت آپ امیدوار است بتواند به حل بحران مراقبت های بهداشتی آمریکا کمک کند. بنیانگذاران می‌گویند: «بیش از نیمی از آمریکایی‌ها یک بیماری مزمن مرتبط با آنچه می‌خورند دارند، که به افزایش هزینه‌های مراقبت‌های بهداشتی و کاهش امید به زندگی تعدیل‌شده با کیفیت کمک کرده است.»

دیوار و سام پرکینز، مدیر ارشد اجرایی نوریش، دوستان دوران کودکی هستند و پس از مبارزه با بیماری‌های مزمن (به ترتیب میگرن و سندرم روده تحریک‌پذیر) به مأموریت نوریش می‌رسند. پس از تجربه تأثیر مثبت مراقبت های تغذیه ای، آنها استارتاپ خود را با مدیر ارشد فناوری استفانی لیو، که با پرکینز در پرینستون دوست صمیمی شده بود، تأسیس کردند.

بنیانگذاران از نزدیک می دانستند که کار با یک متخصص تغذیه یک فرآیند طولانی مدت است، اما این چشم انداز توسط مدیر ارشد بالینی استارت آپ، آدرین پاچوسا، نیز تقویت شد. او گفت: «ما بر روی یک رویکرد بلندمدت و پایدار تمرکز کرده‌ایم – واقعاً تغییر سبک زندگی. ما هرگز شما را در یک رژیم غذایی غیرممکن قرار نمی دهیم، به شما می گوییم که برای هر وعده غذایی فقط سالاد بخورید، مجبور شوید همه چیزهایی را که می خورید تحت نظر داشته باشید، یا یک برنامه غذایی پتویی و یک اندازه به شما بدهیم. “

به دلیل این رویکرد، این استارتاپ به عنوان رقابت مستقیم با برنامه های کاهش وزن دیده نمی شود. با این حال، این شرکت قصد دارد تا پایان سه ماهه برای راه اندازی اپلیکیشن خود، اما با اهداف متفاوت، از دور اولیه استفاده کند.

«برنامه تلفن همراه تجربه اصلی بازدید از متخصص تغذیه شما را با ویژگی‌هایی از جمله محتوا و منابع تغذیه با کیفیت بالا، ردیابی نتایج بالینی، و ویژگی‌هایی که به شما کمک می‌کند تغذیه را به دست آورید، مانند تحویل یکپارچه مواد غذایی (بنابراین RD شما می‌تواند (غذا را تجویز کند) گسترش می‌دهد. نوریش توضیح داد که به همان روشی که پزشک ممکن است دارو تجویز کند.

هدف از برنامه اطمینان از دستیابی بیماران به نتایج مورد نظر است. در واقع، نوریش در سال 2023 دو اولویت دارد: رشد و نتایج. این نقشه راه درباره چگونگی تعریف Dewar و تیمش از موفقیت است. “این است [both] در مورد اینکه به چند نفر کمک می کنیم و چقدر به آنها کمک می کنیم.’

هنوز فضای زیادی برای رشد نوریش در هر دو زمینه وجود دارد: اکثریت قریب به اتفاق بیماران مبتلا به بیماری‌های مزمن که می‌توانند از غربالگری PG بهره ببرند، در حال حاضر این کار را نمی‌کنند، و حتی اگر این کار را انجام دهند، تغذیه مناسب همچنان یک مشکل باقی می‌ماند. آیا یک برنامه به آسان‌تر کردن سفر آنها کمک می‌کند؟ فقط زمان می تواند بگوید.